تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : kashani
حوزه : دسته بندی نشده
شماره : 3343
تاریخ : ۱۶ مهر, ۱۳۹۷ :: ۱۱:۱۵
یک مدیر شرکت بازرگانی دولتی : باقی ‌مانده پول خرید تضمینی گندم تا آخر مهر تسویه می‌شود/خودکفایی در گندم با خرید 9.5 میلیون تن مدیرکل خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران با بیان اینکه دوباره در تولید گندم خودکفا شده‌ایم، گفت: ۱۳ درصد از پول خرید تضمینی گندم به میزان 1.7 میلیارد تومان باقی مانده که تا آخر مهرماه تسویه خواهد شد.

سید مؤمن نیافر در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی کشاورزی فارس، در مورد آخرین وضعیت خرید تضمینی گندم و پرداخت پول گندم‌کاران اظهار داشت: تاکنون 9 میلیون و 461 هزار تن گندم به ارزش 125  هزار و 555 میلیارد ریال از گندم‌کاران سراسر کشور خریداری شده است.

وی گفت: تاکنون 87 درصد بهای گندم خریداری شده به ارزش 109 هزار و 268 میلیارد ریال به گندم‌ کاران سراسر کشور پرداخت شده است و هنوز 13 درصد پول پرداخت نشده که تا آخر این ماه پرداخت می‌شود.

13 درصدی که این مسئول عنوان کرد، نزدیک به 1.7 میلیارد تومان می‌شود.

مدیرکل خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران در پاسخ به این سوال که آیا کشور ما با این حجم خرید تضمینی در بحث تولید گندم به خودکفایی رسیده است، گفت: قطعا همین طور ا ست و این میزان تولید ما را در تولید این محصول خودکفا کرده است.

این مدیر شرکت بازرگانی دولتی درباره استان‌های با بیشترین و کمترین تولید، گفت: در سال زراعی جاری بیشتری حجم تولید گندم از استان خوزستان و کمترین از استان گیلان بود.

نیافر با بیان  اینکه هنوز پرونده خرید تضمینی گندم بسته نشده است، گفت: خرید تضمینی گندم همچنان در برخی از استان‌ها وجود دارد، اما حجم آن قابل توجه نیست.

این مدیر شرکت بازرگانی دولتی در پاسخ به اینکه پول باقی‌مانده گندم کاران چه زمانی پرداخت خواهد شد، گفت: آن طور که به ما قول داده‌اند، در صورت پرداخت اعتبار تا آخر مهرماه تمام بدهی‌ گندم‌کاران تسویه خواهد شد.

وی بیشترین حجم خرید گندم را به ترتیب از استان خوزستان با یک میلیون و ۱۳۱ هزار تن، کردستان یک میلیون تن و استان گلستان با ۹۳۰ هزار تن اعلام کرد.

خبرگزاری فارس

© 2018 تمام حقوق این سایت برای اولین وب سایت خبری صنایع غذایی ایران محفوظ می باشد.