تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : kashani
حوزه : اهم اخبار
شماره : 7878
تاریخ : ۱۰ اردیبهشت, ۱۳۹۹ :: ۱۴:۵۵
سخنگوی ستاد تنظیم بازار مطرح کرد: واردات و صادرات لیموترش فعلا ممنوع است کلامی گفت: به هیچ عنوان اجازه واردات لیموترش و کالا‌های غیرضرور و صادرات لیمو داده نمی‌شود.

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، محمدرضا کلامی، سخنگوی ستاد تنظیم بازار با تکذیب صدور هر گونه مجوز برای واردات لیموترش گفت: دولت به هیچ عنوان اجازه واردات لیموترش و کالا‌های غیرضرور را نخواهد داد و همه هم و غم دولت، حمایت از تولیدکنندگان داخلی به خصوص تولیدکنندگان محصولات کشاورزی است.

او با بیان اینکه سیاست وزارت صنعت، معدن و تجارت جلوگیری از واردات کالا‌های غیرضرور و دارای تولید داخلی است، گفت: به هیچ عنوان به غیر از کالا‌های اساسی، مواد اولیه تولید و تجهیزات صنعتی که دارای مشابه ساخت داخلی نیستند، هیچ کالایی از جمله محصولات کشاورزی غیرضرور وارد کشور نخواهد شد و سیاست وزارت صنعت، معدن و تجارت در هماهنگی کامل با وزارت جهاد کشاورزی، حمایت از تولید محصولات کشاورزی و کشاورزان است.


به گفته کلامی، دولت به دلیل شرایط کنونی کشور و اجرای سیاست‌های تنظیم بازار، مخالف صادرات فعلی لیموشیرین و لیموترش است، ضمن اینکه به دلیل تنظیم بازار داخلی و حمایت از مصرف‌کنندگان، صادرات لیموترش و لیموشیرین ممنوع اعلام شده و در مقابل، واردات لیموترش هم به شدت مورد مخالفت وزارت صنعت قرار دارد، چراکه ظرفیت‌های تولید داخلی در این زمینه مورد توجه این وزارتخانه قرار دارد.

او اظهار کرد: بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار، تمامی انبار‌ها محل نگهداری لیموترش و لیموشیرین تحت نظارت کامل دولت قرار داشته و وزارت صنعت، معدن و تجارت حتماً در قالب سامانه جامع انبارها، از هر گونه احتکار، اختفا و یا عدم عرضه این کالا‌ها جلوگیری خواهد کرد.

باشگاه خبر نگاران جوان

سرویس خبری: اهم اخبار

© 2021 تمام حقوق این سایت برای اولین وب سایت خبری صنایع غذایی ایران محفوظ می باشد.