صفحه اول   ::    آگهی استخدام   ::    اخبار   ::    همایش و جشنواره   ::    گالری   ::    سرمقاله   ::    مقالات و یادداشتها   ::    گفتگو و مصاحبه   ::    سایتهای مفید   ::    درباره ما   ::
 

 


سه شنبه
4 مهر 1396
4. محرم 1439
2017 Sep 26

 

کانال ما در تلگرام

ایرانفودنیوز

وب سایت خبری صنایع غذایی ایران

کانال ما را در تلگرام دنبال کنید

 

https://telegram.me/joinchat/BGSJdgC493n3baukf_EBgQ

 

 

 

همکاران و همیاران

 


مشاهده کامل خبر
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام خبر داد ادامه واردات گوشت از آسیای میانه/ قیمت‌ها رو به تعادل      

علیرضا ولی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: برای تنظیم بازار ایام نوروز و حتی روزهای قبل از آن تمهیداتی اندیشیده شد تا بازار گوشت مرغ و گوشت قرمز در شرایط و وضعیت متعادلی کنترل شود در این راستا بیش از ۵۳ هزار تن گوشت مرغ منجمد از محل تولید داخلی و بیش از ۵۰۰۰ تن گوشت قرمز منجمد تامین و ذخیره‌سازی شد تا بتوانیم در ایام تعطیلات نوروزی و حتی روزهای قبل و قبل از آن با توزیع این محصول جلوی نوسانات غیرمنطقی بازار را بگیریم.

وی با اشاره به ادامه داشتن واردات گوشت قرمز از کشورهای پاکستان، قرقیزستان، ارمسنستان و ... افزود: مانند سال گذشته در صورت نیاز اقدام به واردات گوشت قرمز برای تامین و کنترل نوسان قیمتی در بازار داخلی خواهیم کرد، چرا که قبل از عید نیز 25 هزار لاشه گوسفندی و 22 هزار لاشه گوساله به صورت کشتارشده یا زنده با وزن خالصی حدود ۲۰۰۰ تن وارد کشور شد که البته دام‌های زنده در نقاط مرزی قرنطینه، کشتار شده و گوشت استحصالی آنها در نقاط مختلف کشور عرضه می‌شد. هم‌اکنون نیز واردات گوشت قرمز به صورت گرم و دام زنده از کشورهای حوزه  CIS ادامه دارد تا بتوانیم تقاضای بازار را در ایام پرمصرف کنترل کنیم و هم‌اکنون نیز روزانه حدود ۲۰۰۰ لاشه به کشور وارد می‌شود.

مدیرعامل شرکت پشتیانی امور دام با بیان اینکه قیمت گوشت قرمز عرضه شده گوسفندی و گاوی به صورت گرم در بازار حدود ۳۱ هزار و ۵۰۰ تومان بود، گفت: گوشت قرمز منجمد نیز در ایام نوروز کیلویی ۲۱ هزار و ۵۰۰ و گوشت مرغ منجمد نیز کیلویی 5300 تومان عرضه شد. هم‌اکنون نیز هیچ مشکلی در بازار وجود ندارد و خود را برای ایام خاص و پرمصرف آماده کردیم.

ولی با اشاره به اینکه نوسانات قیمتی در بازار گوشت قرمز و گوشت مرغ اتفاق می‌افتد، ناشی از واسطه‌گری و سودجویی دلالان است و دستگاه‌های نظارتی باید آن را کنترل کنند، اعلام کرد: اولویت برای توزیع گوشت مرغ و گوشت قرمز منجمد در بازار با فروشگاه‌های زنجیره‌ای مانند رفاه، شهروند، کوروش، اتکا و ... بود، چرا که به عنوان مثال گوشت مرغ منجمد توزیع شده از کیفیت بسیار بالاتری نسبت به مرغ زنده و تازه عرضه شده در بازار برخوردار بود. چرا که نمی‌خواستیم این محصول دست دلالان و واسطه‌گران بیفتد و مردم نتوانند با قیمت منطقی و دلخواه خود به آن دسترسی پیدا کنند. از سوی دیگر میادین میوه و تره‌بار و نمایشگاه‌های بهاره عرضه‌کننده محصولات مختلف به صورت مستقیم که پیش از ایام نوروز راه‌اندازی شده بود، اولویت بعدی برای توزیع گوشت مرغ و گوشت قرمز منجمد شد.

وی با بیان اینکه مراکز آموزشی، نظامی، انتظامی و حتی زندان‌ها اولویت بعدی برای توزیع این محصول بود، چرا که آنها به صورت تجمعی برای مصرف این محصولات تقاضا دارند، گفت: توزیع این محصولات از طریق اکیپ‌های سیار در نقاط مختلف شهرها و توزیع گوشت مرغ منجمد از طریق تعاونی‌های مصرف کارکنان در اداره‌های مختلف دیگر روش‌ها و اولویت‌های مورد نظر برای عرضه این محصولات در بازار در راستای جلوگیری از نوسانات قیمتی بود.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام اعلام کرد: سیاست برای تنظیم بازار گوشت مرغ و گوشت قرمز یک‌طرفه نبوده و نیست، چرا که در هر نقطه‌ای که نیاز به عرضه باشد و قیمت در بازار رو به افزایش برود، گوشت مرغ و گوشت قرمز منجمد را عرضه می‌کنیم و در هر نقطه‌ای که به دلیل نبود تقاضا و عرضه بیش از حد قیمت‌ها به ضرر تولیدکنندگان کاهش پیدا کند، این محصولات را خرید و جمع‌آوری می‌کنیم و با این روش توانستیم ۱۵ هزار و ۵۰۰ تن گوشت مرغ و ۱۵۰۰ تن گوشت قرمز منجمد را در ایام نوروز عرضه کنیم.

ولی با بیان اینکه بازار گوشت مرغ و گوشت منجمد طی ایام نوروز نسبتا آرام و متعادل بود، اظهار کرد: همین آرامش در بازار سبب شد تا بتوانیم با خرید و جمع‌آوری گوشت مرغ و گوشت قرمز ذخایر استراتژیک این محصولات را بر روی ایام پرمصرف پیش رو تامین کنیم و هم‌اکنون هیچ مشکلی از نظر ذخایر استراتژیک دولتی وجود ندارد و در حال توزیع و تامین استانی آن هستیم.


گروه خبری : اخبار گوناگون
منبع : ایسنا
آخرین ویرایش : 1396/02/02 -- 15:16:16
نویسنده : مدیر سایت
تعداد بازدید : 244

پذیرش آگهی

شماره تلفن های پذیرش آگهی:

0912-2474056

 

تک ماکارون - 4819586 - 0
تهران پک - 3868784 - 0
ترنگ دریا - 202458 - 0
سحر همدان - 5378026 - 0
پگاه تهران - 4501512 - 0
فراورده های گوشتی مام - 3572625 - 0
سحر خیز - 5378641 - 0
پارس استا - 2658173 - 0
زرماکارون - 5374363 - 0
زر فروکتوز - 432081 - 0
سبزان - 5374947 - 0
سن ایچ - 3516805 - 0
   صفحه اول   ::    آگهی استخدام   ::    اخبار   ::    همایش و جشنواره   ::    گالری   ::    سرمقاله   ::    مقالات و یادداشتها   ::    گفتگو و مصاحبه   ::    سایتهای مفید   ::    درباره ما   ::
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به اولین وب سایت خبری صنایع غذایی ایران می باشد.


پنل ارسال ایمیل تبلیغاتی