صفحه اول   ::    آگهی استخدام   ::    اخبار   ::    همایش و جشنواره   ::    گالری   ::    سرمقاله   ::    مقالات و یادداشتها   ::    گفتگو و مصاحبه   ::    سایتهای مفید   ::    درباره ما   ::
 

 


سه شنبه
4 مهر 1396
4. محرم 1439
2017 Sep 26

 

کانال ما در تلگرام

ایرانفودنیوز

وب سایت خبری صنایع غذایی ایران

کانال ما را در تلگرام دنبال کنید

 

https://telegram.me/joinchat/BGSJdgC493n3baukf_EBgQ

 

 

 

همکاران و همیاران

 


مشاهده کامل خبر
ارزآوری 350 میلیون دلاری گیاهان دارویی برای کشور      

پیمان یوسفی آذر مشاور وزیر و مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی در نشست ستاد توسعه کشت گیاهان دارویی در استان البرز اظهار کرد: فرهنگسازی برای مصرف گیاهان دارویی، توسعه کشت و کار، به روز کردن تکنولوژی و فرآوری از مهم ترین سیاست های وزارت جهاد کشاورزی است.

وی افزود: از جمله مزیت های کشت گیاهان دارویی نیاز کم به منابع آبی است و با توجه به بحرانی که در این خصوص در کشور وجود دارد وزارت جهاد کشاورزی با یک نرخ رشد آرام و منطقی کشت گیاهان دارویی را دنبال می کند.

مشاور وزیر و مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی عنوان کرد: مرکز ملی گیاهان دارویی آمادگی لازم را دارد تا اطلاعات لازم را در اختیار کشاورزانی که خواهان تغییر کشت هستند قرار دهد.

یوسفی آذر ادامه داد: همچنین استان البرز دارای مراکز علمی و تحقیقاتی برجسته ای مانند مرکز تحقیقات گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی است که کشاورزان می توانند برای مشاوره و کسب اطلاعات لازم به آنها مراجعه نمایند.

مجری طرح ملی گیاهان دارویی گفت: این وزارتخانه برای همکاری در توسعه منطقی بازار آماده است.

وی بیان داشت: البرز دارای مزیت هایی مانند نزدیکی به پایتخت و برخورداری از فرودگاه باری برای صادرات گیاهان دارویی است که اگر ما بتوانیم پایانه ی صادراتی را در استان البرز پایه گذاری کنیم به طور قطع ظرفیت های تحقیقاتی منطقه در زمینه گیاهان دارویی متحول خواهد شد.

یوسفی آذر اظهار داشت: گیاهان دارویی در دنیا با یک اقتصاد نو ظهور با نرخ رشد 9 درصد مطرح است و با سرعت پیشرفتی که دارند در آینده نه چندان دور یکی از بخش های مهم در کشاورزی خواهد بود.

مجری طرح گیاهان دارویی گفت: فرهنگ سازی برای مصرف گیاهان دارویی، توسعه کشت و کار، به روز کردن تکنولوژی و فرآوری و آخرین حلقه که مهم ترین سیاست ما را تشکیل می دهد حلقه ی بازار و مارکت از مهم ترین سیاست هایی است که ما دنبال می کنیم.

وی اضافه کرد: ما معتقدیم که اولین سیاست ،افزایش صادرات و ورود به بازارهای جهانی است و مهم ترین استراتژی ما معرفی گیاهان دارویی ایران به دنیا و برند سازی و توسعه ی صادرات است.

یوسفی آذر گفت: اگر صادرات این بخش رونق بگیرد به طور قطع فرآوری، تولید و کسب و کار را رونق خواهد بخشید.

وی افزود: تولید استاندارد مطابق با معیارهای جهانی و افزایش تکنولوژی و به روز کردن فناوری در زمینه کشت گیاهان دارویی و تعریف محصولات جدید، معرفی زعفران و گل محمدی ایران به دنیا از برنامه های وزارت جهاد کشاورزی است.

مشاور وزیر و مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی در پایان اظهار امیدواری کرد که با سیاست گذاری های دولت در حوزه کسب و کار، بتوانیم با کشت گیاهان دارویی، بخش های مهم اشتغال زا و ارزآوری را در کشور پایه گذاری کنیم و حضور موثر در بازارهای صادراتی از جمله مباحثی است که در این خصوص دنبال می شود.


گروه خبری : اخبار از منابع دیگر
منبع : ایلنا
آخرین ویرایش : 1396/06/15 -- 13:27:36
نویسنده : مدیر سایت
تعداد بازدید : 71

پذیرش آگهی

شماره تلفن های پذیرش آگهی:

0912-2474056

 

تک ماکارون - 4820128 - 0
تهران پک - 3869325 - 0
ترنگ دریا - 202999 - 0
سحر همدان - 5378567 - 0
پگاه تهران - 4502053 - 0
فراورده های گوشتی مام - 3573166 - 0
سحر خیز - 5379182 - 0
پارس استا - 2658714 - 0
زرماکارون - 5374904 - 0
زر فروکتوز - 432622 - 0
سبزان - 5375488 - 0
سن ایچ - 3517346 - 0
   صفحه اول   ::    آگهی استخدام   ::    اخبار   ::    همایش و جشنواره   ::    گالری   ::    سرمقاله   ::    مقالات و یادداشتها   ::    گفتگو و مصاحبه   ::    سایتهای مفید   ::    درباره ما   ::
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به اولین وب سایت خبری صنایع غذایی ایران می باشد.


پنل ارسال ایمیل تبلیغاتی