×
×

پیش‌بینی برداشت بیش از ۵۸ کیلوگرم زعفران در خوزستان

 • کد نوشته: 480760
 • ۲۰ آذر ، ۱۴۰۱
 • ۰
 • به گزارش پایگاه خبری علوم وصنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از ایسنا، محمد حسنی نسب با بیان اینکه کشت زعفران در استان از اواخر شهریورماه آغاز شد و اوایل آبان ماه قبل از شروع بارندگی‌ها به پایان رسید، اظهار کرد: برداشت این محصول از اواخر آبان ماه آغاز شده است و تا پایان آذرماه […]

  پیش‌بینی برداشت بیش از ۵۸ کیلوگرم زعفران در خوزستان
 • به گزارش پایگاه خبری علوم وصنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از ایسنا، محمد حسنی نسب با بیان اینکه کشت زعفران در استان از اواخر شهریورماه آغاز شد و اوایل آبان ماه قبل از شروع بارندگی‌ها به پایان رسید، اظهار کرد: برداشت این محصول از اواخر آبان ماه آغاز شده است و تا پایان آذرماه ادامه دارد.

  وی افزود: سطح زیر کشت زعفران ۳۴ و هفت دهم هکتار است که به طور کلی ۵۸ و سه دهم کیلوگرم محصول از سطح باغات استان برداشت خواهد شد.

  مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان تصریح کرد: در سال جاری با توجه به حمایت‌های انجام‌شده شامل تامین و توزیع پیاز از باغات مادری، آموزش اصولی فنی کاشت، داشت و برداشت محصول به متقاضیان و همچنین پیگیری و تکمیل زنجیره پس از برداشت محصول، سطح زیر کشت زعفران حدود ۲۵ درصد افزایش پیدا کرده است.

  حسنی نسب با بیان اینکه زعفران در سطح اراضی شیب‌دار کم‌بازده کشت شده است، عنوان کرد: این محصول در شهرستان‌های دزپارت، ایذه، باغملک، اندیکا و لالی کشت شده است.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *