Notice: Undefined variable: isOldUser in /home/iranfoodne/domains/iranfoodnews.com/public_html/BasePart/BaseInfo.php on line 65
اولین وب سایت خبری صنایع غذایی ایران
نسخه ایمیلی صفحه

نام ونام خانوادگی (دلخواه) :  پست الکترونیک :    ایمیل گیرنده :   
بعد از زدن دکمه ارسال اطلاعات زیر به ایمیل گیرنده ارسال خواهد شد.

مشاهده کامل خبر
مدیرکل دامپزشکی کرمانشاه مطرح کرد نیاز مبرم دام‌های مناطق زلزله‌زده به واکسن      

نادر پرور در نشست خبری صبح امروز با اصحاب رسانه در مورد آخرین وضعیت مناطق زلزله‌زده در ابتدا از تمامی افراد و نهادها ازجمله سازمان دامپزشکی کشور، فعالان بخش خصوصی، سندیکای تولید دارو، خیران این حوزه و... که چه به صورت نقدی، غیرنقدی و چه به صورت اکیپ‌های درمانی در کاهش تبعات این فاجعه بزرگ همراه و یاور اداره‌کل دامپزشکی استان کرمانشاه بودند صمیمانه تقدیر و تشکر کرد. 

مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه همچنین از همکاران دامپزشکی استان‌های معین همچون ایلام، کردستان، لرستان و همدان که با حضور به موقع خود در قالب اکیپ‌های اعزامی به یاری زلزله‌زدگان استان کرمانشاه در حوزه خدمات دامپزشکی پرداختند نیز به صورت ویژه قدردانی کرد.

وی بیان کرد: در نخستین ساعات وقوع زلزله با همراهی سازمان جهادکشاورزی، شیلات، صندوق بیمه کشاورزی و امور عشایر ستاد مدیریت بحران را تشکیل شد در کمیته‌های فنی مدیریت بحران، نحوه برخورد و راهکارهای عملی مورد بررسی قرار گرفت.

پرور افزود: ابتدا روستاهای آسیب‌دیده برای بررسی عمق تلفات در مناطق زلزله‌زده پایش شد و تیم‌های ارزیاب خسارت دامپزشکی نیز به این مناطق اعزام شدند.

این مسؤول با اشاره به حضور معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان دامپزشکی کشور در نخستین روزهای وقوع زلزله در استان، بیان کرد: عمق فاجعه در حوزه تلفات دامی بالا بود که تعداد 10 هزار و 509 راس دام سبک و 318 راس دام سنگین به صورت کاملا بهداشتی دفن شدند.

پرور خاطرنشان کرد: کار نظارت بهداشتی و ضدعفونی مناطق دارای اتلاف دامی انجام شده  و در حال حاضر به دارو و واکسن‌های دامپزشکی نیازمندیم که امیدواریم شرکت‌های تولید دارو، فعالان بخش خصوصی و خیران این حوزه در این زمینه به یاری استان کرمانشاه بشتابند.

وی ادامه داد: مرحله نخست که تثبیت و دفن بهداشتی لاشه بود با کمک مدیریت بحران، بخش خصوصی و جامعه دامپزشکی به نحو شایسته به اتمام رسیده  و در حال حاضر در مرحله مقابله با شیوع بیماری‌های دامی در این مناطق هستیم که برای این منظور پیش‌بینی و درخواست 5 میلیارد تومان کمک از سازمان جهادکشاورزی کرده‌ایم.

مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه تصریح کرد: از این میزان 3 میلیارد تومان به منظور پیشگیری، مراقبت و پایش است و مبلغ 2 میلیارد تومان به منظور تخصیص به امور تشخیص و درمان در نظر گرفته‌ایم تا بتوانیم با این بودجه تا پایان سال پیشگیری و درمان را انجام دهیم.

وی در ادامه به ویزیت و درمان رایگان 65 هزار راس دام سبک در مناطق زلزله زده اشاره کرد و گفت: در حوزه آبزیان نیز با وجود رهاسازی 3.5 میلیون قطعه ماهی در منطقه ریجاب بر اثر تخریب استخرهای پرورش ماهی و تلفات شدید در این حوزه در یک اقدام بسیار بزرگ 700 هزار قطعه ماهی تلف شده به وزن تقریبی 250 تن به صورت بهداشتی دفن شده است.

پرور همچنین با تاکید بر استقرار کامل ادارات دامپزشکی شهرستان‌های ثلاث باباجانی و سرپل‌ذهاب در کانکس، بیان کرد: شهروندان می‌توانند گزارش‌های خود را از طریق سامانه‌های تلفنی 1512 و یا سامانه پیامکی 100010001512 به اطلاع کارشناسان دامپزشکی استان کرمانشاه برسانند.


گروه خبری : اخبار گوناگون
منبع : خبرگزاری فارس
آخرین ویرایش : 1396/09/14 -- 12:04:58
نویسنده : مدیر سایت - مهندس پروانه خانی
تعداد بازدید : 163