صفحه اول   ::    آگهی استخدام   ::    اخبار   ::    همایش و جشنواره   ::    گالری   ::    سرمقاله   ::    مقالات و یادداشتها   ::    گفتگو و مصاحبه   ::    سایتهای مفید   ::    درباره ما   ::
 

 


سه شنبه
1 اسفند 1396
3. جمادي‌الثاني 1439
2018 Feb 20

 

کانال ما در تلگرام

ایرانفودنیوز

وب سایت خبری صنایع غذایی ایران

کانال ما را در تلگرام دنبال کنید

 

https://telegram.me/joinchat/BGSJdgC493n3baukf_EBgQ

 

 

همکاران و همیاران

 


مشاهده کامل مصاحبه
 گفتگوی اختصاصی ایرانفود نیوز با دکتر پروین عشرت آبادی یکی از اساتید صنعت غذا    

لطفا خودتان را معرفی فرمایید.

بنده پروین عشرت آبادی هستم. لیسانس مهندسی شیمی با گرایش صنایع غذایی را از دانشگاه صنعتی شریف گرفتم در سال 73 موفق به اخذ مدرک فوق لیسانس صنایع غذایی شده و در سال 80 از رساله دکترای خود در رشته صنایع غذایی واحد علوم وتحقیقات دانشگاه آزاد دفاع کردم تز کارشناسی ارشد من در مورد ویژگی های فیزیکی و شیمیایی روغن کلزا در ایران است

که پس از انجام تحقیقاتی بالاخره با ارتقای روغن کلزا یک صفر به کلزا  دو صفر موفقیت هایی در مورد تطبیق این روغن بااستانداردهای جهانی حاصل شد و رساله دکترایم نیز در مورد ترکیبات خاص موجود در دانه روغن سویا است که خاصیت آنتی اکسیدانی و امولسیفایری دارند.

هم اکنون عضو عضو هیات علمی پژوهشگاه استاندارد بوده و در مرتبه استادیاری پایه 17 انجام وظیفه می کنم .

در خصوص سالهای فعالیت و خدمت خود توضیح دهید.

مدت 27 سال است که در سازمان ملی استاندارد ایران در قسمت های تدوین استاندارد ، اجرای استاندارد ، آموزش و تحقیقات فعالیت داشته ام همینطور با دانشکده کشاورزی دانشگاه زنجان به صورت استاد مدعو همکاری داشته و تاکنون دروس اصول استاندارد و کنترل کیفیت موادغذایی ، کنترل کیفیت آماری در صنایع غذایی و آشنایی با تکنولوژی روغن های خوراکی را تدریس نموده ام .

در حال حاضر ارتباط میان صنعت و دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید.

متاسفانه این ارتباط در حال حاضر آنچنان زیاد نیست به دلیل اینکه یک جریان ثابتی سالیان سال در صنعت وجود داشته و دارد . صنعت همواره به طور یکسان به تولید ادامه داده است بدون اینکه تغییر و تحول چشمگیری داشته باشد.

بنابراین در یک روند ثابت دیگر جایی برای فن آوری و نوآوری و تحقیق به صورت مطلوب باقی نمی ماند و درست به همین دلیل اساتید دانشگاه دیگر انگیزه ای برای ارتباط هر چه بیشتر با صنایع نمی یابند و در نهایت وضعیت فعلی حاکم می شود.

که نه اساتید از مشکلات صنعت اطلاع زیادی دارند و نه صنعت از دانش اساتید آنچنان

بهره مند می گردد.

چه راهکارهایی برای تحکیم و پیشرفت ارتباط این دو پیشنهاد می کنید.

در دانشگاهها دفاتری به نام ارتباط صنعت و دانشگاه وجود دارد . معمولا اشخاصی که در راس این دفاتر قرار می گیرند بصورت فرمالیته انجام وظیفه می کنند . و خود اطلاع چندانی از صنعت نداشته و تنها معرفی دانشجویان به صنایع مختلف جهت کارآموزی را وظیفه خود می دانند .

به نظر حقیر تقویت این دفاتر به نحوی که دانشگاه ارتباط تنگاتنگی با صنعت و مشکلات آن داشته باشیم یکی از این راهکارها می تواند باشد.

وضعیت صنعت غذای کشور را چگونه ارزیابی می فرمایید.

صنعت غذای کشور تا رسیدن به حد مطلوب فاصله زیادی دارد . اکثر کارخانجات از ظرفیت تولید بالایی برخود دارند که می توانند سهم قابل ملاحظه ای از تولیدات جهانی را به خود اختصاص دهند .

ولی غالبا تعطیل و یا با ظرفیت پایینی به تولید مبادرت می نمایند ، به نظر بنده یکی از مواردی که ما می توانیم در دنیا حرف اول را در آن بزنیم صنایع غذایی است.چرا که کشور ایران به لحاظ داشتن آب و هوایی متنوع و خاک مناسب از موقعیت خوبی جهت تولید محصولات کشاورزی برخوردار است.

امروزه در بسیاری از کشورهای دنیا برای بدست آوردن محصولات غذایی از هورمونها استفاده می شود اما خوشبختانه در کشور ما به ندرت از این مواد استفاده می گردد. به همین دلیل محصولات کشاورزی ما در جهان به لحاظ طعم ، بو و بافت از جایگاه بسیار خوبی برخوردار است و چنانچه برنامه ریزی صحیح و مدیریت کارآمدی ضمیمه این صنعت گردد به طور قطع آینده ای بس درخشان در انتظار اقتصاد کشور خواهد بود .


مصاحبه شونده : مهندس پروین عشرت آبادی
آخرین ویرایش : 1391/06/27 -- 11:43:12
نویسنده : مدیر سایت - مهندس پروانه خانی
تعداد بازدید : 3408
پذیرش آگهی

شماره تلفن های پذیرش آگهی:

0912-2474056

 

تک ماکارون - 4167668 - 0
تهران پک - 3217074 - 0
پگاه تهران - 3862758 - 0
سحر همدان - 4726964 - 0
سحر خیز - 4727615 - 0
قارچ پارس شهریار - 1336460 - 0
پارس استا - 2009731 - 0
زرماکارون - 4723720 - 0
zarforoktoz - 359065 - 0
سبزان - 4724442 - 0
سن ایچ - 2866426 - 0
فراورده های گوشتی مام - 2999175 - 0
   صفحه اول   ::    آگهی استخدام   ::    اخبار   ::    همایش و جشنواره   ::    گالری   ::    سرمقاله   ::    مقالات و یادداشتها   ::    گفتگو و مصاحبه   ::    سایتهای مفید   ::    درباره ما   ::
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به اولین وب سایت خبری صنایع غذایی ایران می باشد.


پنل ارسال ایمیل تبلیغاتی