صفحه اول   ::    آگهی استخدام   ::    اخبار   ::    همایش و جشنواره   ::    گالری   ::    سرمقاله   ::    مقالات و یادداشتها   ::    گفتگو و مصاحبه   ::    سایتهای مفید   ::    درباره ما   ::
 

 


جمعه
4 اسفند 1396
6. جمادي‌الثاني 1439
2018 Feb 23

 

کانال ما در تلگرام

ایرانفودنیوز

وب سایت خبری صنایع غذایی ایران

کانال ما را در تلگرام دنبال کنید

 

https://telegram.me/joinchat/BGSJdgC493n3baukf_EBgQ

 

 

همکاران و همیاران

 


مشاهده کامل مصاحبه
 گفتگوی اختصاصی ایرانفودنیوز با بهروز فروتن بنیانگذار صنایع غذایی بهروز    

لطفا خودتان را بطور کامل برای خوانندگان ماهنامه معرفی فرمایید.

بهروز فروتن متولد تهران هستم و حدود 37 سال است که در صنعت غذا فعالیت می نمایم . سالها دبیر بودم و به تدریس می پرداختم و بعدازمدتی وارد کار ساختمان سازی شدم و افتخار دارم که به عنوان نخستین مهندسان ذوب آهن ایران بودم و 19 عدد کارخانه قند ، سد لیتان و فرودگاه تبریز را بنا نمودم و به علت مسائلی که رخ داد متاسفانه اندوخته های خود را از دست دادم و به ناچار کاری را آغاز نمودم که در آن هیچ تجربه ای نداشتم و تمام آن تلاش ها به همت همسرم و خواهرشان و از زیرزمین منزلمان شکل گرفت. اول موافق نبودم ولی بعدا قانع شدم و این مسئولیت را پذیرفتم ، اولین محصولی که وارد بازار کردیم سالاد الویه بنام فرآورده های خانگی بود به مرور محصولات را گسترش دادیم و بعد از آن به فکر راه اندازی کارگاه وگسترش کار افتادیم.

چگونه و از چه سالی وارد حوزه صنعت غذای کشور شدید؟

هیچ انسانی و هیچ تلاشگری در سطح کره زمین بدون سختی وجود ندارد ، قاطعانه عنوان می کنم که آغاز به فعالیت را از 7 سالگی شروع نمودم و الان 61 سال است که مشغول به کار هستم و هیچ زمانی از فعالیت خسته نشده ام چون معتقدم کسی از کار و فعالیت خسته می شود که کار و حرفه خود را دوست نداشته باشد مانند کسی که بگوید « من عاشقم و از معشوق دیدن خسته می شوم و اگر به کار هم با لذت بیندیشی از آن خسته نمی شوی . دوست دارم به جای کلمه امید یک واژه دیگری استفاده کنم ، بگویم انرژی مثبت ، انرژی شیرین چون هر انسانی که زنده است یک انرژی خاص دارد اگر مثبت بیندیشید حاصل آن تلاش و فعالیت می شود و اگر منفی فکر کند بدبینی حاصل می شود . خالی از لطف نمی دانم برای اولین بار مطلبی را برایتان بازگو کنم .

همیشه گفته اند که هر طور که بیندیشی همانطور زندگی خواهی کرد و اسم آن را سرنوشت می گذارند ، اگر بخواهیم سرنوشت را تحلیل کنیم یعنی اینکه این «سر» است که زندگی ما را تعیین می کند و هر طور که بیندیشی برایت اتفاق می افتد.

پدرم با اینکه امیر لشکر بودند همیشه مرا تشویق می کرد که از اول تابستان مشغول کار شوم و تمام چیزی که امروز دارم حاصل همان دوران است بعدها متوجه شدم که پدرم به برق کار ، نجار ، ریختگرو... پول می داده که در قبال دستمزد به من بدهند تا من تشویق شوم واز کار کردن لذت ببرم. متاسفانه پدرم را در 10 سالگی از دست دادم و فقط سه سال شاهد این تلاش بودم

ولی همان برایم کافی بود که همیشه به تلاش و فعالیت ادامه دهم ، برایم آن زمان خیلی سخت بود ولی آن سختی ها امروز لذت بخش است چون هر کاری که برایش زحمت یا سختی کشیده باشید زمان رسیدن به آن هدف لذت بخش خواهد شد و سختی های دیروز لذت های امروز را می سازد و

