×
×

تولید بیش از ۱.۳ میلیون تن گوشت طیور در ۶ ماهه اخیر

 • کد نوشته: 478084
 • ۲۴ اسفند ، ۱۴۰۰
 • ۰
 • به گزارش پایگاه خبری علوم وصنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، معاون امور تولیدات دامی وزارتخانه با اعلام این مطلب گفت: ظرف مدت یاد شده حدود ۵ میلیون و ۴۹۵ هزار تن شیر خام نیز در کشور تولید شد. حسین دماوندی‌نژاد، میزان تولید تخم‌مرغ طی مدت اخیر را ۶۰۲ هزار تن عنوان […]

  تولید بیش از ۱.۳ میلیون تن گوشت طیور در ۶ ماهه اخیر
 • به گزارش پایگاه خبری علوم وصنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، معاون امور تولیدات دامی وزارتخانه با اعلام این مطلب گفت: ظرف مدت یاد شده حدود ۵ میلیون و ۴۹۵ هزار تن شیر خام نیز در کشور تولید شد.

  حسین دماوندی‌نژاد، میزان تولید تخم‌مرغ طی مدت اخیر را ۶۰۲ هزار تن عنوان کرد.

  افزایش ۸ درصدی تولید جوجه یک روزه

  وی درباره تولید جوجه یک روزه طی شش ماهه دوم امسال نیز گفت: ۷۷۴ میلیون قطعه جوجه یک روزه در این مدت تولید شده که در مقایسه با تولید ۷۱۶ میلیون قطعه جوجه یک روزه در شش ماهه نخست سال جاری، نزدیک به ۸ درصد افزایش نشان می‌دهد.

  دماوندی‌نژاد اظهار داشت: این میزان افزایش منجر به تعادل در عرضه و تقاضای گوشت مرغ شده و تأثیر آن در بازار و قیمت گوشت مرغ برابر با قیمت مصوب قابل مشاهده است.

  وی صدور دامدارکارت را از دیگر اقدامات صورت گرفته در حوزه دام با هدف تأمین سرمایه در گردش دامداران به منظور تأمین و توزیع نهاده‌های مورد نیاز عشایر کشور نام برد.

  معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی افزود: دامدارکارت به افزایش قدرت خرید تولیدکنندگان و کشاورزان در فرآیند تأمین نهاده‌های تولید کمک می‌کند.

  وی افزود: در بهمن ماه امسال و با دستور وزیر جهاد کشاورزی، بانک کشاورزی مبلغ ۱۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات سرمایه در گردش برای تهیه بخشی از نهاده‌های مورد نیاز دامداران روستایی و عشایری با نرخ سود ۱۱ درصد و بازپرداخت حداکثر یک ساله اختصاص داد.

  دماوندی‌نژاد گفت: با جذب نزدیک به ۱۰۰ درصد این اعتبارات در اواسط اسفند ماه سال جاری، بانک کشاورزی به طور مجدد مبلغ ۱۰ هزار میلیارد ریال دیگر به دامدارکارت اختصاص داد که با مجموع اعتبار مرحله نخست، تاکنون ۲۰ هزار میلیارد ریال به این امر اختصاص یافته که توسط دامداران روستایی و عشایری در حال جذب است.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *