×
×

دپوی سیب زمینی، قیمت را بالا برد/ افت ۵۰ درصدی نرخ زنجبیل در بازار

 • کد نوشته: 475861
 • ۲۵ آبان ، ۱۴۰۰
 • ۰
 • مصطفی دارایی نژاد رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره بار در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، از گرانی سیب زمینی در بازار خبر داد و گفت: دپوی سیب زمینی در استان های همدان، کرمانشاه، اردبیل و اراک و کاهش عرضه از سوی دلالان منجر به افزایش قیمت شده است. او قیمت کنونی […]

  دپوی سیب زمینی، قیمت را بالا برد/ افت ۵۰ درصدی نرخ زنجبیل در بازار
 • مصطفی دارایی نژاد رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره بار در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، از گرانی سیب زمینی در بازار خبر داد و گفت: دپوی سیب زمینی در استان های همدان، کرمانشاه، اردبیل و اراک و کاهش عرضه از سوی دلالان منجر به افزایش قیمت شده است.

  او قیمت کنونی هر کیلو انار دماوند را ۱۶ تا ۲۵ هزار تومان اعلام کرد و افزود: قیمت کنونی هر کیلو انار ساوه ۱۰ تا ۱۶ هزار تومان، انار شیراز ۱۵ تا ۲۲ هزار تومان، پرتقال تامسون شمال ۸ تا ۱۳ هزار تومان، پرتقال جنوب ناول ۱۰ تا ۲۴ هزار تومان، خرمالو شمال ۸ تا ۱۴ هزار تومان، خرمالو شهریار ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان، خرمالو کن ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان و لیموشیرین ۱۳ تا ۱۷ هزار تومان است.

  محصولقیمت هر کیلوگرم
  انار دماوند۱۶ تا ۲۵ هزار تومان
  انار ساوه۱۰ تا ۱۶ هزار تومان
  انار شیراز۱۵ تا ۲۲ هزار تومان
  انگور بیدانه قرمز۱۵ تا ۲۳ هزار تومان
  انگور بیدانه سفید۱۰ تا ۱۸ هزار تومان
  پرتقال تامسون شمال۸ تا ۱۳ هزار تومان
  پرتقال جنوب ناول۲۰ تا ۲۴ هزار تومان
  خرمالو شمال۸ تا ۱۴ هزار تومان
  خرمالو شهریار ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان

  دارایی نژاد ادامه داد: در حال حاضر هر کیلو کیوی با نرخ ۱۰ تا ۲۰ هزار تومان، نارنگی انشو ۷ تا ۱۳ هزار تومان، نارنگی تخم ژاپنی ۱۰ تا ۱۴ هزار تومان، انجیر زرد ۱۰ تا ۲۳ هزار تومان، انگور بیدانه قرمز ۱۵ تا ۲۳ هزار تومان، انگور بیدانه سفید ۱۰ تا ۱۸ هزار تومان، سیب لبنانی زرد ۸ تا ۱۸ هزار تومان، سیب لبنانی قرمز ۶ هزار و ۵۰۰ تا ۱۵ هزار تومان، خیار اصفهان ۴ تا ۷ هزار تومان، خیار بوته ای ۶ تا ۱۰ هزار تومان و خیار گلخانه ۶ تا ۹ هزار و ۵۰۰ تومان در میدان مرکزی عرضه می شود.

  محصولقیمت هر کیلوگرم
  خیار بوته ای ۶ تا ۱۰ هزار تومان
  خیار گلخانه۶ تا ۹ هزار و ۵۰۰ تومان
  خیار اصفهان۴ تا ۷ هزار تومان
  سیب لبنانی قرمز۶ هزار و ۵۰۰ تا ۱۵ هزار تومان
  سیب لبنانی زرد۸ تا ۱۸ هزارتومان
  موز اکوادور ۲۵ هزار تومان
  موز فیلیپین۲۶ هزار تومان
  موز پاکستان۱۵ تا ۱۷ هزار تومان
  موز هندی۲۱ تا ۲۳ هزار تومان
  نارنگی انشو۷ تا ۱۳ هزار تومان
  نارنگی تخم ژاپنی۱۰ تا ۱۴ هزار تومان
  هندوانه۳ تا ۶ هزار تومان

  رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی قیمت هر کیلو بادمجان دلمه ای را ۴ تا ۶ هزار تومان اعلام کرد و گفت: قیمت هر کیلو بادمجان قلمی ۶ تا ۹ هزار تومان، بادمجان گلخانه ۸ تا ۱۱ هزار تومان، پیاز شیری ۴ تا ۶ هزار تومان، پیاز قرمز ۵ تا ۶ هزار تومان، پیاز زرد ۵ تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان، چغندر ۵ تا ۷ هزار تومان، سیرخشک ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان و شلغم ۵ تا ۶ هزار تومان است.

  او ادامه داد: هم اکنون هر کیلو گوجه فرنگی انباری با نرخ ۶ تا ۷ هزار تومان، گوجه فرنگی بوته رس ۸ تا ۱۰ هزار تومان، لیموترش ۱۰ تا ۱۴ هزار تومان، نارنج ۵ تا ۷ هزار تومان و هویج ۵ تا ۶ هزار تومان در میدان مرکزی و با احتساب حداکثر ۳۵ درصد سود خرده فروشی ها عرضه می شود.

  محصولقیمت هر کیلوگرم
  بادمجان دلمه۴ تا ۶ هزار تومان
  بادمجان قلمی۶ تا ۹ هزار تومان
  بادمجان گلخانه۸ تا ۱۱ هزار تومان
  پیاز شیری۴ تا ۶ هزار تومان
  پیاز زرد ۵ تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان
  پیاز قرمز۵ تا ۶ هزار تومان
  چغندر۵  تا ۷ هزار تومان
  سیب زمینی۶ تا ۷ هزار تومان
  سیرخشک۲۰ تا ۳۰ هزار تومان
  شلغم۵ تا ۶ هزار تومان
  گوجه فرنگی انباری۶ تا ۷ هزار تومان
  گوجه فرنگی بوته رس۸ تا ۱۰ هزار تومان
  نارنج۵ تا ۷ هزار تومان
  هویج ۵ تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان

  دارایی نژاد قیمت هر کیلو سبزی خوردن را ۶ تا ۸ هزار تومان و سبزی جور( پلو،آش و قورمه) ۵ تا ۷ هزار تومان اعلام کرد.

  این مقام‌مسئول قیمت هر کیلو سیب زمینی را ۶ تا ۷ هزار تومان اعلام کرد و گفت: با توجه به دپوی محصول و کاهش عرضه، قیمت افزایش یافته است، اما هشدارهای لازم داده شده که در صورت ادامه این روند به تعزیرات معرفی می شوند، چرا که سیب زمینی قوت مردم است.

  رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی از کاهش ۵۰ درصدی قیمت زنجبیل خبر داد و گفت: نرخ کنونی هر کیلو زنجبیل به دلیل کاهش تقاضا از ۱۲۰ هزار تومان به ۶۰ هزار تومان رسیده است.

  او در پایان با اشاره به اینکه مشکلی در تولید گوجه فرنگی و سیب زمینی نداریم، تصریح کرد: تولید حدود ۵ میلیون تن است و تنها صادرات گوجه فرنگی و سیب زمینی به ازبکستان، ارمنستان و عراق و دپوی محصول، زمینه را برای التهاب قیمت در بازار فراهم کرده است.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *