تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : kashani
حوزه : کشاورزی و باغبانی
شماره : 8306
تاریخ : ۲۶ اردیبهشت, ۱۳۹۹ :: ۱۵:۰۹
خرید تضمینی گندم به ۱.۵ میلیون تن رسید رئیس بنیاد ملی گندمکاران گفت: بنابر آخرین آمار تاکنون ۱.۵ میلیون تن گندم با ارزش بالغ بر ۳ هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان از کشاورزان خریداری شده است.

عطااله هاشمی رئیس بنیاد ملی گندمکاران در گفت و گو با  خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین وضعیت خرید تضمینی گندم اظهار کرد: بنابر آخرین آمار از ابتدای فصل برداشت تاکنون ۱.۵ میلیون تن گندم با ارزش بالغ بر ۳ هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان از کشاورزان خریداری شده است.

وی افزود: وجه گندم خریداری شده ظرف مدت ۴۸ ساعت بعد از خرید به حساب گندمکاران واریز می‌شود و انتظار می‌رود که با آغاز برداشت گندم در استان‌های سردسیری از یک ماه آینده، روند پرداخت مطالبات به همین روال باشد.

هاشمی روند تولید گندم را مناسب ارزیابی کرد و گفت: راندمان تولید گندم در استان‌هایی که برداشت شروع نشده به مراتب بهتر از استان‌های گرمسیری است.

این مقام مسئول با بیان اینکه نیازی به واردات گندم نداریم اظهار کرد: با توجه به وضعیت مساعد مزارع، کل نیاز گندم از تولید داخل محقق می‌شود.

به گفته وی، هم اکنون گندم تولیدی در ۷ استان جنوبی در حال انجام است و طی چند روز آینده از یک تا ۲ استان دیگر خرید آغاز می‌شود و در خرداد به اوج خود می‌رسد.

هاشمی از استمرار خودکفایی گندم خبر داد و گفت: بنابر آمار امسال ۱۴ میلیون تن گندم تولید می‌شود که حدود ۱۰.۵ میلیون تن از این میزان خرید تضمینی می‌شود و مابقی در بخش خودمصرفی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

رئیس بنیاد ملی گندمکاران در پایان تصریح کرد: سال گذشته بخشی از گندم تولیدی به دلیل پایین بودن قیمت صرف خوراک دام‌و طیور شد، اما امسال از کشاورزان تقاضا کردیم که گندم تولیدی خود را خارج از سیستم خرید تضمینی عرضه نکنند.

باشگاه خبرنگاران جوان

سرویس خبری: کشاورزی و باغبانی

© 2021 تمام حقوق این سایت برای اولین وب سایت خبری صنایع غذایی ایران محفوظ می باشد.