صفحه اول   ::    آگهی استخدام   ::    اخبار   ::    همایش و جشنواره   ::    گالری   ::    سرمقاله   ::    مقالات و یادداشتها   ::    گفتگو و مصاحبه   ::    سایتهای مفید   ::    درباره ما   ::
 

 


پنجشنبه
3 اسفند 1396
5. جمادي‌الثاني 1439
2018 Feb 22

 

کانال ما در تلگرام

ایرانفودنیوز

وب سایت خبری صنایع غذایی ایران

کانال ما را در تلگرام دنبال کنید

 

https://telegram.me/joinchat/BGSJdgC493n3baukf_EBgQ

 

 

همکاران و همیاران

 


مشاهده کامل پیام مدیر
 صنایع کوچک    

حسب اطلاعات و آمار موجود بخشی از صنایع کشورمان در حال حاضر دچار رکود و یا تعطیل شده است. هر چند آمار دقیقی از تعداد واحدهای غیرفعال موجود نیست و نظرات متفاوتی ابراز می گردد. از سوئی دیگر برای پاسخ این سوال که عوامل رکود و تعطیل کدامین هستند پاسخ های قطعی نیز دیده نمی شود. واردات بی رویه کالا، فرسودگی ماشین آلات، به روز نبودن دانش فنی وکمبود نقدینگی،  از جمله دلایل این رکود و تعطیلی بیان می گردد.

در این میان هرگاه واحدهای بزرگ دچار وقفه شوند به تبع آن تعدادی از واحدهای کوچک که این واحد بزرگ را تغذیه می کرده اند به توقف کشیده می شوند و بالعکس واحدهای کوچکی که از محصولات این واحد بزرگ برای خط تولید شان استفاده می کرده اند دچار مشکل می گردند.

هرچند تعریف صنایع کوچک در کشورها متفاوت می باشد. اما صنایع کوچک در اقتصاد بسیاری از کشورها نقش مهمی را بازی می کند مطابق تعریفی که از سالیان دور در ایران وجود داشته صنایع دارای کمتر از 50 نفر کارگر صنایع کوچک خوانده می شود. طبعاً این تعریف جامع و مانع نیست زیرا با توجه به تکنولوژی های جدید صنایعی با 10 نفر کارگر می تواند وجود داشته باشد که تولید آن بمراتب از کارگاه پنجاه نفری قدیمی بیشتر باشد. همینطور در خصوص چگونگی نظارت و دسته بندی آنها نظرات متفاوتی وجود دارد. برخی می گویند صنایع را نمی توان به کوچک و بزرگ تقسیم کرد زیرا خط جداکننده بین صنایع کوچک و بزرگ نمی تواند وجود داشته باشد. آیا حجم تولید ملاک می تواند باشد یا تعداد کارگر و یا سطح کارخانه و یا فاکتورهای دیگر؟

برخی دیگر معتقدند که بهرحال صنایع کوچک را می توان جدا کرد و بطور تعریف شده آنها را از صنایع بزرگ تفکیک نمود. به هر حال با هر تقسیم بندی که صورت گیرد نمی توان منکر آن شد که صنایع کوچک و بزرگ خط پیوسته متعاملی را تشکیل می دهند و به عبارت دیگر لازم و ملزوم یکدیگرند.

صنایع کوچک نمی تواند فارغ از رابطه با صنایع بزرگ، تولید کالا با تکنولوژی جدید، دانش فنی به روز و تجهیزات و ماشین آلات مدرن باشد. نباید انتظار داشت که صنایع کوچک با تجهیزات متعلق به پنجاه سال قبل تولید مطلوب داشته باشد. اگر عبارت دهکده جهانی را بیاد داشته باشیم می توانیم درک کنیم که چرا امروزه تولید و مصرف محصولات صنعتی در سراسر جهان فرهنگ مشابهی پیدا کرده است و طبیعی است اگر صنایع کوچک از قافله صنایع پیشرفته عقب بمانند محکوم به فنا هستند. بسیار ضروریست که در این جا یادآوری کنیم که صاحبان صنایع در ایران امروزه کمترین تقصیر را در فقدان زنجیره تولید مدرن دارند و در حقیقت تحت تاثیر برنامه ریزان و مدیران سیاسی و اقتصادی جامعه قرار گرفته اند. آنچه در طول حاکمیت دولت نهم و دولت دهم بوقوع پیوست جز کمک به صنایع کشورهای دیگر و مقابله با صنعت کشورمان نبود و به دست خود درست در زمان تحریم ظالمانه دشمنان آب به آسیاب همان دشمنان ریختیم و صنایع خود را که بخشی از منابع کشورمان است دچار نکث و بحران ساختیم.

در این جا می توان به مسئله مهم منابع کشور و مدیریت آن اشاره کرد. این را می گذاریم در فرصت های دیگر تا نشان دهیم که منابع کشورمان را چگونه با دستان خود غارت می کنیم و برای نسل آینده فقط سرزمین سترونی باقی می گذاریم.


موضوع : صنایع کوچک
آخرین ویرایش : 1395/09/07 -- 14:36:45
مجری : مدیر سایت - مهندس پروانه خانی
تعداد بازدید : 302
پذیرش آگهی

شماره تلفن های پذیرش آگهی:

0912-2474056

 

تک ماکارون - 4177149 - 0
تهران پک - 3226554 - 0
پگاه تهران - 3872237 - 0
سحر همدان - 4736443 - 0
سحر خیز - 4737094 - 0
قارچ پارس شهریار - 1345939 - 0
پارس استا - 2019210 - 0
زرماکارون - 4733199 - 0
zarforoktoz - 368544 - 0
سبزان - 4733921 - 0
سن ایچ - 2875905 - 0
فراورده های گوشتی مام - 3008654 - 0
   صفحه اول   ::    آگهی استخدام   ::    اخبار   ::    همایش و جشنواره   ::    گالری   ::    سرمقاله   ::    مقالات و یادداشتها   ::    گفتگو و مصاحبه   ::    سایتهای مفید   ::    درباره ما   ::
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به اولین وب سایت خبری صنایع غذایی ایران می باشد.


پنل ارسال ایمیل تبلیغاتی