×
×

سطح زیرکشت گندم به ۴ میلیون و ۹۵۰ هزار هکتار رسید

 • کد نوشته: 484550
 • ۱۲ آذر ، ۱۴۰۲
 • ۰
 • به گزارش پایگاه خبری علوم وصنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از خبرنگاران جوان، علیقلی ایمانی مدیرعامل بنیاد ملی گندمکاران گفت: بنابر آمار از ابتدای سال زراعی تاکنون ۴ میلیون و ۹۵۰ هزارهکتار گندم کشت شده که یک میلیون و ۵۰۰ هزار هکتار مربوط به گندم آبی و ۳ میلیون و ۴۵۰ هزار هکتار مربوط […]

  سطح زیرکشت گندم به ۴ میلیون و ۹۵۰ هزار هکتار رسید
 • به گزارش پایگاه خبری علوم وصنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از خبرنگاران جوان، علیقلی ایمانی مدیرعامل بنیاد ملی گندمکاران گفت: بنابر آمار از ابتدای سال زراعی تاکنون ۴ میلیون و ۹۵۰ هزارهکتار گندم کشت شده که یک میلیون و ۵۰۰ هزار هکتار مربوط به گندم آبی و ۳ میلیون و ۴۵۰ هزار هکتار مربوط به گندم دیم است.

  به گفته او، از مجموع سطح زیرکشت گندم ۲ میلیون هکتار سبز داریم که عددی قابل قبول است.

  ایمانی با بیان اینکه کشت گندم تا اواخر آذر و در برخی مناطق تا ۱۵ دی ماه ادامه دارد، افزود: برآوردها حاکی از آن است که سطح زیرکشت گندم به ۶ میلیون هکتار برسد.

  مدیرعامل بنیاد ملی گندمکاران با بیان اینکه توزیع کود در حال انجام است، گفت: براساس اعلام موسسه تحقیقات آب و خاک سالانه ۴ میلیون و ۵۰۰ هزارتن کود باید در اختیار گندمکاران قرار گیرد، درحالیکه این میزان از ۳ میلیون تن فراتر نرفته است. اما وزارت جهاد همین میزان را در بین کشاورزان توزیع می‌کند.

  او گفت: برآوردها حاکی از آن است که با تامین به موقع کود، سموم و آفت‌کش و عدم خسارت ناشی از عوامل طبیعی و خشکسالی پیش‌بینی می‌شود که خودکفایی در سال آینده محقق شود.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *