×
×

ادعای یک فعال صنعت چای: کنیا می‌خواهد کارخانه تولید ۱۰۰ هزار تن چای در ایران راه اندازی کند

 • کد نوشته: 466577
 • ۱۹ مهر ، ۱۴۰۰
 • ۰
 • به گزارش ایرانفودنیوز به نقل از تسنیم ، احمدرضا بخشی رئیس کمیسیون تخصصی چای فدراسیون صنایع غذایی اظهار داشت: از وزارت جهاد کشاورزی انتظار می رود که از سبد غذای خانوار و تولید ملی حمایت داشته باشد. وی افزود: بر اساس قوانین موجود اگر کالایی تولید مشابه داخلی دارد در محل تولید این محصول نباید کالای خارجی […]

  ادعای یک فعال صنعت چای: کنیا می‌خواهد کارخانه تولید ۱۰۰ هزار تن چای در ایران راه اندازی کند
 • به گزارش ایرانفودنیوز به نقل از تسنیم ، احمدرضا بخشی رئیس کمیسیون تخصصی چای فدراسیون صنایع غذایی اظهار داشت: از وزارت جهاد کشاورزی انتظار می رود که از سبد غذای خانوار و تولید ملی حمایت داشته باشد.

  وی افزود: بر اساس قوانین موجود اگر کالایی تولید مشابه داخلی دارد در محل تولید این محصول نباید کالای خارجی ورود داشته باشد اما اکنون به طور رسمی واردات چای فله کنیایی به گیلان آغاز شده است.

  وی افزود: در ۱۰ روز گذشته هیئتی از کنیا به گیلان بازگشته اند تا کارخانه ای که در گذشته خریداری کرده بودند با واردات چای های ضعیف کنیایی و اختلاط آن با چای ایرانی دربازار، راه اندازی کنند.

  رئیس کمیسیون تخصصی چای فدراسیون صنایع غذایی ادامه داد: ورود این هیئت کنیایی زنگ خطری برای صنعت چای داخلی به حساب می آید و منجر به ضربه زدن به این صنعت و ایجاد ظن بی کیفیت بودن چای ایرانی را فراهم میکند.

  وی تصریح کرد: این اتفاق باعث تضعیف کشاورزان و کارخانه های بسته بندی ایرانی میشود و شرکت های ایرانی نمی توانند با آنها رقابت داشته باشند.

  بخشی گفت: سازمان چای و وزارت جهاد کشاورزی تا به امروز واکنشی به این امر نداشته اند اما از این دستگاه ها و سایر دستگاه هاب نظارتی انتظار میرود که به این موضوع ورود کنند.

  وی یاد آور شد: کنیایی ها برنامه دارند که ۱۰۰ هزار تن چای این کشور را به کشورمان وارد کنند که ۸۰ هزار تن  آن تا پایان سال به کشور وارد خواهد شد؛ تحقق این امر موجب نابودی صنعت چای ایران خواهد شد‌.

  بخشی گفت: مصرف چای در کشور به ظن ما ۱۲۰ هزار تن است که سازمان چای این رقم را ۱۰۰ هزار تن میداند اما در کمال تعجب این شرکت کنیایی با واردات ۱۰۰ هزار تن چای خود به ایران میخواهد کل بازار ایران را به دست گیرد.

  وی افزود: در صورت که این اتفاق بیافتد کل صنایع تولیدی و بسته بندی چای در داخل کشور تعطیل و منجر به بیکاری ۲۰۰ هزار نفر می شوند.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *