×
×

توزیع ۱۳۰ هزار تن شکر و برنج برای روزهای پایانی سال

 • کد نوشته: 477803
 • ۸ اسفند ، ۱۴۰۰
 • ۰
 • به گزارش پایگاه خبری علوم وصنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از شرکت بازرگانی دولتی ایران، بر اساس اقدام دولت برای تنظیم بازار روزهای پایانی سال، ۱۳۰ هزار تن شکر و انواع برنج با هدف ثبات قیمت و حفظ آرامش بازار کالاهای اساسی در روزهای پایانی سال توزیع می‌شود. از این میزان ۷۰ هزار تن شکر و […]

  توزیع ۱۳۰ هزار تن شکر و برنج برای روزهای پایانی سال
 • به گزارش پایگاه خبری علوم وصنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از شرکت بازرگانی دولتی ایران، بر اساس اقدام دولت برای تنظیم بازار روزهای پایانی سال، ۱۳۰ هزار تن شکر و انواع برنج با هدف ثبات قیمت و حفظ آرامش بازار کالاهای اساسی در روزهای پایانی سال توزیع می‌شود.

  از این میزان ۷۰ هزار تن شکر و ۶۰ هزار تن انواع برنج در بازار توزیع خواهد شد.

  در راستای اجرای مصوبات نشست قرارگاه امنیت غذایی و در ادامه طرح‌های تنظیم بازار کالاهای اساسی که با هدف ایجاد ثبات قیمت‌ها و حفظ آرامش بازار صورت می‌گیرد، ۳۰ هزار تن شکر سفید برای مصارف خانوار در روزهای پایانی سال توزیع خواهد شد.

  همچنین برای تأمین شکر مصرفی اصناف، ۴۰ هزار تن از این محصول در بخش شکر صنف و صنعت تخصیص داده شده است.

  برای پاسخگویی به نیاز مردم در روزهای پایانی سال، بر اساس مصوبه قرارگاه امنیت غذایی ۶۰ هزار تن برنج نیز در انواع هندی و تایلندی در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌گیرد.

  بر این اساس، برنج ۱۱۲۱ هندی هر کیلوگرم به قیمت مصرف کننده ۲۴۰ هزار ریال در کیسه‌های ۱۰ کیلویی، برنج تایلندی در کیسه‌های ۱۰ کیلویی هر کیلوگرم برای مصرف کنندگان ۱۲۵ هزار ریال و شکر سفید در کیسه‌های ۵۰ کیلویی با قیمت ۱۲۵ هزار و ۳۵۰ ریال توزیع می‌شود.

  کالاهای یادشده برای عرضه در سطح کشور تخصیص داده شده و در اختیار کارگروه تنظیم بازار استان‌ها قرار داده شده تا از طریق شبکه‌های سراسری نسبت به توزیع برای مصرف کنندگان اقدام شود.

  سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، بازرسان سازمان جهاد کشاورزی در استان‌ها، سازمان تعزیرات حکومتی و اتاق اصناف ایران بر روند توزیع و رعایت قیمت‌های فروش کالا در سرتاسر کشور نظارت خواهند داشت.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *