تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : kashani
حوزه : دام، طیور و آبزیان
شماره : 2169
تاریخ : ۱۳ دی, ۱۳۹۶ :: ۱۵:۱۷
بانک مرکزی اعلام کرد تخم‌مرغ در صدر افزایش قیمت‌ کالاهای خوراکی در هفته اول دی ماه تخم‌مرغ ۱۴.۴ درصد نسبت به هفته ماقبل و تا ۳۸.۳ درصد در مقایسه با هفته اول آذرماه گران شده است.

آخرین تحولات بازار کالاهای اساسی و بررسی قیمت‌های آن در هفته ابتدایی دی ماه نشان می‌دهد که تخم‌مرغ بیشترین افزایش قیمت را در بین کالاها داشته است. این کالا با رشد ۱۴.۴ درصدی در یک هفته داشت، شانه‌ای حدود ۱۶ هزار تا ۲۰ هزار تومان در چند روز اول دی ماه فروش رفته است. این در حالی است که قیمت تخم‌مرغ در هفته پایانی آذرماه حدود ۹ درصد گران شده بود و هر شانه بین ۱۲ هزار و ۶۰۰ تا ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان فروش رفت.

در سایر تغییرات قیمتی کالاها که بانک مرکزی آن را منتشر کرده، لبنیات در هفته منتهی به هشت دی ماه ۳.۴ درصد گران شده است. همچنین برنج ۰.۱ درصد نسبت به هفته پایانی آذر و تا ۰.۶ درصد نسبت به هفته اول این ماه رشد قیمت دارد

در گروه گوشت‌ها گوشت قرمز حدود ۰.۲ درصد رشد داشت و هر کیلو گوشت گوسفند با استخوان حدود ۴۶ هزار و ۶۵۰ و گوشت گاو و گوساله بی‌استخوان تا ۴۱ هزار و ۴۲۰ تومان در سطح شهر عرضه شد. گوشت مرغ با کاهش ۱.۹ درصدی همراه بود و هر کیلو حدود ۷۳۰۰ تومان در سطح شهر فروش رفته است.

بنابر اعلام بانک مرکزی قند و شکر و چای و همچنین روغن نباتی تغییر قیمتی در هفته اول دی ‌ماه نداشته‌اند.

© 2018 تمام حقوق این سایت برای اولین وب سایت خبری صنایع غذایی ایران محفوظ می باشد.