تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : kashani
حوزه : بین الملل
شماره : 6554
تاریخ : ۳۰ آذر, ۱۳۹۸ :: ۱۱:۵۳
تاکید پوتین برای کشت محصولات غیرتراریخته/ روسیه در تولید غلات آمریکا را پشت سر گذاشت رئیس جمهور روسیه با تأکید به مسؤولان برای کشت محصولات غیرتراریخته گفت: روسیه با پشت‌سر گذاشتن کشورهایی مثل آمریکا و کانادا بزرگترین تولیدکننده و بازیگردان غلات در بازارهای جهانی شد.

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری به نقل از راشاتودی، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در کنفرانس خبری پایان سال اعلام کرد: بخش کشاورزی روسیه بسیار رشد کرده و با عبور از کشورهای آمریکا و کانادا به عنوان بزرگترین صادرکننده گندم در جهان شد.

رئیس جمهور روسیه خاطرنشان کرد: طی چند سال گذشته این کشور از واردکننده عمده غلات در جهان به صادرکننده این گونه محصولات تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه روسیه در تولید غلات از آمریکا و کانادا سبقت گرفته است،‌گفت: اتحادیه جماهیر شوروی خریدار غلات بود و این کشور در آن زمان بزرگترین خریدار غلات و گندم به حساب می‌آمد اما امروز روسیه بزرگترین تأمین‌کننده گندم در بازار جهانی محسوب می‌شود و ما بزرگترین کشور در این زمینه هستیم. 

بر اساس آمارهایی که توسط خدمات آماری فدرال روسیه امروز پنج‌شنبه منتشر شد برداشت غلات در روسیه با 6.5 درصد افزایش امسال به رقم 120 میلیون و 600 هزار تن رسیده است که این آمارها حاکی از بهبود وضعیت نسبت به سال گذشته و حتی پیش‌بینی‌هایی است که پیش از این وزارت کشاورزی روسیه اعلام کرده بود. 

پیش از این پوتین اعلام کرد که روسیه استقلال خود را در بازار جهانی گندم تضمین کرده است.

بر اساس اعلام رئیس جمهور روسیه منابع طبیعی زیادی باید به عنوان تضمین کیفیت بالای تولیدات غذایی و نیز برای افزایش محصولات ارگانیک و همچنین غیرتراریخته اقدام کنند.

خبرگزاری فارس

© 2021 تمام حقوق این سایت برای اولین وب سایت خبری صنایع غذایی ایران محفوظ می باشد.