×
×

ایرانی ها ۳ برابر مردم دنیا نمک می خورند

 • کد نوشته: 484589
 • ۱۴ آذر ، ۱۴۰۲
 • ۰
 • به گزارش پایگاه خبری علوم و صنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از سلامت نیوز، حسین فرشیدی،معاون بهداشت وزیر بهداشت امروز ۱۴ آذر در مراسم روز جهانی داوطلب بیان داشت:اکنون بیش از ۶ میلیون داوطلب سلامت،سفیران سلامت و افراد مرتبط با سلامت در کشور فعالیت می کنند. وی با اشاره به تلاش خوب داوطلبان در […]

  ایرانی ها ۳ برابر مردم دنیا نمک می خورند
 • به گزارش پایگاه خبری علوم و صنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از سلامت نیوز، حسین فرشیدی،معاون بهداشت وزیر بهداشت امروز ۱۴ آذر در مراسم روز جهانی داوطلب بیان داشت:اکنون بیش از ۶ میلیون داوطلب سلامت،سفیران سلامت و افراد مرتبط با سلامت در کشور فعالیت می کنند.

  وی با اشاره به تلاش خوب داوطلبان در دوران کرونا،گفت:آنچه در روستاها از ارتباط جامعه با مراکز درمانی و بهداشتی دست پیدا کردیم در شهرها دست نیافتنی بود.

  معاون بهداشت وزیر بهداشت با اشاره به برنامه ملی کنترل فشارخون و دیابت ،تصریح کرد:متاسفانه مصرف غذا، کم تحرکی باعث روند روبه رشد بیماری های غیر واگیر شده است.

  فرشیدی با تاکید بر ضرورت افزایش سواد سلامت در کشور،ابراز کرد:رابطان سلامت می توانند این نقیصه را رفع کنند و اکنون به طور رسمی ۴۰۰ هزار نفر داوطلب سلامت در کشور دادیم.

  معاون بهداشت وزیر بهداشت با اشاره به تحریم های اعمال شده علیه ایران،افزود:در برخی امکانات و داروهای مربوط به برخی بیماری ها با مشکل روبرو هستیم.

  وی با بیان اینکه تاکنون بیش از ۹ میلیون نفر در پویش دیابت و فشار خون مورد کنترل قرار گرفته اند،بیان داشت:یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از این تعداد از پرفشارخونی برخوردار هستند؛ضمن اینکه یک درصد از ۹ میلیون نفر دچار دیابت هستند.

  فرشیدی با تاکید بر ضرورت تحرک کافی،گفت:نباید در سفره غذا نمکدان باشد؛چراکه دو تا سه برابر میزان جهانی نمک مصرف می کنیم.

  معاون بهداشت وزیر بهداشت با اشاره به اهمیت مردمی سازی در کشور،افزود:داوطلبان سلامت جلوه برجسته این مردمی سازی است.

  وی خاطرنشان کرد:تا پایان سال ۲۰ میلیون شهروند کشور تحت پوشش پویش کنترل فشار خون و دیابت قرار می گیرند.

  معاون بهداشت وزیر بهداشت با اشاره به برنامه خود مراقبتی فردی و خانواده در کشور،ابراز کرد: بیش از ۳ میلیون نفر سفیر خانواده خواهند بود.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *