تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : kashani
حوزه : استان ها, کشاورزی و باغبانی
شماره : 2910
تاریخ : ۱۳ مرداد, ۱۳۹۷ :: ۱۳:۱۵
مدیرخرید داخلی بازرگانی دولتی خبر داد: آغاز خرید توافقی برنج از کشاورزان گیلان و مازندران از 20 مرداد مدیرکل خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: طبق دستورالعملی که به استان‌های گیلان و مازندران ابلاغ کرده‌ایم از 20 مرداد ماه در 8 مرکز خرید برنج کشت شده توسط کشاورزان این دو استان با نرخ‌های مصوب خریداری می‌شود.

سیدمومن نیافر در گفت‌وگوبا خبرنگار کشاورزی خبرگزاری فارس، از اجرای سیاست خرید توافقی برنج در سال 97خبر داد و گفت: برای حمایت از برنج داخلی طبق دستورالعملی که تهیه شده قرار است تا برنج دو استان گیلان و مازندران به صورت توافقی از کشاورزان خریداری شود.

وی در مورد جزئیات و نحوه خرید برنج از کشاورزان گفت: یکی از نکاتی که بر آن تاکید داریم این است که برنج به صورت مستقیم از خود کشاورز خریداری می‌شود نه از واسطه‌ها که هر کشاورزی طبق معرفی‌نامه‌ای که از جهاد کشاورزی منطقه خود دارد بر اساس سطح زیر کشت می‌تواند برنج خود را به یکی از مراکز خرید مشخص شده تحویل دهد.

مدیرکل خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران از جانمایی 4 مرکز خرید در استان مازندران و 4 مرکز خرید در استان گیلان خبر داد وگفت: در صورت استقبال کشاورزان تعداد مراکز خرید برنج افزایش می‌یابد.

نیافر در مورد نرخ مصوب خرید توافقی برنج از کشاورزان گفت: با محاسبه 8 درصد شکستگی هر کیلوگرم برنج شیرودی 8 هزار و 860 تومان، برنج ندا و نعمت 5 هزار و 238 تومان و برنج هاشمی و طارم محلی 9 هزار و 828 تومان خریداری می‌شود.

خبرگزاری فارس

 

© 2019 تمام حقوق این سایت برای اولین وب سایت خبری صنایع غذایی ایران محفوظ می باشد.