سختی های دیروز همانند ریشه می ماند که همیشه عمق پیدا می کند. شاید فکر همه این باشد که یک کارآفرین ریسک می کند ولی من اعتقاد دارم یک کار آفرین همیشه بلند اندیش و دور نمایی می کند و با افق دید بیشتر به یک موضوع نگاه می کند در نتیجه کسی که در آن جایگاه نیست فکر می کند که آن کار آفرین ریسک می کند وقتی «بهروز» که با همت خانواده ام شروع نمودم باور نداشتم ولی وقتی در جمع قرار گرفتم صحبت های جمع را هدایت نمودم و اولین پیامم این بود که درهر کار گروهی و تفکر گروهی می شود موفق بود در صورتی که کار تیمی را بپذیرم

وقتی کار را با همکاری شروع نمودم سختی های آن را هم متوجه شدم و یک انرژی خاص به خود تزریق کردم و متوجه شدم در زندگی از کلمات یأس آور پرهیز نمایم و یک کلمه را با خود تکرار کنم «باید بشود» و برای رسیدن به موفقیت سختی های بسیاری را باید پشت سر گذاشت اما

یک محقق ، یک تلاشگر ، یک کار آفرین و یا هر کسی که بخواهد اندیشه خود را به تصویر بکشد باید اول خود را باور کند و خود را دوست داشته باشد .

و اگر بخواهد به هدف خود برسد باید ایده داشته باشد ولی در هیچ جای دنیا هیچ انسان موفقی هیچ انسان کار آفرینی به هدفش نرسیده است چون هر کس که هدفی برای خود تعیین می کند و به آن می رسد هدف جدیدی برای خود تعریف می کند و قله های ذهن او به یکجا محدود نمی شود.

شاید یک روز آرزو داشتم که در کلاس اول دبستان قبول شوم ، ولی وقتی دانشگاه هم قبول شدم باز هم آرزوی بزرگتری داشتم . هدف همیشه به جلو حرکت می کند و طبیعتا برای اینکه بمانیم باید برویم و یک مدیر باید همیشه تغییرات را بپذیرد و همیشه دورنگر باشد و در کارهایش مشاوره انجام دهد البته نه به بیان بلکه با عمل نشان دهد و فقط با سر تائید نکند و با دل اجرا نماید.

یادتان هست اولین درآمدتان چقدر بود؟

اولین حقوق من حدود 5 سال پیش بود که در کارخانه چیت سازی نزد شخصی در تابستان کار می کردم که روزی 2 تومان بود

آیا در زندگی الگویی داشتید؟

خودم برای خودم الگوی کاری بودم چون پدر به من یاد دادند که از کار نهراسم و بر حسب نیازی که احساس می کردم و از همه مهمتر به کار کردن علاقه داشتم از کار نترسیدم در واقع خودم را پرورش می دادم ولی به خاطر دارم از دوران کودکی همیشه دوست داشتم که یک مدیر باشم و سعی کردم سرنوشت خودم را بسازم.

آیا از کلاس اول دبستان خود چیزی به یاد دارید؟

بله کاملا به یاد دارم که در مدرسه شهریار تحصیل کردم و معلم کلاس اول ما هم خانم شهریاری بودند و باید عنوان کنم در دوران مدرسه هفت بار مدرسه خود را عوض کردم

(با خنده) و کارنامه هر ثلث مرا یک مدرسه جدید امضاء می کردند و تقریبا در تمام مدرسه های منطقه تحصیل کردم در دوران مدرسه از معلمی که مورد علاقه ام بود بسیار حرف شنوی داشتم و جالب است در مدرسه ای معلم شدم که خودم در آنجا تحصیل می کردم که مدرسه وحید نام داشت و کلمه دوست من سلام را از آنجا یاد گرفتم..

آیا به جوانان ایمان دارید؟

نمی دانم از جوانی چه تعریفی می کنید اندیشه هایی که همیشه بارورند همیشه جوانند بسیاری از اشخاص که سن زیادوتجربه زیادی دارند ممکن است بسیار فعال باشند چون اندیشه نو دارند و بسیار کسانی با سن کوتاه و کم هستند که متأسفانه در افکار منفی غوطه ور هستند  و این اندیشه است که انسان را به جوانی و پیری نزدیک می کند و من اندیشه های خوب را جوان می بینم ولی از نظر سنی بخواهم عنوان کنم طبیعتا جوانان امروز از نظر سنی ،کمی کم تلاشتر شده اند و فعالیت آنها کمتر شده است در زمان بچگی حتی بازیهای ما پر تحرک تر بودند ولی در حال حاضر تمام آن جنب و جوش ها در اندیشه فرو رفته است و بازیهای مفرح طبیعی جای خود را به بازیهای سر بسته خانگی سپرده است که هر کدام دارای معایب و محاسن خاص خود می باشند اما امروزه علم خیلی بیشتر شده است که بسیار خوب است ولی به اعتقاد من علم را باید کنار گذاشت و استفاده از علم را که دانش است بکار بگیریم و جوانان امروز باید تلاش خود را بیشترکنند چون زمان ، زمان استفاده از دانش علم است .

رمز رسیدن به این موفقیت را در چه می دانید؟

اولا اعتقاد به یک روح پاک که همه ما آن را بنام خداوند می شناسیم و پشتکار . در پشتکار نشدن ها شدن می شود ، گریه ها تبدیل به شادی می شوند ، سختی ها به لذت تبدیل می شوندو همیشه سعی کردم که خود را با ور داشته باشم وبرای رسیدن به هدفم تلاش نمایم.

چه سالی ازدواج کردید؟

حدود چهل سال پیش ازدواج کردم و زن از نظر من جوهره خلقت است ، مظهر نظم ، زیبایی و مقاومت است ظریف است ولی هیچگاه ضعیف نیست و در سخت ترین شرایط همیشه مقاوم و پایدار است.

چند فرزند دارید، وآیاآنها راه پدر را ادامه داده اند؟

سه دختر دارم . اولین دخترم اوایل راه مرا ادامه داد ولی بعدا به دلایل شخصی کار تولید و بخش را به کار بازرگانی دیگری تبدیل نمود ، دومین دخترم هنرمند هستند و سومین دخترم که راه مرا ادامه می دهند و در حال حاضر مدیر کارخانه بهرنگ هستند.

بهترین خاطره زندگی شما چیست؟

زندگی سرشار از خاطرات شیرین است و خاطره بدی از زندگی یاد ندارم شاید خیلی ها در زندگی به من جفا کردند ولی از آنها ناراحت نیستم چون ظلم آنها باعث پیشرفت من شد . انسانهای قدرتمند همیشه بخشنده هستندو من تمام خاطرات تلخ گذشته را به شیرینی یاد می نمایم.

چه پیامی برای خوانندگان ماهنامه صنعت غذا دارید.

همیشه احساسم این است که همه ما به کسی بدهکاریم از بالا بگویم به خداوند، از سرزمین بگویم به جایی که در آن زندگی می کنیم، به درون بنگریم به خانواده خود بدهکاریم در هیچ کدام نمی توانیم سربلند باشیم مگر اینکه به خود، خانواده و سرزمین خود خدمت نمائیم و در خدمت خداوند باشیم و با وجود و امید شیرین زندگی کنیم


مصاحبه شونده : بهروز فروتن
آخرین ویرایش : 1391/09/06 -- 14:48:13
نویسنده : میترا طهرانی
تعداد بازدید : 2729
پذیرش آگهی

شماره تلفن های پذیرش آگهی:

0912-2474056

 

تک ماکارون - 4183090 - 0
تهران پک - 3232495 - 0
پگاه تهران - 3878178 - 0
سحر همدان - 4742384 - 0
سحر خیز - 4743035 - 0
قارچ پارس شهریار - 1351880 - 0
پارس استا - 2025151 - 0
زرماکارون - 4739140 - 0
zarforoktoz - 374485 - 0
سبزان - 4739862 - 0
سن ایچ - 2881846 - 0
فراورده های گوشتی مام - 3014595 - 0
   صفحه اول   ::    آگهی استخدام   ::    اخبار   ::    همایش و جشنواره   ::    گالری   ::    سرمقاله   ::    مقالات و یادداشتها   ::    گفتگو و مصاحبه   ::    سایتهای مفید   ::    درباره ما   ::
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به اولین وب سایت خبری صنایع غذایی ایران می باشد.


پنل ارسال ایمیل تبلیغاتی