×
×

پیش‌بینی برداشت ۳ هزار تن لیموشیرین از باغات خوزستان

 • کد نوشته: 480194
 • ۲۳ مهر ، ۱۴۰۱
 • ۰
 • به گزارش پایگاه خبری علوم وصنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از ایسنا، محمد حسنی‌نسب با اشاره به آغاز برداشت محصول لیموشیرین از سطح باغات استان اظهار کرد: سطح کل باغات استان ۶۰ هزار هکتار است که در سال جاری برآورد می‌شود از این سطح ۴۵۰ هزار تن انواع محصولات باغی برداشت شود. وی بیان […]

  پیش‌بینی برداشت ۳ هزار تن لیموشیرین از باغات خوزستان
 • به گزارش پایگاه خبری علوم وصنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از ایسنا، محمد حسنی‌نسب با اشاره به آغاز برداشت محصول لیموشیرین از سطح باغات استان اظهار کرد: سطح کل باغات استان ۶۰ هزار هکتار است که در سال جاری برآورد می‌شود از این سطح ۴۵۰ هزار تن انواع محصولات باغی برداشت شود.

  وی بیان کرد: برداشت محصول لیموشیرین از سطح باغات استان شروع شده است و پیش بینی می‌شود امسال ۳ هزار تن لیموشیرین برداشت شود.

  حسنی‌نسب افزود: استان خوزستان دارای ۳۱۲ هکتار باغات لیمو شیرین است که از این میزان ۲۲۲ هکتار آن بارور است.

  وی با اشاره به شهرستان‌های تولید محصول لیموشیرین تصریح کرد: دزفول، شوش، اندیمشک و شوشتر از عمده‌ترین شهرستان‌های تولید محصول لیموشیرین در استان هستند.

  حسنی‌نسب افزود: هر ساله حدود ۱۰۰ هزار تن انواع مرکبات از سطح باغات استان برداشت می‌شود که برداشت لیموترش هرساله در ماه مرداد آغاز می‌شود و محصولات دیگر نیز به تدریج برداشت و تا اسفندماه روانه بازارهای محلی، ملی و صادراتی می‌شوند.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *