تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : kashani
حوزه : دام، طیور و آبزیان
شماره : 8538
تاریخ : ۱۱ خرداد, ۱۳۹۹ :: ۱۳:۲۷
خبری از قاچاق دام‌ نیست؛ ثبات نرخ گوشت در بازار ملکی گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و کاهش تقاضا در آن سوی مرزها، تا کنون اتفاق خاصی در حوزه قاچاق رخ نداده است‌.

علی اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه بازار گوشت در رکود به سر می برد، اظهار کرد: هم اکنون هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با نرخ ۹۰ تا ۹۱ هزار تومان به مغازه‌دار و با احتساب ۱۰ درصد سود به مغازه‌دار حدود ۱۰۰ هزار تومان به مصرف کننده عرضه می‌شود.

او درباره تاثیر بازگشایی تالارهای پذیرایی و رستوران‌ها افزود: با توجه به اعمال برخی محدودیت‌ها در بازگشایی تالارها و رستوران‌ها و همچنین بی‌رغبتی مردم نسبت به خرید غذا از رستوران‌ها، اتفاق خاصی در بازار رخ نمی‌دهد.



ملکی ادامه داد: با توجه به ذخایر گوشت منجمد در رستوران ها و ازدیاد عرضه دام در این فصول، افزایش تقاضا همزمان با بازگشایی رستوران‌ها نوسان خاصی در بازار ایجاد نخواهد کرد.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی درباره آخرین وضعیت قاچاق دام بیان کرد: با گسترش ویروس کرونا و نبود تقاضا آن سوی مرزها اتفاق خاصی در حوزه خروج دام نیفتاده است، به همین خاطر نمی‌توان از این موضوع گلایه مندی داشت.

به گفته او، با توجه به گرایش افراد به خرید کدو و بادمجان در فصل تابستان، تقاضای چندانی برای خرید گوشت در بازار وجود ندارد.

ملکی در پایان نرخ هر کیلو دام‌ زنده را ۴۳ هزار تا ۴۵ هزار تومان اعلام کرد.

باشگاه خبرنگاران جوان

سرویس خبری: دام ،طیور و آبزیان

© 2021 تمام حقوق این سایت برای اولین وب سایت خبری صنایع غذایی ایران محفوظ می باشد.