تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : kashani
حوزه : صنایع غذایی
شماره : 8425
تاریخ : ۱ خرداد, ۱۳۹۹ :: ۱۳:۰۲
برداشت برگ سبز چای از ۳۷ هزار و ۸۰۰ تن گذشت؛ رشد ۱۰ درصدی برگ سبز چای در راه است جهان ساز گفت: ۳۷ هزار و ۸۰۰ تن برگ سبز چای با ارزش بالغ بر ۱۷۲ میلیارد تومان از چایکاران خریداری شد.

حبیب جهان ساز رئیس سازمان چای در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین وضعیت برداشت برگ سبز چای اظهار کرد: بنابر آخرین آمار از ابتدای فصل برداشت ۳۷ هزار و ۸۰۰ تن برگ سبز چای با ارزش بالغ بر ۱۷۲ میلیارد تومان از چایکاران ۲ استان گیلان و مازندران خریداری شده است.

او افزود: پرداخت مطالبات پس از پایان چین اول به حساب چایکاران واریز می‌شود.

جهان ساز قیمت خرید تضمینی هر کیلو برگ سبز چای درجه یک را ۴ هزار و ۶۰۰ تومان و درجه دو را ۳ هزار و ۳۰۰ تومان اعلام کرد.

رئیس سازمان چای از رشد ۱۰ درصدی تولید برگ سبز چای خبر داد و گفت: با وجود شرایط مساعد اقلیمی پیش‌بینی می‌شود که امسال ۱۳۵ هزار تن برگ سبز چای تولید شود که از این میزان ۳۰ هزار تن چای خشک استحصال می‌شود.

جهان ساز با بیان اینکه سالیانه ۱۰۵ هزار تن چای مورد نیاز کشور از تولید داخل تامین می‌شود، افزود: با احتساب ۳۰ درصد این میزان از تولید داخل، مابقی از طریق واردات تامین می‌شود.

او میزان واردات چای را تابع نوسان نرخ ارز اعلام کرد و افزود: با توجه به اعلام قیمت خرید تضمینی مناسب و احیای بخشی از باغات رها شده پیش‌بینی می‌شود که امسال نیاز به واردات تا حدودی کاهش یابد.

جهان ساز در پایان تصریح کرد: امسال اعلام نرخ خرید تضمینی رضایت چایکاران را جلب کرده است که این امر در افزایش کمیت و کیفیت تولید تاثیرگذار خواهد بود.

باشگاه خبرنگاران جوان

سرویس خبری: صنایع غذایی

© 2020 تمام حقوق این سایت برای اولین وب سایت خبری صنایع غذایی ایران محفوظ می باشد.