تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : kashani
حوزه : صنایع غذایی, کشاورزی و باغبانی
شماره : 482799
تاریخ : ۱۶ خرداد, ۱۴۰۲ :: ۱۰:۳۹
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان خبرداد؛ حمل بیش از ۶۰۰۰ تن گندم با قطار به استان‌های کشور مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان از حمل بیش از ۶ هزار تن گندم از سیلوی تاریخی آذرپیکان اهواز به وسیله قطار به دیگر استان‌های کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری علوم و صنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از ایسنا، امید جهان نژادیان اظهار کرد: با توجه به راه‌اندازی مجدد سیلوی تاریخی آذرپیکان اهواز و بازگشت آن به دولت، تاکنون بیش از ۶ هزار تن گندم به صورت ریلی به دیگر استان‌های کشور حمل شده است.

وی افزود: این سیلو امکان حمل به صورت ریلی و با قطار را دارد و ظرفیت بسیار خوبی است تا محموله‌های گندم به کمک قطار به استان‌هایی که امکان بارانداز ریلی را دارند حمل شود.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان گفت: روزانه بیش از یک هزار تن گندم به وسیله قطار از سیلوی تاریخی آذرپیکان اهواز به استان‌های موردنظر حمل می‌شود.

جهان نژادیان با اشاره به ادامه داشتن عملیات خرید تضمینی گندم در خوزستان گفت: همچنان در شهرستان‌های شمال شرق خوزستان روزانه بیش از یک هزار تن گندم به صورت تضمینی از کشاورزان خریداری می‌شود.

وی ادامه داد: تا کنون بیش از یک میلیون و ۷۰۷ هزار تن گندم به صورت تضمینی از کشاورزان خریداری و بیش از ۱۶ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان به حساب آن‌ها واریز شده است.

© 2023 تمام حقوق این سایت برای اولین وب سایت خبری صنایع غذایی ایران محفوظ می باشد.