×
×

اعزام هیات بزرگ تجاری همزمان با نمایشگاه صنایع غذایی و آشامیدنی مسکو

 • کد نوشته: 486770
 • ۲۱ بهمن ، ۱۴۰۲
 • ۰
 • با هدف توسعه روابط تجاری ایران و روسیه در زمینه کشاورزی و صنایع غذایی به وزارت جهاد کشاورزی هیات بزرگ تجاری از بخش‌های مختلف دولتی و خصوصی به ریاست قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در حوزه تجارت عازم مسکو شد.
  اعزام هیات بزرگ تجاری همزمان با نمایشگاه صنایع غذایی و آشامیدنی مسکو
 • گزارش پایگاه خبری علوم وصنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز)به نقل از اگروفودنیوز، در این نشست که بیش از ۲۰ شرکت و هلدینگ صنایع غذایی حضور داشتند، جلسات مشترکی با اتحادیه ها، تشکل های کشاورزی و صنایع غذایی و فروشگاه‌های بزرگ زنجیره ای روسیه برگزار و نسبت به معرفی محصولات تولیدی صادراتی ایران به متقاضیان روسی اقدام شد.

  در این سفر که رئیس سازمان دامپزشکی نیز حضور داشت، توافق نامه حل مشکلات دامپزشکی با هدف توسعه بیشتر صادرات لبنیات و آبزیان کشور با رئیس سرویس دامپزشکی روسیه به امضا رسید.

  همچنین در این سفر در نشست مشترک پیمان پاک و معاون وزیر کشاورزی روسیه که با حضور شرکت‌های بزرگ تامین کننده غلات برگزار شد، تفاهم نامه ای با موضوع خرید بلند مدت غلات از روسیه در بستر گشایش اعتبار توسط بانک‌های vtb و sber به امضا رسید.

  علاوه بر این مذاکرات در خصوص حل مشکلات و مسائل لجستیکی و نیز به اشتراک گذاری دانش فنی تولید خوراک دام و طیور بر اساس نهاده های موجود در منطقه با هدف کاهش وابستگی به نهاده های سنتی و ایجاد تنوع در مبادی واردات کالای اساسی از جمله نتایج دیگر این سفر بود.
  این سفر همزمان با افتتاح و برگزاری پاویون یکپارچه جمهوری اسلامی در نمایشگاه بزرگ پرود اکسپو ۲۰۲۴ مسکو بود که برخی شرکت‌های ایرانی در مساحتی بالغ بر ۳۰۰ متر به معرفی محصولات و تولیدات خود پرداختند.

  صادرات محصولات کشاورزی و صنایع غذایی کشور در ۱۰ ماهه اول سال ۱۴۰۲ از نظر وزنی و ارزشی بیش از ۲۵ درصد رشد را نسبت به سال ۱۴۰۱ تجربه کرده است.

  منبع: اگروفودنیوز

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *