×
×

ماجرای گاو عظیم‌الجثه استرالیایی چیست؟

 • کد نوشته: 3875
 • ۲۱ آذر ، ۱۳۹۷
 • ۰
 • به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از گاردین، به عقیده­ پرفسور اننام (Alison Van Eenennaam)، عضو هیئت‌علمی گروه علوم دام دانشگاه کالیفرنیا، نیکرز که اخیراً در رسانه‌ها به‌عنوان گوساله عظیم‌الجثه استثنایی معروف شد درواقع یک گاو معمولی است. گاو دیگری به نام Danniel نیز با همین خصوصیات در کالیفرنیا وجود داشت که سال ۲۰۱۷ در […]

 • به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از گاردین، به عقیده­ پرفسور اننام (Alison Van Eenennaam)، عضو هیئت‌علمی گروه علوم دام دانشگاه کالیفرنیا، نیکرز که اخیراً در رسانه‌ها به‌عنوان گوساله عظیم‌الجثه استثنایی معروف شد درواقع یک گاو معمولی است.

  گاو دیگری به نام Danniel نیز با همین خصوصیات در کالیفرنیا وجود داشت که سال ۲۰۱۷ در هشت‌سالگی مرد. گاو Knickers که از نژاد هلشتاین است روزانه ۱۰۰ پوند علف، ۱۵ پوند دانه و ۱۰۰ گالن آب می­نوشد! دلیل عظیم‌الجثه بودن این گاوهای Knickers و Danniel خیلی ساده است؛ این گاوها در سنی که باید سلاخی شوند، سلاخی نشده‌اند و در طی عمر خود رشد کرده ­اند.

  نیکرز که تصویر آن در بین گله گاوهای کم سن و سال به‌عنوان گوساله غول‌پیکر در رسانه‌ها برجسته شد، هم‌اکنون ۷ سال سن دارد و یک گاو پیر به شمار می­رود. درواقع گاوها قبل از چهارسالگی سلاخی می­شوند و در غیر این صورت به رشد خود ادامه خواهند داد.

  به گفته­ پروفسور اننام، نژادهای بزرگ­تر از هلشتاین نیز وجود دارند. برای مثال نژاد Chianina هم قدبلندتر و سنگین‌تر از هلشتاین است به‌طوری‌که نرها تا دو متر نیز قد می­کشند و وزن آن­ها تا ۱۶۰۰ کیلوگرم می­‌رسد. بنابراین بزرگی جثه­ این گاو یک موضوع عجیب نیست و تمام این نژادها توانایی چنین رشدی را دارند اما بنا به دلایل اقتصادی در سنی کشتار می‌شوند که هنوز به رشد کامل نرسیده‌اند. ازآنجاکه این گاوها هر چه بزرگ‌تر می­شوند به غذای بیشتری نیز نیاز دارند و لذا بزرگ شدن بیش‌ازحد گاوها غیراقتصادی خواهد بود و برای همین ما گاوهای پیری که به رشد کامل رسیده باشند در اطراف خود نمی‌بینیم.

  انتهای پیام/

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *