×
×

بذر ذرت هیبرید ایران به ۵ کشور صادر می شود

 • کد نوشته: 483532
 • ۲۸ مرداد ، ۱۴۰۲
 • ۰
 • به گزارش پایگاه خبری علوم وصنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از مهر، فرامک عزیزکریمی، مدیرکل دفتر امور غلات و محصولات اساسی وزارت جهاد کشاورزی در برنامه‌ای تلویزیونی از صادرات بذر ذرت هیبرید به ۵ کشور خبر داد و گفت: ۹۸ درصد تولید بذر کشور در داخل به دست محققان ایرانی تولید و روانه بازار می‌شود. وی افزود: […]

  بذر ذرت هیبرید ایران به ۵ کشور صادر می شود
 • به گزارش پایگاه خبری علوم وصنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از مهر، فرامک عزیزکریمی، مدیرکل دفتر امور غلات و محصولات اساسی وزارت جهاد کشاورزی در برنامه‌ای تلویزیونی از صادرات بذر ذرت هیبرید به ۵ کشور خبر داد و گفت: ۹۸ درصد تولید بذر کشور در داخل به دست محققان ایرانی تولید و روانه بازار می‌شود.

  وی افزود: دو درصد باقی مانده واردات بذر به کشور، به منظور واردات تکنولوژی انجام می‌شود.

  عزیزکریمی با اشاره به اینکه تهیه بذر گواهی شده از نظر علم کشاورزی که هدف آن بالا بردن ارزش کیفی و کمی محصولات کشاورزی است و اهمیت بسزایی دارد، گفت: بذر طی ۲۰ تا ۳۰ سال در کشاورزی نقش اصلاح گری را دارد و در اصل واردات بذر، واردات تکنولوژی است، حتی کشورهای پیشرفته در صنعت کشاورزی، بذر وارد می‌کنند.

  مدیرکل دفتر امور غلات و محصولات اساسی وزارت جهاد کشاورزی درباره طرح جهش تولید در دیمزارها گفت: امسال این طرح سومین دوره‌ای است که در کشور در سطح ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار، در ۲۱ استان، ۲۲۸ شهرستان، ۱۱۰۰ دهستان و بیش از ۱۷ هزار روستا اجرا می‌شود.

  عزیزکریمی با بیان اینکه در اجرای طرح جهش تولید در دیمزارها ۴۱۰ هزار کشاورز فعالیت می‌کنند، گفت: سال آینده این طرح در ۲۴ استان کشور اجرا می‌شود.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *