تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : kashani
حوزه : کشاورزی و باغبانی
شماره : 7970
تاریخ : ۱۲ اردیبهشت, ۱۳۹۹ :: ۴:۰۹
کاهش قیمت لیموترش در راه است رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی گفت: با عرضه انبوه محصول طی ۲۰ روز آینده از استان هرمزگان، قیمت لیموترش در بازار کاهش خواهد یافت.

مصطفی دارایی نژاد رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره بار در گفت و گو با خبرنگار  صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، از عرضه انبوه لیموترش طی روز‌های آتی خبر داد و گفت: با توجه به وضعیت مساعد تولید و عرضه انبوه محصول طی ۲۰ روز آینده از استان هرمزگان پیش بینی می‌شود که قیمت لیموترش در بازار کاهش یابد.

وی قیمت کنونی هر کیلو لیموترش در میدان مرکزی میوه و تره بار را ۱۵ هزار تومان و خرده فروشی‌های سطح شهر ۱۸ هزار تومان اعلام کرد و افزود: باوجود نظارت بازرسان اتاق اصناف و تعزیرات، فروش با نرخ‌های بالاتر ممنوع است که بنابر دستور رئیس قوه قضاییه با احتکارکنندگان برخورد می‌شود.

دارایی نژاد با اشاره به اینکه قیمت لیموی ریز در بازار بالاست، بیان کرد: در حال حاضر لیموترش سنگی جهرم در بازار عرضه می‌شود و از ابتدای ماه با عرضه لیموی آبگیری بازار به تعادل می‌رسد.

 واردات ۵ هزار تن لیموترش در راه است

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی با بیان اینکه مخالف واردات لیموترش هستیم، افزود: در شرایطی که ۲۰ روز تا برداشت محصول زمان باقی است، از این رو اگر تقاضا برای خرید لیموترش در بازار کاهش یابد، نیازی به واردات نداریم، اما در صورت کمبود طبق اظهارات سخنگوی تنظیم بازار ۵ هزار تن وارد خواهد شد.

دارایی نژاد در پایان تصریح کرد: اتحادیه از ستاد تنظیم بازار درخواست کرده که برای واردات کمی دست نگه دارد، از این رو مغازه داران درسطح شهر ۳ تا ۴ کیلو و میادین تا سقف ۳ کیلو اقدام به عرضه لیمو کنند.

باشگاه خبرنگاران جوان

سرویس خبری: کشاورزی و باغبانی

© 2021 تمام حقوق این سایت برای اولین وب سایت خبری صنایع غذایی ایران محفوظ می باشد.