×
×

جوجه ریزی بهمن به ۱۱۰ تا ۱۱۵ میلیون قطعه می‌رسد

 • کد نوشته: 481553
 • ۲۴ بهمن ، ۱۴۰۱
 • ۰
 • به گزارش پایگاه خبری علوم و صنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از خبرنگاران جوان، محمدعلی کمالی سروستانی گفت: با توجه به مازاد تولید و ازدیاد عرضه بیش از تقاضا، مرغ کماکان کمتر از نرخ مصوب عرضه می شود که این امر منجر به زیان مرغداران شده است. به گفته او، برآوردها حاکی از آن […]

  جوجه ریزی بهمن به ۱۱۰ تا ۱۱۵ میلیون قطعه می‌رسد
 • به گزارش پایگاه خبری علوم و صنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از خبرنگاران جوان، محمدعلی کمالی سروستانی گفت: با توجه به مازاد تولید و ازدیاد عرضه بیش از تقاضا، مرغ کماکان کمتر از نرخ مصوب عرضه می شود که این امر منجر به زیان مرغداران شده است.

  به گفته او، برآوردها حاکی از آن است که جوجه ریزی بهمن به ۱۱۰ تا ۱۱۵ میلیون قطعه برسد، درحالی که به دلیل ذخایر بالا، حداکثر نیاز کشور ۹۵ میلیون قطعه است.

  کمالی سروستانی ادامه داد: با توجه به تصمیمات اتخاذ شده دولت هرچه سریع تر قیمت حمایتی باید اعلام شود تا اتحادیه بتواند اقدام به خرید کند، چنان چه قیمت مشخص نشود، اتحادیه نمی تواند خرید انجام دهد.

  مشاور اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: با اعلام قیمت مصوب برای مرغ، زمانی که نرخ در بازار کمتر باشد، دولت مابه التفاوت آن را باید پرداخت کند تا اتحادیه بتواند مرغ مازاد را خریداری کند. در شرایط سخت کنونی که ریسک تولید بالاست، دولت برای حفظ تولیدکننده هرچه سریع تر باید تصمیم یگیرد تا پایداری تولید حفظ شود.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *