صفحه اول   ::    آگهی استخدام   ::    اخبار   ::    همایش و جشنواره   ::    گالری   ::    سرمقاله   ::    مقالات و یادداشتها   ::    گفتگو و مصاحبه   ::    سایتهای مفید   ::    درباره ما   ::
 

 


سه شنبه
1 اسفند 1396
3. جمادي‌الثاني 1439
2018 Feb 20

 

کانال ما در تلگرام

ایرانفودنیوز

وب سایت خبری صنایع غذایی ایران

کانال ما را در تلگرام دنبال کنید

 

https://telegram.me/joinchat/BGSJdgC493n3baukf_EBgQ

 

 

همکاران و همیاران

 


مشاهده کامل خبر
مدیر شعب بانک کشاورزی در استان تهران اعلام کرد: آنفلوآنزای پرندگان 390 میلیارد ریال در استان تهران خسارت وارد کرد/ رشد 50 درصدی پرداخت تسهیلات به کشاورزان      

فریدون بهبهانی بعدازظهر امروز در نشست خبری به ارائه گزارشی از عملکرد مدیریت بانک کشاورزی در استان تهران اشاره کرد و گفت: از ابتدای امسال ۲۰ هزار و ۲۸۸ فقره تسهیلات به ارزش ۱۹ هزار و ۴۴۰ میلیارد ریال در بخش کشاورزی پرداخت شده است که این عدد نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۵۰ درصد رشد داشته است.

وی بیشترین حجم تسهیلات پرداختی را در راستای توسعه گلخانه و مکانیزاسیون اعلام کرد و گفت: دولت برای توسعه این بخش‌ها تأکید زیادی دارد و در همین راستا در سال ۹۶ به میزان ۳۲۷ میلیارد ریال در استان تهران اعتبار پرداخت کرده‌ایم، درحالی‌که برنامه ابلاغی ما برای سال ۹۶، ۲۶۵ میلیارد ریال بوده است، یعنی رقمی بیش از برنامه در نظر گرفته‌شده است.

مدیر شعب بانک کشاورزی استان تهران همچنین خاطرنشان کرد: بیشترین تسهیلاتی که در سال ۹۵ و ۹۶ پرداخت کرده‌ایم، با نرخ سود تسهیلات ۱۴ درصد در بخش کشاورزی و ۱۶ درصد در بخش صنایع تبدیلی است مضاف بر آنکه ۲۲۰ فقره معادل رقم ۳ هزار و ۲۱۹ میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی پرداخت شده است.

بهبهانی همچنین در پاسخ به این سؤال که از تسهیلات ارزان‌قیمت ۱.۵ میلیارد دلار صندوق توسعه ملی برای طرح اشتغالزایی روستایی، چه بخشی در استان تهران هزینه می‌شود، گفت: ‌۱۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات ارزان‌قیمت به عشایر اختصاص یافته که ۲۹ فقره معادل یک میلیارد تومان با نرخ سود ۴ درصد امسال جذب و پرداخت شده است.

وی همچنین گفت: در استان تهران ۴۲ محصول کشاورزی تحت خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی قرار می‌گیرد، ۱۸ محصول در حوزه باغات، ۸ مورد دام، ۷ مورد زراعی، ۲ مورد آبزیان و ۷ مورد طیور هستند.

خبرنگار فارس پرسید؛ چرا با وجود خسارت‌های زیاد به مرغداری‌ها، این بیمه فقط هزینه مرغ‌های معدوم‌شده را می‌پردازد و خسارت‌های دیگر ازجمله دان، تخم‌مرغ و خوراک طیوری که در مرغداری‌ها معدوم شده تحت بیمه نیستند که بهبهانی در پاسخ گفت: ما هنگام بیمه کردن بر اساس سن پولت (مرغ تخم‌گذار) بیمه را در نظر می‌گیریم و تعرفه بیمه برای هر سن پولت متفاوت است و ازآنجایی‌که بخش کشاورزی ریسک بالایی دارد، شرکت‌های بیمه تجاری به دنبال بیمه کشاورزی نمی‌روند.

وی اضافه کرد: همین امسال ۵.۲ برابر حق بیمه‌ای که از کشاورزان دریافت کردیم، خسارت داده‌ایم که در حوزه مرغداری‌ها ۳۴ برابر تعرفه بیمه‌ای که گرفته‌ایم غرامت پرداخت کرده‌ایم.

خبرنگار فارس پرسید با توجه به اینکه بسیاری از مرغداری‌های مرغ تخم‌گذار به دلیل بیماری آنفلوانزا امکان پرداخت وام بانک کشاورزی را ندارند و چه تدبیری در این حوزه اندیشیده‌اید پاسخ داد: به دو شکل بدهی آنها را استمهال کرده‌ایم، آنهایی که تسهیلات سرمایه در گردش یکساله از ما گرفته‌اند دوباره یک سال دیگر آن را تمدید می‌کنیم و آنهایی که چند قسط بلندمدت تسهیلات گرفته بودند، در ۵ سال بدهی‌های آنها را تقسیط می‌کنیم.

مدیر شعب بانک کشاورزی استان تهران در پاسخ به سؤال دیگری فارس در مورد میزان جمع‌آوری‌شده بدهی‌های معوق زیر یکصد میلیون تومان در استان تهران گفت:‌ دولت در سال ۹۵، ۹۴ میلیارد تومان بابت سود وام‌های معوق در اختیار ما گذاشت که ما از این محل توانستیم جریمه بدهی‌ ۲ هزار نفر کشاورز را بخشوده و از این محل ۲۳۰ میلیارد ریال تسویه بگیریم.

بهبهانی در توضیح بیشتر مشکلات بیمه گفت: اکنون به ازای هر هکتار گندم آبی، ۱۵ هزار تومان از کشاورز حق بیمه دریافت می‌کنیم درصورتی‌که هنگام پرداخت خسارت ۳ میلیون تومان به ازای هر هکتار خسارت می‌دهیم.

وی این را هم گفت که امسال تا این لحظه ۱۳۴ میلیارد ریال از بیمه‌گذاران در بخش کشاورزی دریافت کرده‌ایم اما در مقابل ۷۰۶ میلیارد ریال غرامت داده‌ایم.

مدیر شعب بانک کشاورزی استان تهران به این نکته هم اشاره کرد که پس از شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در استان تهران صندوق بیمه ۴۵ واحد مرغداری در این استان را که درگیر بیماری شده بودند را تأیید کرد چراکه حدود ۳۹۰ میلیارد ریال به دلیل معدوم کردن ۴ میلیون قطعه مرغ خسارت وارد شده بود که تاکنون ۳۰ درصد آن به تولیدکنندگان پرداخت شده و امیدواریم مابقی را تا پایان سال بپردازیم.


گروه خبری : اخبار گوناگون
منبع : خبرگزاری فارس
آخرین ویرایش : 1396/11/25 -- 15:23:12
نویسنده : مدیر سایت - مهندس پروانه خانی
تعداد بازدید : 27

پذیرش آگهی

شماره تلفن های پذیرش آگهی:

0912-2474056

 

تک ماکارون - 4167316 - 0
تهران پک - 3216722 - 0
پگاه تهران - 3862406 - 0
سحر همدان - 4726612 - 0
سحر خیز - 4727263 - 0
قارچ پارس شهریار - 1336108 - 0
پارس استا - 2009379 - 0
زرماکارون - 4723368 - 0
zarforoktoz - 358713 - 0
سبزان - 4724090 - 0
سن ایچ - 2866074 - 0
فراورده های گوشتی مام - 2998823 - 0
   صفحه اول   ::    آگهی استخدام   ::    اخبار   ::    همایش و جشنواره   ::    گالری   ::    سرمقاله   ::    مقالات و یادداشتها   ::    گفتگو و مصاحبه   ::    سایتهای مفید   ::    درباره ما   ::
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به اولین وب سایت خبری صنایع غذایی ایران می باشد.


پنل ارسال ایمیل تبلیغاتی