تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : kashani
حوزه : دام، طیور و آبزیان
شماره : 7664
تاریخ : ۲۷ فروردین, ۱۳۹۹ :: ۱۳:۴۱
هشدار به توزیع کنندگان متخلف نهاده‌های دامی مدیر نظارت بر توزیع کالاهای اساسی کشاورزی به توزیع کنندگان نهاده‌های دامی در مورد تخلفات مشاهده شده هشدار داد.

به گزارش خبرنگار اقتصاد خبرگزاری فارس، وزارت جهاد کشاورزی طی نامه‌ای به واردکنندگان نهاده‌های دامی (ذرت، جو، کنجاله، سویا و دانه‌های روغنی) هشدار داد.

در این نامه به تخلفاتی اشاره شده که بعضا از سوی وارد کنندگان نهاده‌های دامی و یا شرکت‌های توزیع کننده (واسطه معرفی شده از طرف وارد کنندگان) صورت می‌گیرد.

در این نامه اعلام شده است با توجه به گزارشات اخذ شده از ناظران و بازرسان، در عرصه میدانی و همچنین رصد و پایش سامانه بازارگاه نهاده‌های کشاورزی متاسفانه در برخی موارد مشاهده می‌گردد شرکت توزیع کننده از طرف وارد کنندگان علیرغم دریافت وجه از خریداران، کالای خریداری شده را در زمان مقرر تحویل نمی‌دهند. لذا مدت زمان تامین کالا پس از واریز وجه خریداران برای شرکت‌های وارد کننده یا توزیع کننده حداکثر 10 روز است.

همچنین در این نامه تاکید شده است عدم تحویل کالا در زمان تعیین شده، گرانفروشی و تبلیغات از طریق فضای مجازی مبنی بر اعلام باری که وجود ندارد یا اعلام مبلغی بالاتر از قیمت مصوب، برای نهاده‌هایی که با ارز رسمی دولتی وارد کشور شده‌اند بلافاصله فعالیت آنان در سامانه بازارگاه نهاده‌های کشاورزی تعلیق و علاوه بر معرفی آنان بر روی تابلوی اصلی سامانه جهت اطلاع کلیه خریداران در کشور طبق ضوابط و مقررات با آنها رفتار خواهد شد.

همچنین با توجه به تعهدات اخذ شده، در صورت تخلف احتمالی شرکت‌های توزیع کننده که توسط وارد کنندگان معرفی شدند مسئولیت هر گونه تبعات بعدی بر عهده آنان خواهد بود.

این نامه از سوی مدیر نظارت بر توزیع کالاهای اساسی کشاورزی، به مدیرعامل وارد کننده نهاده دامی نوشته شده است.

خبرگزاری فارس

سرویس خبری: دام طیور و آبزیان

© 2021 تمام حقوق این سایت برای اولین وب سایت خبری صنایع غذایی ایران محفوظ می باشد.