Notice: Undefined variable: isOldUser in /home/iranfoodne/domains/iranfoodnews.com/public_html/BasePart/BaseInfo.php on line 65
اولین وب سایت خبری صنایع غذایی ایران
نسخه ایمیلی صفحه

نام ونام خانوادگی (دلخواه) :  پست الکترونیک :    ایمیل گیرنده :   
بعد از زدن دکمه ارسال اطلاعات زیر به ایمیل گیرنده ارسال خواهد شد.

مشاهده کامل خبر
وزیر جهاد کشاورزی در دیدار با وزیر کشاورزی قزاقستان: ‍ آمادگی ایران و قزاقستان برای توسعه همکاری های کشاورزی      

محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در دیدار با معاون نخست وزیر و وزیر جهاد کشاورزی قزاقستان اظهار کرد:  ایران و قزاقستان می توانند در زمینه کشاورزی و تامین مواد غذایی مکمل هم باشند.

وی افزود: آمادگی داریم برای مبادله کالاهای کشاورزی مازاد مورد نیاز دو طرف بسترسازی کنیم.

حجتی درزمینه شیلات و آبزی پروری خاطر نشان کرد: شیلات و آبزی پروری یکی از زمینه های همکاری دو کشور است و با توجه به منابع آبی در قزاقستان، ظرفیت های زیادی برای توسعه آبزی پروری در این کشور وجود دارد.

وی افزود: ما نیز به عنوان بزرگترین تولیدکننده ماهی سردابی در دنیا آماده صادرات این محصولات و همچنین ایجاد زیرساخت های تولید در قزاقستان هستیم.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: در مورد پیشنهاد قزاقستان، در زمینه حمایت و پشتیبانی فنی جهت تامین بذر و نیز آموزش برای کشت و تولید برنج در این کشور و انتقال آن به ایران آمادگی داریم.

حجتی در پایان در خصوص کشت فراسرزمینی گفت: کشت فراسرزمینی و مسائل مربوط به زمین، از بسترهای همکاری بین دو کشور است و باید راهکارهایی پیدا کنیم که سرمایه گذاران ایرانی بتوانند محصولات مورد نیاز ما را در قزاقستان کشت کنند و تولیدات آن را به ایران بازگردانند.


گروه خبری : اهم اخبار
منبع : ایلنا
آخرین ویرایش : 1396/09/05 -- 16:08:05
نویسنده : مدیر سایت - مهندس پروانه خانی
تعداد بازدید : 104