صفحه اول   ::    آگهی استخدام   ::    اخبار   ::    همایش و جشنواره   ::    گالری   ::    سرمقاله   ::    مقالات و یادداشتها   ::    گفتگو و مصاحبه   ::    سایتهای مفید   ::    درباره ما   ::
 

 


سه شنبه
3 بهمن 1396
5. جمادي‌الاول 1439
2018 Jan 23

 

کانال ما در تلگرام

ایرانفودنیوز

وب سایت خبری صنایع غذایی ایران

کانال ما را در تلگرام دنبال کنید

 

https://telegram.me/joinchat/BGSJdgC493n3baukf_EBgQ

 

 

همکاران و همیاران

 


مشاهده کامل خبر
رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان مطرح کرد: اجازه گرانفروشی کالاهای اساسی داده نمی‌شود      

محمود نوابی، رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ،اظهار کرد: عرضه و فروش کالای قاچاق، نظارت بر عملکرد و فعالیت شرکتهای پخش و فروشگاههای زنجیره‌ای به منظور جلوگیری از بروز تخلفات اقتصادی احتمالی از قبیل گرانفروشی، کم فروشی، عرضه خارج از شبکه، فروش اجباری و احتکار به صورت جدی مورد پیگیری واقع می‌شود.

معاون وزیر صنعت، افزود: رصد روند تغییرات قیمت و توزیع محصولات غذایی و کشاورزی، فلزی و غیرفلزی به ویژه کالاهای مشمول اولویت اول مصوبه ستاد هدفمندسازی یارانه ها از جمله گندم، آرد، نان، قند و شکر، مرغ، تخم مرغ، برنج، روغن نباتی، گوشت قرمز، کره، شیرخام، کودهای اوره، فسفات و پتاس، محصولات لبنی پرمصرف (شیر، پنیر، ماست)، انواع کالاهای یارانه ای (حسب ضرورت و اعلام کارگروه تنظیم بازار) در سطح کشور به صورت مرتب صورت می گیرد.

وی با اشاره به تنظیم گزارش‌های مربوط برای دستگاههای مسوول و کارگروه تنظیم بازار، از تهیه و تنظیم شناسنامه وضعیت کالاهای حساس خبر داد و گفت: این موضوع، یکی از مهمترین اقدامات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان است.

نوابی، تهیه گزارش‌های کارشناسی در زمینه کالا و خدمات، تحقیق و مطالعه تطبیقی نهادهای نظارتی دولتی، مردم نهاد و خصوصی در سایر کشورها را از دیگر اقدامات انجام گرفته برشمرد و تصریح کرد: همواره تلاش شده تا مدیران ارشد و کارشناسان این سازمان، حضوری موثر و تصمیم‌ساز در جلسات ستاد هدفمندسازی یارانه‌ها، کارگروه تنظیم بازار و سایر جلسات مرتبط داشته باشند و منطبق با وظایف ذاتی، قانونی و تکلیفی و حمایت توأمان از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ایفای نقش کند.

وی ابراز کرد: در راستای حمایت از تولید ملی، بررسی مسائل و مشکلات صنایع و واحدهای تولیدی و انعکاس به مراجع ذی ربط صورت گرفته و پیگیری لازم در این خصوص و نیز احصاء و اظهار نظر در خصوص قوانین بازدارنده و محل تولید انجام شده است.

معاون وزیر صنعت از همکاری نزدیک و تعامل مؤثر با ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان ملی استاندارد ایران با هدف ممانعت از عرضه محصولات قاچاق و کمک به تولید داخل خبر داد و گفت: طی سه ماهه مرداد ، شهریور و مهرماه امسال ۷۷ هزار و ۳۲۲ فقره بازرسی ، ۳ هزار و ۴۱ فقره پرونده تشکیل و ارزش ریالی کشفیات نیز ۱۳۱ میلیارد و ۲۶۱ میلیون ریال برآورد شده است.

نوابی گفت: اطلاع رسانی و ترویج حقوق مصرف کننده ، ترغیب بنگاههای اقتصادی به رعایت بیش از پیش حقوق مصرف‌کنندگان و برگزاری همایش روز ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان، انجام فعالیت های مرتبط با فرآیند برگزاری هفدهمین همایش روز ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان، تلاش در جهت فراهم نمودن بسترهای لازم جهت برگزاری همایش استانی و تقدیر از بنگاههای منتخب در رعایت حوزه حقوق مصرف‌کنندگان از دیگر اقدامات این سازمان است.

رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ادامه داد: استفاده از ظرفیت ۲ هزار و ۸۰۰ ناظر افتخاری فعال برای مشارکت در مدیریت و هدایت بازار و دریافت ۱۲ هزار و ۸۹۴ گزارش از ناظران طی یکصد روز اخیر، تلاش بر توانمندسازی انجمن های حمایت از حقوق مصرف کننده و نظارت بر عملکرد انجمن های حمایت از حقوق مصرف کنندگان در ۳۱ استان با همکاری سازمانهای صنعت، معدن و تجارت در برنامه های عملیاتی سازمان حمایت بوده است.

وی در خاتمه گفت: ارتقای کمّی و کیفی و به روز رسانی و تامین محتوای سامانه اطلاعات کالایی و سامانه بازرسی و به روزرسانی سامانه های جامع بازرسی و رسیدگی به تخلفات، پایگاه اطلاع رسانی قیمت کالا و خدمات (۱۲۴) و بانک اطلاعات قیمت بازرسی و رسیدگی به شکایات نیز در راستای وظایف این سازمان صورت گرفته است.


گروه خبری : اخبار گوناگون
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
آخرین ویرایش : 1396/09/22 -- 14:02:03
نویسنده : مدیر سایت - مهندس پروانه خانی
تعداد بازدید : 86

پذیرش آگهی

شماره تلفن های پذیرش آگهی:

0912-2474056

 

تک ماکارون - 4062730 - 0
تهران پک - 3112171 - 0
پگاه تهران - 3757874 - 0
سحر همدان - 4622088 - 0
سحر خیز - 4622756 - 0
قارچ پارس شهریار - 1236271 - 0
پارس استا - 1904885 - 0
زرماکارون - 4618882 - 0
zarforoktoz - 254233 - 0
سبزان - 4619617 - 0
سن ایچ - 2761605 - 0
فراورده های گوشتی مام - 2894362 - 0
   صفحه اول   ::    آگهی استخدام   ::    اخبار   ::    همایش و جشنواره   ::    گالری   ::    سرمقاله   ::    مقالات و یادداشتها   ::    گفتگو و مصاحبه   ::    سایتهای مفید   ::    درباره ما   ::
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به اولین وب سایت خبری صنایع غذایی ایران می باشد.


پنل ارسال ایمیل تبلیغاتی