تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : kashani
حوزه : کشاورزی و باغبانی
شماره : 7058
تاریخ : ۶ بهمن, ۱۳۹۸ :: ۱۴:۳۱
سیل بستر نخلستان‌ها را شست/ محصولی از سبزی و صیفی بر روی زمین باقی نمانده است دبیر انجمن ملی خرمای ایران گفت: بیشترین خسارت سیل در نخلستان‌ها مربوط به شسته شدن بستر است که کاهش تولید در سالجاری و افزایش آن برای سال آینده در پایین دست را رقم خواهد زد.

مقداد تکلوزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با بیان اینکه برای تعیین خسارات نخلستان‌ها باید تا فرونشست آب و گل و لای صبر کنیم، اظهار کرد: بیشترین خسارت سیل در نخلستان‌ها مربوط به شسته شدن بستر است، اما علاوه بر آن شاهد تخریب دیوارهای و مسیرها ارتباطی نخلستان‌ها نیز هستیم.

وی ادامه داد: همچنین گزارش‌های درباره کنده شدن درختان نخل از ریشه داشته‌ایم که تعداد آن‌ها قابل توجه نیست.

تکلوزاد سطح خسارات در محصولات دیگر مانند سبزی و صیفی را بسیار بیشتر از نخیلات عنوان کرد.

وی گفت: خسارات به محصولات سبزی و صیفی در برخی از مناطق سیل زده تا 100 درصد است و تقریبا محصولی بر روی زمین باقی نمانده است.

تکلوزاده با تاکید بر اینکه دیگر محصول آسیب دیده از سیل در مناطق سیل‌زاده را باغ‌های مرکبات است، افزود: برخی از باغ‌ها زیر گل مانده و برخی دیگر دچار شستگی بستر شده‌اند و جاده‌های ارتباطی بین آن‌ها از بین رفته است.

وی پیش بینی کرد شرایط به وجود آمده موجب کاهش میزان و کیفیت محصولات باغی و زراعی در مناطق سیل زده در سال‌جاری خواهد شد.

به گفته دبیر انجمن ملی خرمای ایران؛ در نخلستان با شسته شدن بستر کاهش تولید در سالجاری و افزایش آن برای سال آینده در مناطق پایین دست رقم می‌خورد.

تکلوزاده برآورد کرد میزان خسارات در مناطق سیل زده از 10 تا 100 درصد متغیر است.

سرویس خبری : کشاورزی و باغبانی

ایلنا

© 2022 تمام حقوق این سایت برای اولین وب سایت خبری صنایع غذایی ایران محفوظ می باشد.