تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : kashani
حوزه : اهم اخبار, نمایشگاه ها و همایش ها
شماره : 3328
تاریخ : ۱۵ مهر, ۱۳۹۷ :: ۱۱:۱۷
علیرغم قول‌های اروپا برای طراحی بسته ضدتحریم نمایشگاه مواد غذایی فرانسه به ایرانی‌ها اجازه «بازدید» نمی‌دهد نمایشگاه مواد غذایی سیال فرانسه ایرانی‌ها را نه تنها به عنوان غرفه‌دار بلکه حتی به عنوان بازدیدکننده پذیرش نمی‌کند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، یکی از شهروندان تهرانی در تماس با خبرگزاری فارس گفت:‌ نمایشگاه مواد غذایی سیال فرانسه ایرانی‌ها را حتی با عنوان بازدیدکننده در این نمایشگاه پذیرش نمی‌کند.

وی افزود: در سایت ثبت‌نامی که به این منظور وجود دارد ایرانی‌ها را نه تنها به عنوان غرفه‌دار بلکه حتی به عنوان ویزیتور هم ثبت نمی‌کند.

خبرگزاری فارس برای پیگیری این موضوع با شرکت‌هایی که تور نمایشگاه مواد غذایی سیال فرانسه پاریس را می‌برند، گفت‌وگو کرد.

یکی از این شرکت‌ها به خبرنگار فارس گفت: نمایشگاه فرانسوی ایرانی‌ها را به عنوان غرفه‌دار قبول نمی‌کند اما می‌توانند با عنوان بازدیدکننده در این نمایشگاه حضور داشته باشند و حتی ما تور برای این منظور ثبت‌نام کرده‌ایم.

وی اضافه کرد: اما اکنون چون زمان برای گرفتن ویزا و هماهنگی گذشته است ثبت‌نام نمی‌کنیم.

خبرنگار فارس برای بررسی بیشتر موضوع به سایت سیال مراجعه کرد و پس از انجام مراحل مختلف ثبت‌نامی به این پاسخ نهایی رسید.

که ترجمه آن چنین است:

«آقای .... ما متأسفانه باید به شما اعلام کنیم به واسطه تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران و عواقب سختی که برای ناقضان این تحریم‌ها وجود دارد این گروه تصمیم گرفته تا اطلاع ثانوی انتقال فرد، شرکت یا گروه از ایران به این نمایشگاه را انجام ندهد. مفهوم آن این است که ما در حال حاضر نمی‌توانیم شما را برای حضور در نمایشگاه سیال پاریس ۲۰۱۸ بپذیریم.

امیدوار هستیم این اقدامات موقتی باشد و ما در آینده نزدیک بتوانیم افراد و شرکت‌های ایرانی را در این اتفاق بزرگ ببینیم.»

خبرنگار فارس در تماس دوباره با شرکت برگزارککنده تور موضوع ممنوعیت پذیرش ایرانی‌ها از سوی شرکت سیال را مطرح کرد و آنها اعلام کردند ما طی دو سه روز گذشته همه ثبت‌نامی‌های خود را به شرکت معتبر «ایوار» ارجاع دادیم.

پرسش‌های فارس درباره جزئیات بیشتر اینکه آیا این شرکت با شرایط فعلی که سیال فرانسه ایرانی‌ها را پذیرش نمی‌کند چگونه می‌تواند این تور را به فرانسه اعزام کند بی‌نتیجه ماند.

در بررسی قیمت تور مشاهده می‌شود که این تورها برای پنج روز سه میلیون  به اضافه ۷۵۰ یورو و برای تورهای هشت روزه ۳ میلیون به اضافه ۸۵۰ یورو دریافت کرده که رقمی معادل 16 تا 18 میلیون تومان می‌شود.

این نمایشگاه که در حوزه محصولات غذایی است غرفه‌هایی از سراسر جهان در حوزه نوشیدنی، صنایع گوشتی، میوه و سبزیجات، صنایع کنسرو، غداهایی دریایی، لبنیات، غذاهای منجمد، مواد خام، آماده و حتی محصولات ارگانیک، مکمل‌های غذایی و غیره برپا می‌شود.

این نمایشگاه از 29 مهر تا 3 آبان در پاریس برپا می‌شود.

به گزارش فارس، کشورهای اروپایی در حال حاضر بسته‌‌ای را برای ارتباط اقتصادی با ایران و جلوگیری از تاثیر تحریم‌های آمریکا به ایران پیشنهاد کرده‌اند. با این وجود شرکت‌های اروپایی حتی در حد بازدیدکننده هم حاضر به پذیرش ایرانی‌ها نیستند.

فرانسه در دوره کوتاه پسابرجام بیشتری امتیازات اقتصادی را در ایران به دست آورد.

خبرگزاری فارس

© 2018 تمام حقوق این سایت برای اولین وب سایت خبری صنایع غذایی ایران محفوظ می باشد.