×
×

کنترل بازار مرغ با تسریع صادرات و کاهش جوجه‌ریزی

 • کد نوشته: 7862
 • ۹ اردیبهشت ، ۱۳۹۹
 • ۰
 • عباس قبادی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در خصوص تصمیمات و مصوبات امروز  جلسه ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار مرغ بیان داشت: در این جلسه مقرر شد تا در راستای حمایت از مرغداران و فعالان این بخش از صنعت و همچنین جلوگیری از  ضرر و زیان آنها صادرات مرغ تسریع شود. معاون وزیر […]

  کنترل بازار مرغ با تسریع صادرات و کاهش جوجه‌ریزی
 • عباس قبادی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در خصوص تصمیمات و مصوبات امروز  جلسه ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار مرغ بیان داشت: در این جلسه مقرر شد تا در راستای حمایت از مرغداران و فعالان این بخش از صنعت و همچنین جلوگیری از  ضرر و زیان آنها صادرات مرغ تسریع شود.

  معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: لذا صادرکنندگان مجاز به صادرات مرغ تا تیرماه ۹۹ هستند و بعد از آن شرایط بررسی و تصمیمات جدید بر حسب شرایط اتخاذ خواهد شد.

  دبیر ستاد تنظیم بازار بیان داشت: همچنین شرکت پشتیبانی امور دام مکلف شد تا با شدت و حدت بیشتری اقدام به خرید مرغ مازاد از مرغداران کند.

  وی افزود: به پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی مقرر شد تا میزان جوجه‌ریزی در راستای تنظیم بازار مرغ کاهش یابد.

  قبادی اظهار داشت: در جلسه امروز ستاد تنظیم بازار همچنین مقرر شد بخشی از تخم‌مرغ نطفه‌دار گوشتی که مصرف جوجه‌ریزی دارد معدوم نشود و به عنوان تخم‌مرغ صادر شود.

  وی قیمت مصوب هر کیلوگرم مرغ را ۱۲۹۰۰ تومان عنوان کرد و اظهار داشت: عرضه مرغ با قیمتی کمتر از هر کیلوگرم ۱۲ هزار تومان موجب ضرر و زیان تولیدکنندگان می‌شود.

  وی در رابطه با واردات نهاده‌ها مورد نیاز صنعت مرغداری اظهار داشت: بانک مرکزی تا کنون همکاری خوبی داشته است اما قول داده‌اند تا همکاری بیشتری برای ترخیص نهاده‌ها از گمرک داشته باشند.

  خبرگزاری فارس

  سرویس خبری: دام، طیور و آبزیان

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *