Notice: Undefined variable: isOldUser in /home/iranfoodne/domains/iranfoodnews.com/public_html/BasePart/BaseInfo.php on line 65
اولین وب سایت خبری صنایع غذایی ایران
نسخه قابل چاپ 
مشاهده کامل خبر
صادرات دام زنده، تاثیری در بازار داخلی ندارد      

منصور پوریان رئیس شورای تامین کنندگان دام زنده  از صادرات دام زنده به صورت مشروط خبر داد و گفت: در جلسات اخیر قرار شد در ازای واردات هر کیلو لاشه گوشت، یک کیلو دام زنده سبک صادر شود.

وی با اشاره به اینکه محدودیتی در صادرات دام نیست، افزود: در چند ماه اخیر انباشت دام پرواربندی مشکلات متعددی برای تولیدکنندگان به وجود آورد که صادرات تنها راهکار خروج از بحران کنونی است.

پوریان با اشاره به اینکه صادرات دام زنده تاثیری در بازار داخلی ندارد، بیان کرد: با توجه به واردات لاشه با قیمت مناسب،صادرات دام زنده، هیچ‌گونه تاثیری در بازار داخل نخواهد داشت.

رئیس شورای تامین کنندگان از کاهش 20 درصدی قیمت دام زنده خبر داد و گفت: اکنون هر کیلو دام زنده سبک درب دامداری  با نرخ 13 هزار و 500 تا 14 هزار تومان و میادین میوه و تره بار 16 هزار تومان عرضه می شود.

وی ادامه داد: با توجه به خشکسالی های اخیر و شرایط اقلیمی، 30 درصد گوشت مورد نیاز داخل به منظور کنترل بازار باید از طریق واردات تامین شود.

پوریان درباه آخرین وضعیت بازار گوشت داخل یادآور شد: هم اکنون نرخ هر کیلو لاشه داخلی از 34 به 32 هزار و 500 تومان تقلیل یافت به طوریکه نرخ لاشه داخلی با استرالیایی در حال رقابت است.


گروه خبری : اخبار گوناگون
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
آخرین ویرایش : 1396/11/01 -- 15:15:58
نویسنده : مدیر سایت - مهندس پروانه خانی
تعداد بازدید : 93