صفحه اول   ::    آگهی استخدام   ::    اخبار   ::    همایش و جشنواره   ::    گالری   ::    سرمقاله   ::    مقالات و یادداشتها   ::    گفتگو و مصاحبه   ::    سایتهای مفید   ::    درباره ما   ::
 

 


جمعه
4 اسفند 1396
6. جمادي‌الثاني 1439
2018 Feb 23

 

کانال ما در تلگرام

ایرانفودنیوز

وب سایت خبری صنایع غذایی ایران

کانال ما را در تلگرام دنبال کنید

 

https://telegram.me/joinchat/BGSJdgC493n3baukf_EBgQ

 

 

همکاران و همیاران

 


مشاهده کامل مصاحبه
 گفتگوی اختصاصی ایرانفودنیوز با علی رهبر ، مدیرعامل شرکت عسل گل آگین    

لطفا خودتان را بطور کامل معرفی فرمایید.

بنده علی رهبر مدیر عامل عسل گل آگین می باشم .

از چه سالی و چگونه وارد این صنعت شدید.

از سال 1362 وارد صنعت غذا شدم و برندی بنام گل آگین را تاسیس نمودم، البته رشته تخصصی بنده کتابداری بود ودارای فوق لیسانس مدیریت می باشم و در دبیرخانه هیئت امنای کشور، سرپرست مرکز آماده سازی و کارشناس امور کتابخانه کشوری بودم و بعد از انقلاب اسلامی حدود سال 1360 بنا به اصرار خودم بازنشسته شدم و بنا به علاقه وارد بازار کارگردیدم و در سال 1362 این حرفه را به صورت جدی  پیش گرفتم و با این انگیزه از بخش دولتی وارد بخش خصوصی شدم .

کمی در مورد عسل گل آگین صحبت بفرمایید.

اگر در مورد عسل بخواهم مطالبی را باز نمایم شاید در حوصله خوانندگان محترم نگنجد ولی بطور خلاصه عرض می کنم که بطور یقین یکی از نعمت های دنیا عسل است و کتاب های مختلفی در مورد عسل و زنبور عسل نوشته شده است و از آنها بعنوان داروسازان بالدار یاد می شود ، خداوند در این موجود که متاسفانه از آن بعنوان حشره یاد می شود خلقت بسیار شگفت انگیزی بکار برده است ، این موجود الهی از شهد گلها تغذیه می کند و آن را با آب بزاق دهانش در هم می آمیزد و محصول بدست آمده عسل نامیده می شود و خداوند در مورد عسل ،در سوره النحل فرموده : که این نعمت به رنگهای مختلف یافت می شود و موجب شفا می گردد. در طب سنتی نیز از عسل برای درمان زخم های عمیق استفاده شده و بعنوان یک ماده شفا بخش در دنیا ،کم نظیر است . بیشترین انگیزه بنده برای شروع اینکار،این بود که اولأ این محصول هیچگاه فاسد نمی شود و دومأ محصولی است که تمام مردم از آن استقبال می کنند و حتی زندگی شیرین را هم بعنوان ماه عسل یاد می کنند . بنده بسیار خوشنودم که در این مسیر قرار گرفتم و سعی می کنم که قدم های درست و ارزشمند برای این محصول بردارم . تحقیقات بسیاری را روی فواید عسل انجام دادیم که این تحقیقات به ثبت رسیده که اگر زنبور عسل در زندگی بشر حضور نداشت خیلی از محصولات مورد استفاده ما از بین می رفت.

عسل مورد نیاز خود را از چه مناطقی تهیه می فرمایید.

در این سه دهه ای که در این زمینه فعالیت می نمائیم تمام توانمان این بوده که محصولی با کیفیت و مطلوب عرضه نمائیم ، محصولی که ما تهیه می نمائیم از مناطق آذربایجان غربی و کردستان بدست می آید و بدلیل داشتن گلهای این مناطق، بهترین نوع عسل مخصوص این مناطق است ودر رائه محصول سعی می نماییم که قبل و بعد از پالایش روی عسل آزمایشات کاملی انجام بدهیم تا از کیفیت آن اطمینان حاصل نمائیم.

رمز موفقیت خود را چه می دانید.

همیشه سعی کردیم با صداقت جنس مطلوبی ارائه دهیم و رمز موفقیت عسل گل آگین همت و تلاش تمام دست اندرکاران این مجموعه می باشد.

 

عسل دارای جنبه دارویی نیز می باشد.

متاسفانه گاها از اسانس هم در تهیه عسل استفاده می شود ولی ما اینکار را انجام نمی دهیم ، ولی عسل طبیعی چون از گیاهان و گلهای مختلف تهیه شده حکم نوعی معجون را دارد .در حال حاضر کیفیت عسل نسبت به چند سال پیش کمی پایینتر آمده است اما عسل های نابی هم وجود دارند که دارای جنبه دارویی می باشند که زیاد یافت نمی شوند و بهترین عسل مناطق آذربایجان است.

در مورد جایزه خورشید طلایی صحبت بفرمایید.

در آگوست 2002 طبق تحقیقاتی که روی عسل انجام گرفت، در مکزیکو سیتی عسل گل آگین بعنوان محصولی  با بهترین و بالاترین کیفیت شناخته شد و جایزه خورشید طلایی به عسل گل آگین اهدا شد ، تقدیر نامه ای نیز برای ما ارسال شد که در آن بخاطر کیفیت محصولمان از ما قدردانی کرده بودند .

چگونه یک عسل با کیفیت تولید می شود.

نیت و روش ما همیشه این است که بتوانیم بهترین عسل را تولید کنیم و نباید منکر این بود که باید مواد اولیه مطلوب باشد که بتوان محصول خوبی ارائه دادو  بنده فقط به عنوان عاملی هستیم که این موارد را هدایت می کنم . متاسفانه در تمام دنیا شاهد این هستیم که به زنبور شکر می دهند و این روی کیفیت تاثیر می گذارد ولی در هر صورت سعی کردیم که کیفیت خود را حفظ نمائیم .

آیا تولید کنندگان از سمت دولت حمایت می شوند.

اوایل انقلاب از بخش خصوصی خیلی حمایت می شد ولی بعدها این موضوع کمرنگتر شد ، بنده چندین بار با رئیس انجمن علوم و صنایع عذایی نزد معاون محترم وزیر و رئیس محترم سازمان دامپزشکی رفته و با آقایان مشکلات را مطرح نمودیم ولی نتیجه مطلوبی حاصل نشد ، بنده پیشنهاد کردم که دستگاه پرکن تکنفره تهیه نمایم و وامی هم دریافت نمایم ،  ولی متاسفانه با مشکلات بسیار زیادی در گمرک مواجه شدیم و آن دستگاه برای ما بسیار گران تمام شد و زمانی که برای تولید آماده شدیم خواهان نداشت و باعث شد دستگاه را با ضرر بفروش برسانیم ، ولی امیدوارم دولت آینده وعده ها را عمل نماید و در تمام موارد صلاح اندیشی و بررسی کرده و سعی کنند کمک مالی برای تولید کنندگان باشند.

بعنوان کلام پایانی چه صحبتی با خوانندگان دارید.

امیدوارم همیشه و درتمام مراحل زندگی خداوند را فراموش نکنندوخیلی خوشحال می شوم که انقادات یا پیشنهادات مردم عزیز را در مورد عسل گل آگین بدانم.


مصاحبه شونده : علی رهبر
آخرین ویرایش : 1392/04/09 -- 10:37:39
نویسنده : باشگاه صنایع غذایی آریا
تعداد بازدید : 2774
پذیرش آگهی

شماره تلفن های پذیرش آگهی:

0912-2474056

 

تک ماکارون - 4183089 - 0
تهران پک - 3232494 - 0
پگاه تهران - 3878177 - 0
سحر همدان - 4742383 - 0
سحر خیز - 4743034 - 0
قارچ پارس شهریار - 1351879 - 0
پارس استا - 2025150 - 0
زرماکارون - 4739139 - 0
zarforoktoz - 374484 - 0
سبزان - 4739861 - 0
سن ایچ - 2881845 - 0
فراورده های گوشتی مام - 3014594 - 0
   صفحه اول   ::    آگهی استخدام   ::    اخبار   ::    همایش و جشنواره   ::    گالری   ::    سرمقاله   ::    مقالات و یادداشتها   ::    گفتگو و مصاحبه   ::    سایتهای مفید   ::    درباره ما   ::
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به اولین وب سایت خبری صنایع غذایی ایران می باشد.


پنل ارسال ایمیل تبلیغاتی