×
×

خرید تضمینی برگ سبز چای از ۱۴۱ هزار تن گذشت

 • کد نوشته: 484010
 • ۱۸ مهر ، ۱۴۰۲
 • ۰
 • به گزارش پایگاه خبری علوم وصنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از خبرنگاران جوان، صادق حسنی، مدیر اجرایی سندیکای چای از آغاز چین چهارم برگ سبز چای خبر داد و گفت: بنابر آمار از ابتدای فصل برداشت ۱۴۱ هزار تن برگ سبز چای از چایکاران خریداری شده است. به گفته او، ۴۳ درصد برگ سبز […]

  خرید تضمینی برگ سبز چای از ۱۴۱ هزار تن گذشت
 • به گزارش پایگاه خبری علوم وصنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از خبرنگاران جوان، صادق حسنی، مدیر اجرایی سندیکای چای از آغاز چین چهارم برگ سبز چای خبر داد و گفت: بنابر آمار از ابتدای فصل برداشت ۱۴۱ هزار تن برگ سبز چای از چایکاران خریداری شده است.

  به گفته او، ۴۳ درصد برگ سبز چای خریداری شده درجه یک و ۵۷ درصد درجه ۲ است.

  حسنی از پرداخت ۶۰ درصد مطالبات چایکاران خبر داد و گفت: سازمان چای و دولت بدنبال آن هستند که قدرالسهم دولت را هر چه سریع‌تر پرداخت کنند که امیدواریم این امر محقق شود.

  مدیراجرایی سندیکای چای افزود: از مجموع بهای برگ سبز خریداری شده ۳۲ هزار تن چای خشک استحصال شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۵ درصد رشد داشته است. پیش‌بینی می‌شود که میزان چای خشک تولیدی تا پایان فصل برداشت به ۳۳ تا ۳۴ هزارتن برسد.

  او درباره آخرین وضعیت واردات چای گفت: بنابر آمار گمرک در ۶ ماهه امسال ۱۶ هزار و ۸۰۰ تن چای خشک وارد شده و همواره وزارت جهاد در نظر دارد که تا پایان سال این رقم به ۲۰ هزار تن برسد.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *