صفحه اول   ::    آگهی استخدام   ::    اخبار   ::    همایش و جشنواره   ::    گالری   ::    سرمقاله   ::    مقالات و یادداشتها   ::    گفتگو و مصاحبه   ::    سایتهای مفید   ::    درباره ما   ::
 

 


پنجشنبه
3 اسفند 1396
5. جمادي‌الثاني 1439
2018 Feb 22

 

کانال ما در تلگرام

ایرانفودنیوز

وب سایت خبری صنایع غذایی ایران

کانال ما را در تلگرام دنبال کنید

 

https://telegram.me/joinchat/BGSJdgC493n3baukf_EBgQ

 

 

همکاران و همیاران

 


مشاهده کامل پیام مدیر
 مذاکره، تحریم، آینده    

مذاکرات نفس گیر ایران و شش(یعنی پنج بعلاوه یک) همچنان ادامه دارد و تا تیرماه 94 تمدید شده است. عنوان پنج بعلاوه یک هم جالب است.چرا نگفته اند شش!

برای آنکه آن یک بزرگتر از آن پنج است و آن پنج، فقط پنج جزء هستند که هرکدام یک پنجم آن یک نمی شوند. یعنی بهتر آن آنست بگوئیم که اگر یک ! نخواهد، پنج نمی تواند بخواهد! از سوئی دیگر اگر دقت کنیم می بینیم که چقدر این مذاکرات نابرابر است. یک کشور بقول آنها جهان سومی در مقابل پنج بعلاوه یک با آن همه توان فکری و مالی و حقوقی؛ اگر منطقی می اندیشیدند- که البته منطق شان فقط زور است- همان خانم اشتون برای مذاکره کافی بود. اگر حرف حق بود نیاز به کثرت نبود، آنهم با عده و عُده که شورای امنیت و کنگره آمریکا و سازمان بین المللی انرژی اتمی و دبیر کل سازمان ملل را هم به کمک طلبیده اند.

اینکه بالاخره این سریال نابرابر به نتیجه می رسد یا خیر همواره سئوال همه مردم کشور و حتی جهانیان است و خیلی ها در کشورمان می اندیشند که به ثمر رسیدن این مذاکرات تغییر اصولی در روند اقتصاد کشور و وضع معیشتی مردم بوجود می آورد و برخی هم در صدد گسترش این اندیشه هستند. در همین رابطه لازم است به نکات زیر توجه شود:

1-       اول اینکه نفس این مذاکرات مبارک است. چه نتیجه دلخواه حاصل شود و چه اصلاً نتیجه ای حاصل نشود و به نقطه ابتدائی بازگردیم. مبارک آنکه ما احساس کرده ایم و آنها نیز احساس کرده اند که ماهم از خانواده جهانی هستیم. اینکه برخی خود را از جهان جدا می کنند حتما بدین خاطر است که اعتقاد دارند به صواب نیستند. نمونه های کره شمالی و برخی دیگر از جوامع چنین اند و آخرین آنها هم همین داعش غرب ساخته است که تظاهر به جدا بودن از جهان می کند و سرنوشتش هم همانند فرقه های مشابه خواهد بود.

2-       نشان داده ایم که توان مذاکره و مقابله منطقی با خود بزرگ بینان را داریم حتی اگر از هر لحاظی هم بزرگ باشند. مگر آنکه دارای منطق بزرگ باشند که البته تسلیم منطق بزرگ هستیم.

3-       گذشت سی و پنج سال از پیروزی انقلاب اسلامی نشان داده است که گروه های کج اندیش و افراطی راه به جائی نخواهند برد. این گروه میخواهد مجاهدین خلق یا پیکار یا فدائیان خلق باشد و یا گروه های افراطی چند ده نفره ظاهرا بسیار مسلمان که به برخی امامان جمعه یا مراجع تقلید و یا مدیران رسمی کشور اهانت می کنند و یا به ترور دست می زنند.

4-       با همه اینها حل مسائل کشور را نباید وابسته به توافق مذاکرات دانست. مذاکرات یک جریان بین المللی است که خوب یا بد بهرحال باید دنبال شود اما کار مدیریت و توسعه کشور امریست که باید با اتکا به امکانات داخلی و صد البته استفاده زیرکانه و مدبرانه از دانش جهانی صورت گیرد. یقینا نتیجه مذاکرات اگر چه کاملا بنفع ایران باشد، نمی تواند گره ای از کارهای بسته بگشاید زیرا بهر حال حسب خصلت توسعه طلبی و منفعت طلبی دولتها و ملت ها، اینان مایلند پس از توافق بهرحال به نفع خود گام بردارند. امری که متاسفانه در دوران بحران و تحریم در دولت های نهم و دهم مغفول ماند و ما برخلاف منافع ملی، وارد کننده کالای لوکس از کشورهائی که ما را تحریم کرده بودند - در برخی موارد حتی از دادن داروهای حیاتی برای بیماران کشورمان خودداری کردند- شده بودیم و این امر کم و بیش اینک نیز ادامه دارد.

صنایع غذائی ما هم باید متکی به فکر و اراده و اندیشه خودمان باشد همچنان که در بسیاری موارد چنین بوده است و جا دارد هرگز به سراب نیندیشند.

سید مصطفی هاشمی طبا


موضوع :
آخرین ویرایش : 1393/09/24 -- 15:12:44
مجری : مدیر سایت - مهندس پروانه خانی
تعداد بازدید : 1229
پذیرش آگهی

شماره تلفن های پذیرش آگهی:

0912-2474056

 

تک ماکارون - 4177137 - 0
تهران پک - 3226542 - 0
پگاه تهران - 3872225 - 0
سحر همدان - 4736431 - 0
سحر خیز - 4737082 - 0
قارچ پارس شهریار - 1345927 - 0
پارس استا - 2019198 - 0
زرماکارون - 4733187 - 0
zarforoktoz - 368532 - 0
سبزان - 4733909 - 0
سن ایچ - 2875893 - 0
فراورده های گوشتی مام - 3008642 - 0
   صفحه اول   ::    آگهی استخدام   ::    اخبار   ::    همایش و جشنواره   ::    گالری   ::    سرمقاله   ::    مقالات و یادداشتها   ::    گفتگو و مصاحبه   ::    سایتهای مفید   ::    درباره ما   ::
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به اولین وب سایت خبری صنایع غذایی ایران می باشد.


پنل ارسال ایمیل تبلیغاتی