×
×

تامین ۴۵۰۰ تن گوشت قرمز توسط عشایر تا پایان سال

 • کد نوشته: 483869
 • ۲۹ شهریور ، ۱۴۰۲
 • ۰
 • به گزارش پایگاه خبری علوم وصنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از خبرنگاران جوان، سیاوش احمدی میرقائد گفت: در طرح تولید قراردادی برای هر راس دام ۱۸۰ کیلوگرم نهاده جو در نظر گرفته شده که با اجرای کامل طرح، تا پایان سال شاهد تامین و عرضه ۴۵۰۰ تن گوشت قرمز توسط عشایر خواهیم بود. او افزود: […]

  تامین ۴۵۰۰ تن گوشت قرمز توسط عشایر تا پایان سال
 • به گزارش پایگاه خبری علوم وصنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از خبرنگاران جوان، سیاوش احمدی میرقائد گفت: در طرح تولید قراردادی برای هر راس دام ۱۸۰ کیلوگرم نهاده جو در نظر گرفته شده که با اجرای کامل طرح، تا پایان سال شاهد تامین و عرضه ۴۵۰۰ تن گوشت قرمز توسط عشایر خواهیم بود.

  او افزود: طرح تولید قراردادی آغاز یک روش جدید در کشور است که سنگ بنایی خواهد شد برای اقدامات بعدی در حوزه عشایر و اگر بتوانیم به اهدافی که در این طرح پیش‌بینی شده برسیم، دولت در دوره بعد حمایت بیشتری خواهد کرد.

  احمدی میرقائد توضیح داد: دولت از اجرای طرح تولید قراردادی گوشت دام عشایر دو هدف را دنبال می‌کند یکی تامین گوشت مورد نیاز کشور و دوم حمایت از جامعه تولید کننده عشایری که ما باید با تمام توان برای اجرای موفق این طرح اقدام کنیم.

  سرپرست سازمان امور عشایر ایران با بیان اینکه ۱۵ مهر ماه آخرین فرصت برای انعقاد قرارداد مرحله اول اجرای این طرح است، گفت: فرآیند پرواربندی دام باید از این تاریخ آغاز شود، در طرح تولید قراردادی یک میلیون راس دام عشایر پروار می‌شود که براین اساس شرکت پشتیبانی دام آمادگی خود را برای اجرای تعداد بیشتری دام در قالب تولید قراردادی اعلام کرده است.

  او با بیان اینکه اجرای طرح تولید قراردادی در افزایش درآمد عشایر تاثیر بسزایی دارد، افزود: مرحله دوم اجرای طرح تولید قراردادی گوشت دام عشایر از ابتدای زمستان آغاز می‌شود.

  احمدی میرقائد گفت: در سالی که از سوی مقام رهبری به نام سال رشد تولید و مهار تورم نامگذاری شده، دولت سیزدهم اقدامات خوبی را برای ارتقای سطح زندگی و معیشت عشایر آغاز کرده است.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *