×
×

قیمت مصوب مرغ همچنان ۶۳ هزار تومان است/ گرانفروشی کنید، برخورد می‌کنیم

 • کد نوشته: 482196
 • ۵ اردیبهشت ، ۱۴۰۲
 • ۰
 • به گزارش پایگاه خبری علوم و صنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از ایسنا، بر اساس مشاهدات میدانی از سطح شهر تهران، برخی مغازه‌ها هر کیلوگرم مرغ را حدود ۳۰ درصد بالاتر از نرخ مصوب به فروش می‌رسانند. گفتنی است قیمت‌های ذکر شده حدودی بوده و ممکن است در برخی مناطق کمتر یا حتی بیشتر […]

  قیمت مصوب مرغ همچنان ۶۳ هزار تومان است/ گرانفروشی کنید، برخورد می‌کنیم
 • به گزارش پایگاه خبری علوم و صنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از ایسنا، بر اساس مشاهدات میدانی از سطح شهر تهران، برخی مغازه‌ها هر کیلوگرم مرغ را حدود ۳۰ درصد بالاتر از نرخ مصوب به فروش می‌رسانند.

  گفتنی است قیمت‌های ذکر شده حدودی بوده و ممکن است در برخی مناطق کمتر یا حتی بیشتر نیز باشد.

  تاکید مسئولان بر فروش مرغ با قیمت مصوب هر کیلو ۶۳ هزار تومان باعث شده که بسیاری از فروشندگان از بیم جریمه شدن توسط دستگاه‌های نظارتی یا عرضه مرغ کامل را محدود کنند یا مرغ را به صورت قطعه بندی شده به فروش برسانند.

  این افزایش قیمت در حالیست که برخی از مسئولان مربوطه همواره می‌گویند که فروش مرغ بالاتر از نرخ مصوب یعنی ۶۳ هزار تومان گرانفروشی و تخلف است و با خاطیان برخورد می‌شود.

  مسعود امراللهی –  مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی – در واکنش به افزایش مقطعی قیمت مرغ در مغازه‌ها گفت: مرغ باید با قیمت مصوب هر کیلو ۶۳ هزار تومان فروخته شود و بازرسان با فروش مرغ بالاتر از نرخ  مصوب برخورد می‌کنند.  

  وی ادامه داد:طبق گزارشی که داریم در میدان بهمن تهران قیمت عمده فروشی هر کیلو مرغ ۵۸ هزار تومان است که باید ۶۳ هزار تومان دست مصرف کننده برسد. چنانچه مغازه‌داری مرغ بیشتر از این قیمت خریداری کرد بایستی فاکتور را به بازرسان ارائه دهد تا با کل زنجیره(از تولید تا عرضه) در صورت گرانفروشی برخورد شود.

  مدیرکل دفتر نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهادکشاورزی در پاسخ به اینکه مرغ با قیمت ۶۳ هزار تومان در مغازه‌ها به سختی پیدا می‌شود و آیا قرار است با همه فروشندگان متخلف برخورد شود؟ گفت: تا زمانی که قیمت مصوب مرغ تغییری نکرده با هرگونه افزایش قیمتی برخورد می‌شود.

  چندی پیش نیز معاون وزیر جهادکشاورزی اعلام کرد که به زودی اصلاح قیمت‌ مرغ بر اساس ثبات قیمت در بازار و کاهش هزینه تولید اعلام خواهد شد و در بدو ورود به سال جدید، تغییرات نرخ حقوق و دستمزد و هزینه‌های جاری تولید در جلسات متعدد با دامداران و مرغداران بررسی شده و هزینه‌ها و قیمت‌های جدید استخراج شده است.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *