صفحه اول   ::    آگهی استخدام   ::    اخبار   ::    همایش و جشنواره   ::    گالری   ::    سرمقاله   ::    مقالات و یادداشتها   ::    گفتگو و مصاحبه   ::    سایتهای مفید   ::    درباره ما   ::
 

 


جمعه
4 اسفند 1396
6. جمادي‌الثاني 1439
2018 Feb 23

 

کانال ما در تلگرام

ایرانفودنیوز

وب سایت خبری صنایع غذایی ایران

کانال ما را در تلگرام دنبال کنید

 

https://telegram.me/joinchat/BGSJdgC493n3baukf_EBgQ

 

 

همکاران و همیاران

 


مشاهده کامل مصاحبه
 گفتگوی اختصاصی ایرانفود نیوز بامحمدرضا سرائیان مدیر عامل شرکت صنایع لبنی اراک    

1-    لطفا خود را بطور کامل معرفی نموده و بفرمایید از چه سالی وارد صنعت غذا شده اید.

اینجانب محمدرضا سرائیان متولد 1344 ، فارغ التحصیل رشته علوم صنایع غذایی از  دانشگاه شهید بهشتی ، مدت 18 سال است که  در صنعت غذا فعالیت دارم.در طی این مدت، مدیریت در صنایع غذایی مختلفی همچون روغن نباتی، کنسرو و محصولات شیلاتی و لبنیات را در سوابق کاری خود دارا می باشم .از سال 86در تیم هیئت مدیره و از سال 88 بعنوان مدیر عامل شرکت صنایع لبنی اراک افتخار همکاری با این مجموعه را دارم.

2-    در خصوص لبنیات صلا توضیح داده و این شرکت را برای مخاطبین ما معرفی فرمایید؟

شرکت صنایع لبنی اراک از سال 1355 با نام  شرکت "کشت و صنعت اراک" بمنظور تولید و تأمین شیر استریل ویژه مدارس و با بهره گیری از تکنولوژی و ماشن آلات تتراپک آغاز فعالیت نمود. بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی این شرکت به بانک کشاورزی و سپس به صندوق بازنشستگی وزارت جهاد کشاورزی واگذار  شد و در حال حاضر با ادغام صندوق وزارت جهاد کشاورزی با صندوق بازنشستگی کشوری این شرکت توسط  شرکت سرمایه گذاری صباجهاد ؛ زیر مجموعه شرکتهای هلدینگ صندوق بازنشستگی کشوری مدیریت می شود.

در سال 81 کشت و صنعت اراک به "صنایع لبنی اراک" تغییر نام یافت که با برند صلا( مشتق از نام شرکت) به عرضه محصولات استریل و پاستوریزه اقدام نمود. محصولات این شرکت در بخش استریلیزهشامل شیرهای سه گوش و چهارگوش، شیرهای طعمدار 200 سی سی (شیر کاکائو، شیر موز، شیر توت فرنگی، شیر وانیل و شیر عسل) با نام تجاری نونوش( برند دوم شرکت) ، پنیر UF در بسته بندی 520 گرمی تتراپک، خامه استریل و محصولات پاستوریزه مانند شیر، ماست ، دوغ در اوزان و درصد چربیهای مختلف می باشد.

3-    با چه مشکلات در صنعت خود روبرو هستید

این شرکت به دلیل ماهیت وابستگی به نهادها و سازمانهای دولتی در دو دهه گذشته در عرضه محصولات یارانه ای ( شیر یارانه خانوار و شیر مدارس) نقش به سزایی ایفا نموده است و به همین دلیل عملاً در عرصه حضور در بازار مصرف محصولات تجاری نسبت به سابقه و حوزه فعالیت، نسبت به شرکتهای همگروه نتوانسته بود جایگاهی در شأن خود فراهم سازد. تغییر رویکرد برای حضور جدی تر در بازار تجاری محصولات لبنی و کاهش وابستگی به سبد یارانه ای فوق الذکر از سال 86 در دستور کار مدیریت شرکت قرار گرفت و از سال 88 با سیاستگذاری های جدید به این امر با جدیت و تعیین استراتژی مدوندر یک برنامه زمانی 5 ساله پرداخته شده است.

با حذف شیر یارانه در سال 89  و تشدید تحریمهای بین المللی در دو سال گذشته، صنعت لبنیات کشور روزهای پرچالشی را پشت سر گذاشت. روزهایی که متأسفانه شاهد کاهش میزان تولید تا یک سوم ظرفیت برخی از واحدهای تولیدی و تعطیلی برخی واحدهای کوچک در این صنعت مهم بودیم! این شرکت نیز همانند شرکتهای فعال در این صنعت طی این سالها، دوره بحرانی و سختی را با لطف خداوند رحمان و تلاش تمامی پرسنل زحمتکش از سر گذراند و بحمداله در این روزها شاهد وضعیت پایدارتری نسبت به آن دوران پر چالش می باشیم. سیاست مدیریت در طی این سالها حفظ تولید، حفظ اشتغال ، افزایش سهم بازار و مدیریت بحران در زمان تهدیدها و تبدیل آن به فرصت ها و استفاده از تمام ظرفیتهای موجود برای افزایش سبد محصولات، ارتقاء سطح کیفیت محصولات تولید با راه اندازی واحد R&D و استفاده از افراد متخصص شاغل در شرکت می باشد که با همکاری و تلاش همکاران متخصص، دلسوز و متعهد این امر بعنوان یک اصل کلی در دستور کار مدیریت و کارکنان تلاشگر شرکت صنایع لبنی اراک قرار دارد.

4-    پیشنهادات خود را در خصوص سرمایه گذاری در این صنعت بفرمائید؟

با توجه به حساسیت و پیچیدگی این صنعت، توصیه من به تمامی سرمایه گذاران محترم که خواستار سرمایه گذاری در این بخش می باشند این است که قبل از شروع فعالیت اطلاعات کافی از بازار مصرف، خواست مشتریان و امکان بروزرسانی تکنولوژیکی ماشین آلات و تجهیزات در مقاطع زمانی مختلف را مدنظر قرار دهند و بر اساس شرایط روز و نگاهی به نیاز آینده مشتریان برنامه ریزی و تعیین استراتژی نمایند.

آنچه تولید کشور در این مقطع حساس زمانی بدان نیازمند است؛ شناخت مشکلات و تنگناها و استفاده از راهکارهای اجرایی و متناسب با هر صنعت، توسط متولیان امر تولید و صنعت کشور می باشد. بدین معنی که مشکلات بدرستی بررسی ، شناخته و برای حل آن از تمام ابزارهای مالی، قوانین و مقررات ؛ سبد حمایتی مناسب و منطقی در اختیار متولیان تولید و صنعت  قرار گیرد تا به نحو شایسته ای و در حداقل زمان ممکن در راستای حمایت از تولید بکار گرفته شود.

صنعت غذا در کشور دارای پتانسیل بسیار بالایی برای تأمین بازار داخل کشور و همچنین صادرات به بازارهای دیگر کشورها می باشد. در این صنعت سرمایه گذاریهای خوبی صورت پذیرفته ولی از تمام ظرفیت بالقوه استفاده کامل نشده است. کمبود نقدینگی در بخش سرمایه در گردش، وجود تحریمهای تحمیلی، نوسانات نرخ ارز بخصوص در دو سال گذشته، صدور بخشنامه های سختگیرانه نهادهای نظارتی در امر قیمت گذاری و موازی کاری برخی سازمانهای نظارتی در صدور مجوزها از مشکلات موجود در صنعت غذای کشور می باشد که امیدواریم به همت مسئولان محترم به زودی رفع شوند.

5-    بعنوان کلام پایانی چه صحبتی با مخاطبین این سایت  دارید.

در پایان از مدیر مسئول محترم و سایر دست اندر کاران که برای اطلاع رسانی در مورد مسایل و مشکلات این صنعت صمیمانه می کوشند قدردانی میکنم. امیدوارم با همت مسئولان دلسوز و تمامی سرمایه گذاران محترم و تلاش جدی متخصصان و شاغلان در این صنعت شاهد شکوفایی روزافزون تولید و اشتغال و همچنین اقتدار و سربلندی میهن عزیزمان در عرصه منطقه ای و بین المللی باشیم.


مصاحبه شونده : محمدرضا سرائیان
آخرین ویرایش : 1392/06/24 -- 09:04:54
نویسنده : مدیر سایت - مهندس پروانه خانی
تعداد بازدید : 3789
پذیرش آگهی

شماره تلفن های پذیرش آگهی:

0912-2474056

 

تک ماکارون - 4183101 - 0
تهران پک - 3232506 - 0
پگاه تهران - 3878189 - 0
سحر همدان - 4742395 - 0
سحر خیز - 4743046 - 0
قارچ پارس شهریار - 1351891 - 0
پارس استا - 2025162 - 0
زرماکارون - 4739151 - 0
zarforoktoz - 374496 - 0
سبزان - 4739873 - 0
سن ایچ - 2881857 - 0
فراورده های گوشتی مام - 3014606 - 0
   صفحه اول   ::    آگهی استخدام   ::    اخبار   ::    همایش و جشنواره   ::    گالری   ::    سرمقاله   ::    مقالات و یادداشتها   ::    گفتگو و مصاحبه   ::    سایتهای مفید   ::    درباره ما   ::
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به اولین وب سایت خبری صنایع غذایی ایران می باشد.


پنل ارسال ایمیل تبلیغاتی