Notice: Undefined variable: isOldUser in /home/iranfoodne/domains/iranfoodnews.com/public_html/BasePart/BaseInfo.php on line 65
اولین وب سایت خبری صنایع غذایی ایران
نسخه ایمیلی صفحه

نام ونام خانوادگی (دلخواه) :  پست الکترونیک :    ایمیل گیرنده :   
بعد از زدن دکمه ارسال اطلاعات زیر به ایمیل گیرنده ارسال خواهد شد.

مشاهده کامل خبر
نرخ جدید مرغ و تخم‌مرغ در بازار/ قیمت مرغ به ۷۶۳۰ تومان رسید      

مهدی یوسف خانی رئیس اتحادیه پرنده و ماهی ، از افزایش  130 تومانی قیمت مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری 4 هزار و 900 تومان، مرغ آماده به طبخ در کشتارگاه 6 هزار و 780 تومان، توزیع درب واحد های صنفی 6 هزار و 930 و خرده فروشی 7 هزار و 630 تومان است.

به گفته وی؛ نرخ هر کیلو ران مرغ با کمر 6 هزار و 930 و ران مرغ بدون کمر برابر با قیمت مرغ 7 هزار و 930 تومان است.

یوسف خانی با اشاره به نرخ سایر مشتقات افزود: همچنین نرخ هر کیلو سینه با کتف 13 هزار تومان، سینه بدون کتف 14 و فیله مرغ 16 هزار تومان است.

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی افزایش تقاضا در روزهای ابتدایی ماه را دلیل اصلی نوسان قیمت مرغ دانست و افزود: البته نرخ کنونی مرغ با نرخ واقعی خود و جبران زیان مرغداران فاصله دارد.

وی نرخ واقعی هر کیلو مرغ زنده 5 تا هزار و 100 و مرغ آماده به طبخ 7 هزار و 800 تا 7 هزار و 900 تومان اعلام کرد.

یوسف خانی قیمت مرغ در روزهای آتی را پیش بینی کرد و گفت: با توجه به افزایش تولید پیش بینی می شود که قیمت مرغ از اوایل هفته آینده با کاهش در بازار روبرو شود.

به گفته وی با توجه به میزان بالای جوجه ریزی در ایام پایانی سال نرخ هر کیلو مرغ در خرده فروشی‌ها  7 هزار و 500 تا 7 هزار و 800 تومان خواهد بود.

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی از افزایش قیمت تخم مرغ در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون نرخ هر شانه تخم مرغ به سبب کاهش تولید 14 هزار و 500 تومان است که افزایش مجدد قیمت تخم مرغ در روزهای آتی قیمت تخم مرغ دور از انتظار نیست.

یوسف خانی با اشاره به اینکه نرخ مصوب 12 هزار و 600 تومانی هر شانه تخم مرغ در بازار دوام زیادی نیاورد، تصریح کرد:  این امر ناشی از توزیع نامناسب تخم مرغ های وارداتی و عدم استقابل مصرف کنندگان در بازار است.


گروه خبری : اخبار از منابع دیگر
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
آخرین ویرایش : 1396/11/04 -- 13:06:47
نویسنده : مدیر سایت - مهندس پروانه خانی
تعداد بازدید : 92