×
×

لیست مراکز ثابت و موقت عرضه دام اعلام شد

 • کد نوشته: 479421
 • ۱۲ تیر ، ۱۴۰۱
 • ۰
 • به گزارش پایگاه خبری علوم وصنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از سازمان دامپزشکی، مسعود محمدیان مدیرکل اداره کل دامپزشکی استان تهران در آستانه فرا رسیدن عید سعید قربان، درباره ذبح دام‌های آلوده و ذبح در شرایط غیر بهداشتی و شیوع بیماری‌های تب کریمه کنگو، تب مالت و سیاه زخم هشدار داد. وی با بیان […]

  لیست مراکز ثابت و موقت عرضه دام اعلام شد
 • به گزارش پایگاه خبری علوم وصنایع غذایی ایران (ایرانفودنیوز) به نقل از سازمان دامپزشکی، مسعود محمدیان مدیرکل اداره کل دامپزشکی استان تهران در آستانه فرا رسیدن عید سعید قربان، درباره ذبح دام‌های آلوده و ذبح در شرایط غیر بهداشتی و شیوع بیماری‌های تب کریمه کنگو، تب مالت و سیاه زخم هشدار داد.

  وی با بیان اینکه رعایت توصیه‌های بهداشتی دامپزشکی در مراسم عید سعید قربان تأثیر زیادی در جلوگیری از انتقال بیماری‌های مشترک دارد، افزود: کشتار خارج از نظارت‌های بهداشتی دامپزشکی موجب به خطر افتادن جان شهروندان می‌شود افزود لذا پیشنهاد می‌شود شهروندان عزیز از برنامه‌هایی که دامپزشکی برای مراسم قربانی دام در روز عیدقربان تدارک دیده استفاده نمایند تا به راحتی خطر ابتلاء به بیماری‌های مشترک پیشگیری شود.

  ۱- طی هماهنگی با انجمن صنفی کشتارگاه‌های دام استان، تمامی کشتارگاه‌ها با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در روز سعید قربان فعال و آماده خدمت رسانی هستند.

  ۲- طی هماهنگی با انجمن صنفی واحدهای بسته بندی مقرر شد که ضمن عرضه گوشت بسته بندی شده با برچسب گوشت مخصوص عید سعید قربان در تمامی فروشگاه‌های زنجیره‌ای، سفارشات به صورت اینترنتی و با برچسب مخصوص عید قربان عرضه شود.

  ۳- طی هماهنگی با سازمان میادین شهرداری تهران ۱۶ جایگاه عرضه بهداشتی و شرعی دام با همکاری دامپزشکی آماده خدمت رسانی به مردم شریف شهر تهران هستند که اسامی آنها در سایت اطلاع رسانی اداره کل دامپزشکی استان تهران آمده است.

  محمدیان ضمن اشاره به اینکه اداره کل دامپزشکی استان تهران در روز عید سعید قربان با ۵۳ اکیپ سیار، ۲۸ اکیپ ثابت، ۱۶۱ نفر دامپزشک، ۱۱۳ نفر بازرس بهداشتی گوشت و ۳۰ ناظر شرعی آماده خدمت رسانی به هم استانی‌ها است، گفت: ذبح دام در منازل و معابر به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود، چرا که این اقدام می‌تواند منجر به آلودگی محیط و افزایش شیوع بیماری‌های مشترک بین انسان و دام از جمله تب خونریزی دهنده کریمه کنگو شود.

  این مقام مسئول در پایان گفت: بهترین پیشنهاد این است که شهروندان محترم نذورات خود را از مراکز بسته بندی و یا با مراجعه به کشتارگاه‌های و مراکزی که با همیاری شهرداری تهران فعال هستند تهیه کنند تا کمترین مخاطرات بهداشتی را داشته باشند. گفتنی است، گوشت قربانی قبل از مصرف جهت اطمینان کامل از سلامت آن حتماً به مدت ۲۴ ساعت برای پیشگیری از بیماری‌های مشترک از جمله تب خونریزی دهنده کریمه کنگو در دمای یخچال نگهداری شود. ضمناً شهروندان جهت پاسخ گویی در شهرستان‌ها می‌توانند با شماره تلفن ادارات شهرستانی در تماس باشند و در شهر تهران با شماره ۴۴۷۸۷۵۴۲-۴، ۶۶۵۹۱۰۰۴ و یا کد اختصاصی ۱۵۱۲ در ارتباط باشند.

  موقعیت جایگاه‌های عرضه بهداشتی و شرعی دام شهر تهران در روز عرفه و عید قربان

  ۱- خیابان پاسداران- پارک نیاوران ضلع جنوبی فرهنگسرای نیاوران

  ۲- بلوار فرهنگ -کوی فرهنگ -خیابان میرمالک- ضلع شرقی ساختمان ناحیه ۷ شهرداری منطقه ۲

  ۳- ضلع شمال شرقی چهارراه استقلال محدوده ناحیه ۷

  ۴- حکیم غرب- اندیشه جنوبی- جنب شهر سنگ

  ۵- ۴۵ متری زرند- خیابان واشقانی فراهانی محوطه موتوری سنگین منطقه ۹

  ۶- انتهای خیابان جیحون- خیابان شهید رنجبر نرسیده به تقاطع- خیابان شهید نوری ضلع شرق جنب مرکز معاینه فنی

  ۷- میدان شوش -خیابان ری بالاتر از پمپ گاز نبش کوچه شمشیری

  ۸- خیابان دماوند غرب به شرق بعد از پل خاقانی انتهای خیابان هاشمی جنب بوستان زیتون

  ۹- خیابان محلاتی-خیابان شاه آبادی – بلوارکوثر -جنب زمین فوتبال

  ۱۰- تقاطع خیابان ارسطو و بخشنده

  ۱۱- جنوب به شمال خیابان شهید رجایی بعد از پل شهید آوینی جنب ساختمان معاینه فنی خودرو

  ۱۲- شهرک استقلال- بلوار دکتر عبیدی – خیابان دهم جنب دسترسی محلی بزرگراه آزادگان- ضلع شمال بوستان انرژی

  ۱۳- سوله واقع در پارکینگ شماره ۳ بوستان آبشار

  ۱۴- تهرانپارس – حکیمیه – خیابان تابا جنب کارخانه آزمایش

  ۱۵- موقعیت ۱: بزرگراه امام رضا بعد از گردنه تنباکویی نرسیده به بازار گل امام رضا

  – موقعیت ۲: جاده خاوران بعداز مرکز بازگشت افاغنه استانداری تهران ضلع شمال لاین کندرو

  ۱۶- بزرگراه آزادگان پایین‌تر از احمد آباد مستوفی جنب پارک آزاد شهر

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *