صفحه اول   ::    آگهی استخدام   ::    اخبار   ::    همایش و جشنواره   ::    گالری   ::    سرمقاله   ::    مقالات و یادداشتها   ::    گفتگو و مصاحبه   ::    سایتهای مفید   ::    درباره ما   ::
 

 


سه شنبه
4 مهر 1396
4. محرم 1439
2017 Sep 26

 

کانال ما در تلگرام

ایرانفودنیوز

وب سایت خبری صنایع غذایی ایران

کانال ما را در تلگرام دنبال کنید

 

https://telegram.me/joinchat/BGSJdgC493n3baukf_EBgQ

 

 

 

همکاران و همیاران

 


مشاهده کامل خبر
معاون حجتی : اختصاص ۲۰ میلیارد تومان مشوق صادراتی لبنیات/ ذخیره ۳۷ هزار تن مرغ برای ماه مبارک رمضان      

حسن رکنی صبح امروز در حاشیه همایش راه‌حل‌های جامع جوجه‌کشی که با حضور شرکت‌های خارجی در هتل المپیک تهران برگزار شد،  مبنی بر اینکه چرا با وجود تولید مرغ مازاد بر مصرف کشور و وجود بازار 3 میلیون تنی منطقه تنها توانسته‌ایم 100هزار تن مرغ در سال گذشته صادر کنیم،‌ گفت: هم باید بتوانیم رقابت قیمتی داشته باشیم و هم قوانین حمایتی برای صادرات در نظر بگیریم، مضاف بر آنکه بسته‌بندی مناسب، وزن کشتار و کیفیت کشتار بسیار مؤثر است.

* موانع صادرات مرغ ایران به کشورهای منطقه

وی یکی از دلایل بازماندن از بازارهای صادراتی کشورهای اطراف را وزن و سایز بالای مرغ تولیدشده در کشور عنوان کرد و افزود: کشور افغانستان از ما مرغ با وزن یک کیلوگرم می‌خواهد و عراق تمایل به خرید مرغ به وزن 1.3 تا یک و نیم کیلوگرم را دارد. در حالی که وزن مرغ‌های ما 2 کیلوگرم است و علیرغم مشکلاتی که در صادرات وجود داشت، در صادرات با محدودیت مواجه بودیم. 

رکنی با بیان اینکه کشتارگاه‌هایی می‌توانند در زمینه صادرات محصولشان وارد شوند که مجهز به خط دو کشتار باشند، افزود: در خط دو امحاء و احشاء مرغ به طور کامل و به صورت مکانیزه تخلیه می‌شود که تعداد زیادی از کشتارگاه‌ها به این سیستم مجهز نیستند و ما با اختصاص اعتباراتی در حال کمک به کشتارگاه‌ها برای تجهیز این سیستم‌ها هستیم، نکته دیگری که معاون جهاد  کشاورزی در امور دام به آن اشاره کرد، این بود که برخی کشورها مرغ بسته‌بندی شده از ما می‌خواهند که مادر کشتارگاه‌های مرزی به تجهیزات در این زمینه مجهز نیستیم و کشتارگاه‌های محدودی این کار را انجام می‌دهند.

خبرنگار فارس پرسید، قرار بود از چند ماه قبل طرح کاهش وزن مرغ در کشور اجرا شود و این طرح به کجا رسید که رکنی پاسخ داد در استان‌های مختلف بازخورد این مسئله متفاوت بوده است، به عنوان مثال در استان‌های گرم از جمله هرمزگان، بوشهر و خوزستان استقبال خوب بوده است و در استان‌های دیگر به غیر از استان تهران طرح کاهش وزن مرغ شروع شده است. در تهران نیز مراکز عرضه دولتی از جمله شهرداری و مجموعه‌های دولتی نیز خودشان را مکلف کرده‌اند که به تدریج مرغ با وزن سایز را به بازار عرضه کنند.

* کاهش 70 درصدی خوراک دام و طیور عامل پیشگیری از افزایش قیمت مرغ

وی همچنین یکی از دلایل نوسان قیمت مرغ را در کشور قیمت نهاده‌های دامی و طیور عنوان کرد و گفت:‌ البته در سال 95 کمترین نوسان را در قیمت گوشت مرغ داشته‌ایم تا حدی که در اسفندماه نیازی نبود، تا از مرغ ذخیره خود استفاده کنیم مضاف بر آن که 70 درصد قیمت تمام شده مرغ را خوراک دام و طیور تشکیل می‌دهند که قیمت ذرت در سال 92، 950 تومان بوده که امروز کمتر از 800 تومان شده است که دلیل آن نیز این است که دولت شرایطی را فراهم کرد که مجموعه‌های مختلف در رقابت بتواند نهاده را تأمین کند و قبلا واردات نهاده دست یکی دو شرکت بود.

* توافق بخش خصوصی بر سر قیمت جوجه یک روزه/ کاهش 15 درصدی قیمت

رکنی همچنین در مورد دلایل افزایش جوجه یک روزه هم گفت: با توجه به ظرفیت زیادی که در واحدهای گوشتی مرغ در کشور به وجود آمده تقاضا برای جوجه‌ریزی نیز زیاد است و از آنجایی که این کالا مشمول قیمت‌گذاری نیست قیمت آن به عرضه و تقاضا بستگی دارد که در همین راستا انجمن جوجه یک روزه و اتحادیه گوشتی بر سر قیمت 1800 تا 1950 تومان به توافق رسیده‌اند و قیمت جوجه یک روزه 15 درصد کاهش یافته است.

* ذخیره 37 هزار تن مرغ و ذبح هزار تن گوشت منجمد برای ماه رمضان 

رکنی همچنین به اقدامات انجام شده برای تنظیم بازار گوشت و مرغ در ماه مبارک رمضان گفت: با توجه به حجم تولیدات گوشت و مرغ توسط بخش خصوصی به نظر می‌رسد تمام نیاز بازارمان در ماه رمضان که ماه پرمصرفی است برآورده می‌شود و در عین  حال 36 تا 37 هزار تن گوشت مرغ را ذخیره کرده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه دغدغه‌ای برای تأمین پروتئین در ماه رمضان نداریم، گفت:‌ قریب به 15 هزار تن گوشت قرمز منجمد توسط بخش خصوصی در بازار وجود دارد و 3 هزار تن نیز در اختیار شرکت پشتیبانی امور دام است که کشش چندانی برای آن وجود ندارد.

وی همچنین از توقف رسمی صادرات گوشت قرمز خبر داد و گفت: متأسفانه با هر اتفاقی روند صادرات متوقف می‌شود در صورتی که باید این ادبیات را تمرین کنی که تراز تجاری را مثبت کنیم، یعنی با توجه به وسعت کشور از یک گوشه کالایی را وارد و از گوشه دیگر صادر کنیم و قطع صادرات پدیده خوبی نیست.

*اختصاص 20 میلیارد تومان مشوق صادراتی لبنیات/ صادرات 850 هزار تن لبنیات در سال 95

رکنی همچنین از اختصاص 20 میلیارد تومان مشوق صادراتی لبینایت که سال گذشته 200 میلیارد تومان برای آن در نظر گرفته شده بود خبر داد و گفت:‌صادرات لبنیات از 600 هزار تن در سال 94 به 850 هزار تن در سال 95 رسیده است و درهای بازار بزرگ روسیه به روی محصولات لبنی ما باز شده و مقدار زیادی لبنیات صادر کرده‌ایم.


گروه خبری : اهم اخبار
منبع : خبرگزاری فارس
آخرین ویرایش : 1396/02/11 -- 15:11:54
نویسنده : مدیر سایت
تعداد بازدید : 225

پذیرش آگهی

شماره تلفن های پذیرش آگهی:

0912-2474056

 

تک ماکارون - 4819578 - 0
تهران پک - 3868776 - 0
ترنگ دریا - 202450 - 0
سحر همدان - 5378018 - 0
پگاه تهران - 4501504 - 0
فراورده های گوشتی مام - 3572617 - 0
سحر خیز - 5378633 - 0
پارس استا - 2658165 - 0
زرماکارون - 5374355 - 0
زر فروکتوز - 432073 - 0
سبزان - 5374939 - 0
سن ایچ - 3516797 - 0
   صفحه اول   ::    آگهی استخدام   ::    اخبار   ::    همایش و جشنواره   ::    گالری   ::    سرمقاله   ::    مقالات و یادداشتها   ::    گفتگو و مصاحبه   ::    سایتهای مفید   ::    درباره ما   ::
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به اولین وب سایت خبری صنایع غذایی ایران می باشد.


پنل ارسال ایمیل تبلیغاتی