×
×

تخم مرغ ارزان شد/ قیمت واقعی هر عدد ۷۰۰ تومان

 • کد نوشته: 3905
 • ۲۵ آذر ، ۱۳۹۷
 • ۰
 • فرزاد طلاکش دبیر کل کانون پرورش دهندگان مرغ تخمگذار در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،  درباره آخرین تحولات بازار تخم‌مرغ اظهار کرد: هم اکنون متوسط قیمت هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۸ هزار و ۲۰۰ تا ۸ هزار و ۳۰۰ تومان بوده که نسبت به هفته گذشته ۶۰۰ تا‌۷۰۰ تومان […]

 • فرزاد طلاکش دبیر کل کانون پرورش دهندگان مرغ تخمگذار در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،  درباره آخرین تحولات بازار تخم‌مرغ اظهار کرد: هم اکنون متوسط قیمت هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۸ هزار و ۲۰۰ تا ۸ هزار و ۳۰۰ تومان بوده که نسبت به هفته گذشته ۶۰۰ تا‌۷۰۰ تومان کاهش داشته است.

  وی قیمت واقعی هر عدد تخم مرغ در خرده فروشی‌ها را ۶۵۰ تا ۷۰۰ تومان دانست و افزود: این در حالی است که هر شانه تخم مرغ به سبب کمبود نظارت بر واحدهای خرده فروشی ۲۳ تا ۲۴ هزارتومان عرضه می‌شود.

  طلاکش ادامه داد: با توجه به کاهش تقاضا و افزایش تولید پیش‌بینی می‌شود که اگر قیمت تخم مرغ کاهشی نداشته باشد، دیگر روند افزایشی نخواهد داشت.

  این مقام مسئول با اشاره به اینکه تولید تخم مرغ در استان‌های قزوین، البرز، تهران و قم افزایش یافته است، بیان کرد: روزانه ۲۸۰۰ تن تخم مرغ در کشور تولید می‌شود که این میزان با تقاضا همخوانی دارد.

  وی با اشاره به اینکه واردات تخم مرغ تاثیری در تنظیم بازار ندارد، افزود: اگرچه مسئولان اعلام کردند که برای تنظیم بازار ۲۰۰۰ تن تخم مرغ وارد می کنند، اما از آنجا که روزانه ۵۵۰ تن تخم مرغ تنها در شهر تهران مصرف می‌شود، این میزان تاثیری در کنترل قیمت ها ندارد.

  مدیرعامل اتحادیه مرغ تخم گذار با اشاره به اینکه سود واردات شیرین است، گفت: اگر دولت یک دهم مبلغ واردات تخم مرغ را به صورت تسهیلات در اختیار تشکل های صنفی می گذاشت، بی شک بازار تخم مرغ تنظیم می شد.

  طلاکش در پایان درباره‌ آخرین وضعیت آنفلوانزای حاد پرندگان در مرغداری بومی دماوند تصریح کرد: بیماری آنفلوانزای حاد پرندگان به‌ صورت شیوع و همه گیری در مرغداری‌های بومی استان دماوند گزارش نشده است و همانند سایر بیماری‌ها به صورت موردی آنفلوانزا داشتیم.

  باشگاه خبرنگاران جوان

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *