تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : kashani
حوزه : دام، طیور و آبزیان
شماره : 6721
تاریخ : ۱۳ دی, ۱۳۹۸ :: ۱۷:۳۹
نایب رئیس انجمن مرغداران : ثبات قیمت مرغ در بازار ادامه دارد / قیمت هر کیلو مرغ ۱۳ هزار تومان اسدالله نژاد با اشاره به ثبات قیمت مرغ در بازار گفت: قیمت هر کیلو مرغ زنده ۸۹۰۰ و مرغ گرم ۱۲ هزار و ۵۰۰ تا ۱۳ هزار تومان است.

حبیب اسدالله نژاد نایب رئیس انجمن کانون صنفی مرغداران گوشتی در گفت و گو با خبرنگار  صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، از ثبات نرخ مرغ طی روز‌های اخیر خبر داد و گفت: هم اکنون متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۸۹۰۰ تومان و مرغ گرم در خرده فروشی‌ها، ۱۲ هزار و ۵۰۰ تا ۱۳ هزار تومان است.

او افزود: با توجه به شرایط کنونی عرضه و تقاضا پیش بینی می‌شود که ثبات قیمت در بازار همچنان استمرار یابد هر چند در اواخر هفته به سبب ازدیاد تقاضا این احتمال وجود دارد که در حد ۲۰۰ تا ۳۰۰ تومان قیمت مرغ با نوساناتی مواجه شود.

اسدالله نژاد درباره آخرین وضعیت بازار نهاده‌های دامی گفت: اگر چه قیمت ذرت و کنجاله سویا نسبت به ماه‌های اخیر از تعادل نسبی در بازار برخوردار بوده، اما در برخی مواقع ذرت بالاتر از نرخ مصوب عرضه می‌شود که این تفاوت قیمت چندان محسوس نیست.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه جوجه ریزی در واحد‌های مرغداری برای تنظیم بازار شب عید از ۲۵ دی به بعد آغاز می‌شود، بیان کرد: با توجه به آنکه تقاضا برای جوجه ریزی از سوی مرغداران از ۲۵ دی آغاز و تا ۱۵ بهمن به اوج خود می‌رسد از این رو قیمت، تامین و توزیع جوجه و سایر نهاده‌های تولید اعم از ذرت و کنجاله سویا از اهمیت بالایی برخوردار است که امیدواریم مسئولان ذیربط با اعمال نظارت‌های دقیق از بحران در این بازار جلوگیری کنند تا مشکلی گریبانگیر تولید کنند نشود.

واردات مرغ شدنی نیست

او با بیان اینکه اظهار نظر مسئولان تنظیم بازار در ماه‌های اخیر پیرامون واردات مرغ تنها یک شوخی تلخ بود، گفت: با وجود آنکه پتانسیل صادرات یک میلیون تن مرغ به بازار‌های هدف در بازار‌های کشور وجود دارد، بنابراین بیان چنین اظهاراتی غیر فنی و کارشناسی است و این طور نیست که به یکباره مسئولان امر برای واردات ۳۰ تا ۴۰ هزار تن مرغ تصمیماتی اتخاذ و نسبت به واردات آن اقدام کنند چرا که واردات مرغ با کیفیت حداکثر مستلزم مدت زمان دو تا سه ماه است.

اسدالله نژاد در پایان تصریح کرد: با وجود اظهارات مسئولان مبنی بر واردات مرغ برای تنظیم بازار شب عید، تصور می‌کنم که مسئولان تنها به دنبال ایجاد شوک در بازار به داخل بودند یا از این امر برای تهدید برای مرغداران استفاده کردند چرا که از آن تاریخ به بعد شرکت پشتیبانی امور دام نسبت به جمع‌آوری مرغ مازاد از سطح بازار و ذخیره سازی آن در سرد خانه‌ها اقدام کرد.

خبرگزاری فارس

سرویس خبری :دام،طیور و آبریان

© 2021 تمام حقوق این سایت برای اولین وب سایت خبری صنایع غذایی ایران محفوظ می باشد.