صفحه اول   ::    آگهی استخدام   ::    اخبار   ::    همایش و جشنواره   ::    گالری   ::    سرمقاله   ::    مقالات و یادداشتها   ::    گفتگو و مصاحبه   ::    سایتهای مفید   ::    درباره ما   ::
 

 


چهارشنبه
26 مهر 1396
26. محرم 1439
2017 Oct 18

 

کانال ما در تلگرام

ایرانفودنیوز

وب سایت خبری صنایع غذایی ایران

کانال ما را در تلگرام دنبال کنید

 

https://telegram.me/joinchat/BGSJdgC493n3baukf_EBgQ

 

 

 

همکاران و همیاران

 


مشاهده کامل خبر
خوانساری: دولت دوازدهم ظرفیت اتاق‌های بازرگانی را مدنظر قرار دهد/بزرگ بودن دولت عامل مخلّ اقتصاد کشور      

مسعود خوانساری امروز در بیست و هفتمین جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با اشاره به احیای مجدد وزارت بازگانی گفت: تقاضای ما از دولت در این باره این است که این کار بدون کار کارشناسی انجام نشود.

 

رییس اتاق بازرگانی تهران افزود: پس از ادغام دو وزارتخانه بازرگانی و صتعت و معدن در دولت گذشته گفتند که این کار کارشناسی نشده بود و به نظر می رسد، هم اکنون هم در مورد جداسازی کار کارشناسی انجام نشده است.

 

وی بیان داشت: ادغام دو وزارتخانه میلیاردها تومان هزینه داشت و یک سال زمان صرف شد، تا وزارتخانه‌ها ادغام شوند، بنابراین جداسازی آن هم باز این موارد را در پی خواهد داشت.

 

خوانساری اظهار داشت: کمیته‌ای در اتاق تهران در رابطه با ادغام و جداسازی دو وزارت خانه تشکیل می‌دهیم و از کلیه صاحب نظران خواستاریم تا برای اخذ یک نظر واحد در این کمیته شرکت کنند.

 

خوانساری در ادامه این جلسه خواسته‌های بخش خصوصی از دولت جدید آقای روحانی را عنوان کرد و گفت: ما توقع داریم، رئیس‌جمهور به وعده‌های خود در مورد تقویت و نقش بخش خصوصی در اقتصاد کشور جامه عمل بپوشاند و شاهد باشیم که اقتصاد کشور با نقش بخش خصوصی پویاتر شود.

 

وی با اشاره به اینکه در جلسه گذشته هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران راهکارهای بخش خصوصی در زمینه اقتصاد را به دولتی که قرار بود انتخاب شود، ارائه کردیم، اظهار داشت: اگر نیاز باشد با ویرایش جدید مجدد این خواسته‌ها را به رئیس‌جمهور دولت دوازدهم ارائه می‌کنیم.

 

خوانساری با اشاره به اینکه کابینه دولت دوازدهم در شرف انتخاب است، بیان داشت: یکی از مسائلی که رئیس‌جمهور باید به آن توجه کند، توانایی و پتانسیل اتاق‌های بازرگانی است، به ویژه در مورد فرصت‌های صادراتی که در کشور وجود دارد.

 

وی افزود: اتاق آمادگی دارد در صورت تمایل دولت، برای طرح‌های نیمه‌تمام و پروژه‌های ملی و استانی که بر اثر کمبود اعتبارات به مشکل خورده‌اند، کمک کند که با این اقدام هم رونق اقتصادی صورت می‌گیرد و هم در کوچک‌تر کردن دولت می‌تواند تأثیرگذار باشد.

 

خوانساری به خواسته دیگر اتاق بازرگانی تهران به عنوان بخش خصوصی از رئیس‌جمهور دولت دوازدهم اشاره کرد و گفت:‌ پیش از معرفی وزرا به مجلس از آنها بخواهد که در حوزه تحت مسئولیت‌شان برای کوچک کردن وزارتخانه‌ها تقسیم کار با بخش خصوصی، برون‌سپاری و آزادسازی را جزء لاینفک برنامه‌هایشان قرار دهند.

 

رئیس اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه دولت بیش از اندازه بزرگ است،‌ اظهار داشت: دخالت در اقتصاد بسیار زیاد است و شاید یکی از عوامل مخل اقتصاد همین دخالت‌ها است که امیدواریم رئیس‌جمهور دولت دوازدهم با انتخاب وزرای مناسب باعث رفع این مشکل شود.

 

وی همچنین بیان داشت: اتاق بازرگانی تهران توانایی دارد تا با کمک وزارت امور خارجه حوزه مسئولیت رایزن‌های اقتصادی را در خارج از کشور به عهده بگیرد.

 

وی همچنین با اشاره به موضوع خروج از رکود و رسیدن به رشد 8 درصدی اظهار داشت: این مهم قطعاً نیازمند سرمایه است، بنابر این باید وزرای اقتصادی و همچنین بانک مرکزی موظف شوند تا 100 میلیارد دلار را برای سرمایه‌گذاری به ویژه برای بخش خصوصی تأمین و تضمین کنند.

 

خوانساری بیان کرد: از دولت دوازدهم انتظار می‌رود، در معرفی وزرا به ویژه وزرای اقتصادی نظرات فعالان بخش خصوصی و اتاق‌های بازرگانی نیز کسب شود.

 

وی افزود: اتاق‌های بازرگانی آمادگی دارند تا دیده‌بان گردش‌های اقتصادی کشور به منظور شفاف‌سازی و مبارزه با فساد با دولت همکاری کنند.


رئیس اتاق بازرگانی تهران بیان داشت: همچنین اتاق آمادگی دارد، در تحقق دولت الکترونیک همکاری‌ لازم را با دولت داشته باشد.


گروه خبری : اهم اخبار
منبع : خبرگزاری فارس
آخرین ویرایش : 1396/03/23 -- 12:44:36
نویسنده : مدیر سایت
تعداد بازدید : 141

پذیرش آگهی

شماره تلفن های پذیرش آگهی:

0912-2474056

 

تک ماکارون - 4927887 - 0
تهران پک - 3977074 - 0
ترنگ دریا - 310736 - 0
سحر همدان - 5486293 - 0
پگاه تهران - 4609769 - 0
فراورده های گوشتی مام - 3680872 - 0
سحر خیز - 5486883 - 0
پارس استا - 2766410 - 0
زرماکارون - 5482594 - 0
زر فروکتوز - 540305 - 0
سبزان - 5483168 - 0
سن ایچ - 3625024 - 0
   صفحه اول   ::    آگهی استخدام   ::    اخبار   ::    همایش و جشنواره   ::    گالری   ::    سرمقاله   ::    مقالات و یادداشتها   ::    گفتگو و مصاحبه   ::    سایتهای مفید   ::    درباره ما   ::
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به اولین وب سایت خبری صنایع غذایی ایران می باشد.


پنل ارسال ایمیل تبلیغاتی