×
×

خرید تضمینی برگ سبز چای ۱۰ درصد افزایش یافت

 • کد نوشته: 482623
 • ۲ خرداد ، ۱۴۰۲
 • ۰
 • به گزارش پایگاه خبری علوم و صنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از خبرنگاران جوان، صادق حسنی گفت: بنابر آمار از ابتدای فصل برداشت تاکنون حدود ۵۲ هزار و ۵۰۰ تن برگ سبز چای با ارزش ۸۰۰ میلیارد تومان از چایکاران خریداری شده که نسبت به سال قبل ۱۰ درصد رشد داشته است. او با […]

  خرید تضمینی برگ سبز چای ۱۰ درصد افزایش یافت
 • به گزارش پایگاه خبری علوم و صنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از خبرنگاران جوان، صادق حسنی گفت: بنابر آمار از ابتدای فصل برداشت تاکنون حدود ۵۲ هزار و ۵۰۰ تن برگ سبز چای با ارزش ۸۰۰ میلیارد تومان از چایکاران خریداری شده که نسبت به سال قبل ۱۰ درصد رشد داشته است.

  او با بیان اینکه ۹۰ درصد برگ سبز خریداری شده درجه یک و ۱۰ درصد درجه ۲ است، افزود: از مجموع بهای برگ سبز خریداری شده ۱۲ هزارتن چای خشک تولید شده است.

  حسنی ادامه داد: قبل از فصل برداشت ۱۶۹ کارخانه تولیدی برای خرید برگ سبز چای قرارداد منعقد کردند که در شرایط کنونی با اتمام چین اول تنها ۷۰ کارخانه مشغول خرید هستند.

  مدیراجرایی سندیکای چای از ۳۰ درصد پرداخت مطالبات چایکاران خبرداد و گفت: تاکنون ۱۸۰ میلیارد تومان از مطالبات چایکاران مربوط به قدرالسهم کارخانه ها پرداخت شده است، هرچند قرار بود تا ۲۰ خرداد این مطالبات پرداخت شود.

  او گفت: برآوردها حاکی از آن است که تولید چای همانند سال قبل به ۳۱ هزارتن برسد.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *