صفحه اول   ::    آگهی استخدام   ::    اخبار   ::    همایش و جشنواره   ::    گالری   ::    سرمقاله   ::    مقالات و یادداشتها   ::    گفتگو و مصاحبه   ::    سایتهای مفید   ::    درباره ما   ::
 

 


سه شنبه
1 اسفند 1396
3. جمادي‌الثاني 1439
2018 Feb 20

 

کانال ما در تلگرام

ایرانفودنیوز

وب سایت خبری صنایع غذایی ایران

کانال ما را در تلگرام دنبال کنید

 

https://telegram.me/joinchat/BGSJdgC493n3baukf_EBgQ

 

 

همکاران و همیاران

 


مشاهده کامل مصاحبه
 گفتگوی اختصاصی ایرانفود نیوز با مهندس علی محمد رضازاده از صنعتگران جوان کشورمان    

مهندس علی محمد رضازاده از صنعتگران جوان کشورمان است که موفقیت ها و پیشرفت های وی و گروه صنعتی ایشان بحق قابل تحسین بوده و به عنوان یک تولیدکننده موفق و پرتلاش، از افتخارات صنعت این مرزوبوم می باشد. با وی گفت وگویی را انجام دادیم که می خوانیم:لطفا خودتان را برای معرفی کنید.
اینجانب علی محمد رضا زاده از سال 1376 فعالیت بازرگانی داخلی در شاخه مواد غذایی را همزمان با تحصیلات در دانشگاه آزاد اسلامی در بازار تهران در محل بازرگانی که متعلق به پدرم بود و قبل از آن متعلق به پدر بزرگ اینجانب بود آغاز نمودم. به علت علاقه خاص به تولید مواد غذایی از سال 1378 فعالیت گسترده تری جهت تولید و بسته بندی مواد غذایی را در دستور کار خود قرار دادم و در زمینه واردات و صادرات مواد غذایی و با استفاده از تجارب پیشینیان و پدران خود در سطوح مختلف و با بهره گیری از تیم متخصص و همکاران متعهد و مجرب، فعالیت خود را گسترش دادم. در سال 1380 مجوز خود را از اتحادیه بنکداران مواد غذایی تهران به طور دائم دریافت نمودم، همچنین در سطوح عالی تجارت داخلی و خارجی اعم از صادرات و واردات و تامین تمامی نیازهای شرکت های داخلی و سازمان ها و مجموعه های دولتی و خصوصی اعم از ادارات و بیمارستان ها، دانشگاه ها، همکاری تنگاتنگی را دارا می باشیم. جهت اطلاع از توانمندی های مجموعه های تحت مدیریت خود بخشی از آن ها را در ذیل به اختصار حضورتان معرفی می کنیم.
1- شرکت بین المللی آسمان افروز عقیق که مجتمع کشت و صنعت معین را به عنوان بزرگترین تولید کننده مکانیزه شتر مرغ و صنایع جانبی آن در ایران در اختیار دارد. (مدیر عامل و عضو هیئت مدیره)
2- شرکت کشت و صنعت صبا خرم با توانایی تولید 18000 تن مواد غذایی در سال. (رئیس هیئت مدیره)
3- شرکت غذایی آنا واقع در استانبول ترکیه.
4- در خصوص گروه تولیدی تحت مدیریت خود و فعالیت های این گروه توضیح دهید.
مجتمع پرورش شتر مرغ معین
مجتمع کشت و صنعت معین با استعانت از پروردگار و بهره مندی از سرمایه های ارزشمند انسانی و توان تخصصی نخبگان با احداث بناها و تاسیسات محدود در زمینی به مساحت 123 هزار مترمربع واقع در اراضی منطقه 20 شهرداری تهران اقدام به تأسیس بزرگترین مجموعه تولید شترمرغ مولد نمود و به طور همزمان به کار صنعتی سازی پرورش شترمرغ مبادرت نمود که پس از اتمام احداث ساختمان ها و تاسیسات و خرید و نصب ماشین آلات مورد نیاز، به شکل صنعتی مورد بهره برداری قرارگرفته است که طی این سال ها همواره با تکمیل ساخت و سازهای مختلف به حداکثر ظرفیت فعلی رسیده است و در حال حاضر دارای گله مولد پانصد قطعه ای و جوجه به تعداد ده هزار قطعه در سال می باشد. شایان ذکر می باشد که دیوارکشی این مجموعه به مساحت یکصد هزار متر مربع و سوله های صنعتی و غیر صنعتی به متراژ دوازده هزار مترمربع و فضا سازی هفتاد و دو هزار متر مربع جهت فضاهای پن و سالن های جوجه کشی با دستگاه های صنعتی بزرگ روز دنیا و کارخانه خوراک دام توانسته است وجه تمایزی با دیگر مزارع کشور ایجاد نماید که همگان شاکر این الطاف الهی خواهیم بود.
همچنین به دلیل واقع بودن این مجموعه در محدوده شهرداری پایتخت کشور ایران، داشتن مجوزات و محصولات متعدد، سابقه درخشان و ظرفیت بالای تولید و پرورش دام شترمرغ و داشتن امکانات مکانیزه، به عنوان یکی از بی نظیر ترین مجموعه های کشت و صنعت ایران و خاورمیانه به شمار می رود.
فراورده های اصلی این مجموعه شامل:
شترمرغ (شامل جوجه های یک روزه تا شش ماهه، مولد، پرنده آماده برای کشتار)، گوشت ( به صورت فراوری شده و خام)، روغن شترمرغ، تخم شتر مرغ، پوکه تخم شترمرغ ، چرم، نمک سود شده و دباغی شده، پر شتر مرغ، کود، علوفه و... لازم به ذکر است محصولات این مجموعه با نام تجاری معین وارد بازار گردیده است.
شرکت صبا خرم ایرانیان (ارائه خدمات و محصولات غذایی)
شرکت کشت و صنعت "صبا خرم ایرانیان" به شماره ثبت 351193 با هدف تولید مواد غذایی مغذی و سالم با بهره گیری از تجارب و تخصص همکاران، فعالیت خود را در زمینه ارائه خدمات و محصولات گوناگون غذایی آغاز نمود و در راستای توسعه و دستیابی به اهداف والای مجموعه و تکمیل سبد غذایی دامنه فعالیت خود را گسترش داده تا آنجا که اکنون یکی از فعالان در زمینه صنعت غذا به شمار می رود.
محصولات غذایی این مجموعه با بهره گیری از دانش و فن آوری روز و تجربه دیرینه و با استفاده از دستگاههای بسته بندی تمام اتوماتیک و با اعتقاد به لزوم حفظ کیفیت ورضایت مصرف کننده تولید می گردد.
محصولات غذایی شرکت صبا خرم که دارای کلیه مجوزهای قانونی تولید می باشند عبارتند از:
قند، شکر، نبات، انواع حبوبات، چای، زعفران، غلات بلغور شده، انواع غلات پوست کنده، انواع غلات پرک شده، انواع مغز دانه های خوراکی، خلال مغز دانه های خوراکی ساده، آجیل ساده، انواع میوه خشک و ... که پیوسته برکمیت و کیفیت آنها افزوده می شود.
این شرکت محصولات غذایی خود را با نامهای تجاری «گلپسند و تعطیلات» وارد بازار کرده و شایان ذکر می باشد که خوشنامی محصولات شرکت صبا خرم ناشی از کیفیت و کیفیت آن نتیجه انتخاب بهترین مواد اولیه با تهیه بذر با کیفیت و کشت آنها در مزارع شرکت با نظارت مهندسین کشاورزی مجرب، نظارت مستمر آزمایشگاه مجهز کارخانه بر تولید و استفاده از دستگاههای تمام اتوماتیک برای بسته بندی می باشد.
به نظر شما فاکتورهای اساسی که یک تولید کننده باید دارا باشد چیست؟
1- داشتن تخصص وعلم روز دنیا دررابطه با شاخه تولیدی خود
2- دارابودن تیم مجرب ومتعهد
3- استفاده ازتکنولوژی روز دنیاجهت بالا بردن کیفیت محصولات
4- استفاده برنامه کامل کوتاه مدت وبلندمدت جهت توسعه فعالیت
5- بازاریابی وقیمت گذاری مناسب
6- تأمین بودجه کافی جهت خرید به موقع مواد اولیه
7- شرکت درتمامی نمایشگاه های بین المللی مربوط به شاخه کاری خود
8- دارابودن واحدR&D فعال
9- وازهمه مهمتر ایجاد نظم وانضباط درکاروداشتن صداقت وکم کردن فاصله بین پرسنل تحت مدیریت ومدیران جهت حل مشکلات آنهاوایجاد رابطه عاطفی مابین اعضاء وداشتن زمانهای مناسب جهت فعالیت های فرهنگی و ورزشی درطول هفته

به نظر شما فاکتورهای حمایت از تولید ملی چیست؟
پژوهش، رشد اقتصادی، اراده ملی، هماهنگی دستگاه‌ها (سیاست‌های هماهنگ در جهت حمایت از تولید)، حمایت از بنگاه‌های تولیدی،استفاده از کمک نخبگان (تولید ملی علاوه بر خودکفایی کشور در عرصه‌های مختلف اقتصادی موجب مبارزه همه جانبه و گسترده در کشور علیه بیکاری می‌شود و نخبگان کشور برای تقویت تولید ملی باید کمک‌های شایان توجهی به صنعتگران کشور داشته باشند)، خود باوری (تولید ملی خود را دست کم نگیریم، خود باوری رمز موفقیت است) و بحث راجع به حمایت از تولید ملی، بدون توجه به کیفیت و ارتقاء کیفیت محصولات تولیدی بحثی بیهوده و بی‌نتیجه می‌باشد، چرا که کیفیت و قیمت دو عامل اساسی و تأثیر گذار بر تصمیم مصرف کننده در خرید کالای تولید داخل یا کالای خارجی می‌باشد. بی شک حمایت از تولید داخلی بدون همراهی و مشارکت مردم امکان پذیر نیست.
نقش تولید کنندگان عرصه صنایع غذایی را در ارتقاء جایگاه کشورمان در عرصه‌های جهانی توصیف نمایید.
بدون شک تولید کنندگان برتر صنایع غذایی درجهان نقش به سزایی دررشد وتکامل انسان ها ایفا می کنند وهمچنین تولید کنندگان صنایع غذایی کشورمان نیز از این قاعده مستثنی نیستند وقطعاً می توانند با تولید مکانیزه وایجاد کیفیت برتر، تولید انبوه و در نهایت با کم ترین بهای تمام شده کالاهای خود را به بازارهای جهانی عرضه کنند. لازم می دانم به این نکته اشاره کنم که کشورعزیزمان ایران با داشتن اقلیم های آب وهوایی متفاوت بیشترین کمک را به فرزندان این سرزمین کرده است .
در حال حاضر تولید در کشور و تولید کنندگان با چه مشکلاتی مواجه هستند؟
1- اعمال تحریم‌های بین المللی علیه کشورمان.
2- برگشت چک‌های مشتریان و همکاران.
3- بی تعهدی شرکت‌ها و موسسات دولتی به پرداخت به موقع بدهی خود به پیمانکاران.
4- بی ثباتی در قیمت ماده اولیه.
5- بی ثباتی قوانین و مقررات مربوط به تولید و سرمایه گذاری.
6- عدم تثبیت نرخ ارز با وجود تورم در داخل و ثبات قیمت‌ها در بازارهای هدف.
7- تعرفه پایین کالاهای وارداتی و رقابت غیرمنصفانه محصولات رقیب خارجی در بازار.
8- تمایل مردم به خرید کالاهای خارجی و تقاضای کم برای محصولات ایرانی مشابه.
9- تولید کالاهای غیراستاندارد، تقلبی و عرضه نسبتاً بدون محدودیت آن به بازار.
10- ضعف بازار سرمایه در تأمین مالی تولید و نرخ بالای تأمین سرمایه از بازار غیررسمی.
11- ضعف زیر ساخت‌های تأمین برق.
12- ضعف زیرساخت‌های حمل و نقل.
13- ضعف نظام توزیع و مشکلات رساندن محصول به دست مصرف کننده.
14- عرضه کالاهای خارجی قاچاق در بازار محلی.

در آخر از خدای متعال سپاسگذارم و از زحمات پدر بزرگوارم آقای حاج رضارضازاده وعموی بزرگوارم آقای مهندس مرتضی رضازاده و اعضاء هیئت مدیره شرکت بین المللی آسمان افروز عقیق، جناب آقای مهدی خرمی پور و جناب آقای علیرضا عسگری کمال تشکر و قدر دانی را دارم که بدون کمک های بی دریغ و خالصانه ایشان رسیدن به این جایگاه دور از دسترس بود.
 


مصاحبه شونده : گفتگوی اختصاصی ایرانفود نیوز با مهندس علی محمد رضازاده از صنعتگران جوان کشورمان
آخرین ویرایش : 1391/05/25 -- 15:24:01
نویسنده : مدیر سایت - مهندس پروانه خانی
تعداد بازدید : 2671
پذیرش آگهی

شماره تلفن های پذیرش آگهی:

0912-2474056

 

تک ماکارون - 4167650 - 0
تهران پک - 3217056 - 0
پگاه تهران - 3862740 - 0
سحر همدان - 4726946 - 0
سحر خیز - 4727597 - 0
قارچ پارس شهریار - 1336442 - 0
پارس استا - 2009713 - 0
زرماکارون - 4723702 - 0
zarforoktoz - 359047 - 0
سبزان - 4724424 - 0
سن ایچ - 2866408 - 0
فراورده های گوشتی مام - 2999157 - 0
   صفحه اول   ::    آگهی استخدام   ::    اخبار   ::    همایش و جشنواره   ::    گالری   ::    سرمقاله   ::    مقالات و یادداشتها   ::    گفتگو و مصاحبه   ::    سایتهای مفید   ::    درباره ما   ::
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به اولین وب سایت خبری صنایع غذایی ایران می باشد.


پنل ارسال ایمیل تبلیغاتی